BMW iX4 vs Changan Deepal S07
BMW iX4 προηγείται 7-2
Μεγαλύτερες διαφορές: Γρήγορη φόρτιση DC — BMW iX4 400 kW, Changan Deepal S07 92 kW · Ισχύς — BMW iX4 469 PS, Changan Deepal S07 218 PS · Αυτονομία WLTP — BMW iX4 828 km, Changan Deepal S07 475 km.
BMW iX4
Το BMW iX4 είναι ένα ηλεκτρικό SUV της κατηγορίας D με σύστημα κίνησης AWD: διαθέτει από 374 έως 469 ίππους, αυτονομία έως και 828 χιλιόμετρα σύμφωνα με το πρότυπο WLTP και υποστηρίζει φόρτιση DC έως 400 kW.
Changan Deepal S07
Το Changan Deepal S07 είναι ένα SUV στην κατηγορία D, το οποίο προσφέρει κίνηση στους πίσω τροχούς και έχει αυτονομία WLTP ύψους 475 χιλιομέτρων.
Προφίλ έναντι της αγοράς: BMW iX4 vs Changan Deepal S07
BMW iX450 xDrive- Changan Deepal S07RWD
BMW iX4 ή Changan Deepal S07 — ποιος κερδίζει πού
BMW iX4 προηγείται 7-2
Κάντε κλικ σε ένα τμήμα για να δείτε μόνο αυτές τις μετρήσεις. Η μπάρα δείχνει πού βρίσκεται το αυτοκίνητο σε όλο τον κατάλογο.
- Αυτονομία WLTP kmBMW iX4 +353 km
- Μπαταρία kWhBMW iX4 +28,7 kWh
- Κατανάλωση ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −2,9 kWh/100 km
- Ισχύς PSBMW iX4 +251 PS
- 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −3 s
- Μέγιστη ταχύτητα km/hBMW iX4 +30 km/h
- Γρήγορη φόρτιση DC kWBMW iX4 +308 kW
- Φόρτιση AC kWΚαμία διαφορά
- Βάρος ↓ kgChangan Deepal S07 −232 kg
- Χώρος αποσκευών lChangan Deepal S07 +20 l
Τεχνικά δεδομένα: BMW iX4 vs Changan Deepal S07
Έντονη γραφή και υπογράμμιση = καλύτερη επίδοση · ↓ = λιγότερο σημαίνει καλύτερα · — = χωρίς δεδομένα
| Βασικές παράμετροι | BMW iX450 xDrive | Changan Deepal S07 RWD | Διαφορά |
|---|---|---|---|
| Αυτονομία και ενέργεια | |||
| Αυτονομία WLTP | 828 km | 475 km | BMW +353 km |
| Μπαταρία | 108,7 kWh | 79,97 kWh | BMW +28,7 kWh |
| Κατανάλωση ↓ | 15,7 kWh/100 km | 18,6 kWh/100 km | BMW −2,9 kWh/100 km |
| Φόρτιση | |||
| Γρήγορη φόρτιση DC | 400 kW | 92 kW | BMW +308 kW |
| Φόρτιση AC | 11 kW | 11 kW | Καμία διαφορά |
| Χρόνος φόρτισης ⚠ | 21 min 10–80% | 35 min 30–80% | 14 min |
| Αυτονομία ανά λεπτό φόρτισης | 27,6 km/min | 6,8 km/min | BMW +20,8 km/min |
| Τάση | 800 V | — | — |
| Επιδόσεις και κίνηση | |||
| Ισχύς | 469 PS | 218 PS | BMW +251 PS |
| 0–100 km/h ↓ | 4,9 s | 7,9 s | BMW −3 s |
| Μέγιστη ταχύτητα | 210 km/h | 180 km/h | BMW +30 km/h |
| Κίνηση | AWD | RWD | διαφορετικός τύπος |
| Πρακτικότητα | |||
| Βάρος ↓ | 2305 kg | 2073 kg | Changan −232 kg |
| Χώρος αποσκευών | 490 l | 510 l | Changan +20 l |
| V2L (εξωτερική τροφοδοσία) | Ναι | Ναι | — |
| Μήκος | 4782 mm | 4750 mm | BMW +32 mm |
| Πλάτος | 1895 mm | 1930 mm | Changan +35 mm |
| Ύψος | 1595 mm | 1625 mm | Changan +30 mm |
| Μεταξόνιο | 2897 mm | 2900 mm | Changan +3 mm |
Η καλύτερη επίδοση σε κάθε γραμμή είναι έντονη και υπογραμμισμένη με το χρώμα του αυτοκινήτου. Μετρήσεις με σήμανση ↓ — καλύτερα είναι τα χαμηλότερα. Οι διαστάσεις εμφανίζονται χωρίς να επιλέγεται νικητής.
Υπολογιστής κόστους ενέργειας
BMW iX4
Changan Deepal S07
Τα ποσά είναι στο νόμισμά σας — εισαγάγετε τις τιμές στο νόμισμα που χρησιμοποιείτε.
Βίντεο κριτικές και των δύο μοντέλων
Changan Deepal S07
Άλλες συγκρίσεις σε αυτή την κατηγορία: SUV, κατηγορία D
Συχνές ερωτήσεις για αυτή τη σύγκριση
Ποιο έχει μεγαλύτερη αυτονομία — το BMW iX4 ή το Changan Deepal S07;
Το BMW iX4 πάει πιο μακριά: 828 km WLTP έναντι των 475 km του Changan Deepal S07. Η διαφορά είναι 353 km.
Πώς διαφέρουν τα συστήματα κίνησης του BMW iX4 και του Changan Deepal S07;
Το BMW iX4 έχει AWD και 469 PS. Το Changan Deepal S07 έχει RWD και 218 PS.
Ποιο είναι πιο ισχυρό — το BMW iX4 ή το Changan Deepal S07;
Το BMW iX4 είναι ισχυρότερο: 469 PS έναντι των 218 PS του Changan Deepal S07. Η διαφορά είναι 251 PS.
Ποιο φορτίζει πιο γρήγορα;
Το BMW iX4 δέχεται έως 400 kW DC, το Changan Deepal S07 έως 92 kW.
Τα τεχνικά στοιχεία προέρχονται από το επίσημο υλικό των κατασκευαστών και καταβάλλουμε κάθε προσπάθεια να τα ελέγχουμε, αλλά ο κατασκευαστής μπορεί να αλλάξει τις προδιαγραφές χωρίς προειδοποίηση και ενδέχεται να υπάρξουν λάθη. Επιβεβαιώστε τα στοιχεία σε αντιπροσωπεία πριν αγοράσετε — δεν φέρουμε ευθύνη για αποφάσεις που λαμβάνονται βάσει αυτών των δεδομένων. Πλήρης αποποίηση ευθύνης
Αυτονομία, κατανάλωση και βάρος αναφέρονται για τη βασική διαμόρφωση. Οι κατασκευαστές τα εγκρίνουν σε εύρη, ανάλογα με τις ζάντες και τον εξοπλισμό (π.χ. 533–592 χλμ.), και εμείς λαμβάνουμε την πιο ελαφριά έκδοση, με τις μικρότερες ζάντες — δηλαδή την πιο ευνοϊκή. Το ίδιο μοντέλο με μεγαλύτερες ζάντες θα διανύσει μικρότερη απόσταση.






