Audi Q4 Sportback e-tron vs Leapmotor B10
Audi Q4 Sportback e-tron προηγείται 7-1
Μεγαλύτερες διαφορές: Αυτονομία WLTP — Audi Q4 Sportback e-tron 576 km, Leapmotor B10 434 km · Ισχύς — Audi Q4 Sportback e-tron 286 PS, Leapmotor B10 218 PS · Κατανάλωση — Audi Q4 Sportback e-tron 13,4 kWh/100 km, Leapmotor B10 17,3 kWh/100 km.
Audi Q4 Sportback e-tron
Το Audi Q4 Sportback e-tron είναι SUV coupe του τμήματος C, στο έτος μοντέλου 2027 σε τέσσερις παραλλαγές: αυτονομία WLTP από 451 έως 576 km, ισχύς από 204 έως 340 PS.
Leapmotor B10
Το Leapmotor B10 είναι ένα ηλεκτρικό SUV της κατηγορίας C με κίνηση στους πίσω τροχούς (RWD): διαθέτει 218 ίππους, αυτονομία έως και 434 χιλιόμετρα σύμφωνα με το πρότυπο WLTP και υποστηρίζει φόρτιση DC έως και 168 kW.
Προφίλ έναντι της αγοράς: Audi Q4 Sportback e-tron vs Leapmotor B10
Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance
Leapmotor B10Long Range
Audi Q4 Sportback e-tron ή Leapmotor B10 — ποιος κερδίζει πού
Audi Q4 Sportback e-tron προηγείται 7-1
Το αποτέλεσμα δεν περιλαμβάνει μετρήσεις για τις οποίες λείπουν δεδομένα από τη μία πλευρά.
Κάντε κλικ σε ένα τμήμα για να δείτε μόνο αυτές τις μετρήσεις. Η μπάρα δείχνει πού βρίσκεται το αυτοκίνητο σε όλο τον κατάλογο.
- Αυτονομία WLTP kmAudi Q4 Sportback e-tron +142 km
- Μπαταρία kWhAudi Q4 Sportback e-tron +9,9 kWh
- Κατανάλωση ↓ kWh/100 kmAudi Q4 Sportback e-tron −3,9 kWh/100 km
- Ισχύς PSAudi Q4 Sportback e-tron +68 PS
- 0–100 km/h ↓ sAudi Q4 Sportback e-tron −1,4 s
- Μέγιστη ταχύτητα km/hAudi Q4 Sportback e-tron +10 km/h
- Γρήγορη φόρτιση DC kWLeapmotor B10 +3 kW
- Φόρτιση AC kWΚαμία διαφορά
- Χρόνος φόρτισης ↓ minΧωρίς δεδομένα
- Βάρος ↓ kgΧωρίς δεδομένα
- Χώρος αποσκευών lAudi Q4 Sportback e-tron +97 l
Τεχνικά δεδομένα: Audi Q4 Sportback e-tron vs Leapmotor B10
Έντονη γραφή και υπογράμμιση = καλύτερη επίδοση · ↓ = λιγότερο σημαίνει καλύτερα · — = χωρίς δεδομένα
| Βασικές παράμετροι | Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance | Leapmotor B10Long Range | Διαφορά |
|---|---|---|---|
| Αυτονομία και ενέργεια | |||
| Αυτονομία WLTP | 576 km | 434 km | Audi +142 km |
| Μπαταρία | 77 kWh | 67,1 kWh | Audi +9,9 kWh |
| Κατανάλωση ↓ | 13,4 kWh/100 km | 17,3 kWh/100 km | Audi −3,9 kWh/100 km |
| Φόρτιση | |||
| Γρήγορη φόρτιση DC | 165 kW | 168 kW | Leapmotor +3 kW |
| Φόρτιση AC | 11 kW | 11 kW | Καμία διαφορά |
| Χρόνος φόρτισης 30–80% ↓ | — | 18 min | — |
| Αυτονομία ανά λεπτό φόρτισης | — | 12,1 km/min | — |
| Τάση | — | 400 V | — |
| Επιδόσεις και κίνηση | |||
| Ισχύς | 286 PS | 218 PS | Audi +68 PS |
| 0–100 km/h ↓ | 6,6 s | 8 s | Audi −1,4 s |
| Μέγιστη ταχύτητα | 180 km/h | 170 km/h | Audi +10 km/h |
| Κίνηση | RWD | RWD | — |
| Πρακτικότητα | |||
| Βάρος ↓ | — | 1845 kg | — |
| Χώρος αποσκευών | 527 l | 430 l | Audi +97 l |
| V2L (εξωτερική τροφοδοσία) | Όχι | Ναι | μόνο Leapmotor |
| Μήκος | — | 4515 mm | — |
| Πλάτος | — | 1885 mm | — |
| Ύψος | — | 1655 mm | — |
| Μεταξόνιο | — | 2735 mm | — |
Η καλύτερη επίδοση σε κάθε γραμμή είναι έντονη και υπογραμμισμένη με το χρώμα του αυτοκινήτου. Μετρήσεις με σήμανση ↓ — καλύτερα είναι τα χαμηλότερα. Οι διαστάσεις εμφανίζονται χωρίς να επιλέγεται νικητής.
Υπολογιστής κόστους ενέργειας
Audi Q4 Sportback e-tron
Leapmotor B10
Τα ποσά είναι στο νόμισμά σας — εισαγάγετε τις τιμές στο νόμισμα που χρησιμοποιείτε.
Βίντεο κριτικές και των δύο μοντέλων
Audi Q4 Sportback e-tron
Leapmotor B10
Άλλες συγκρίσεις σε αυτή την κατηγορία: SUV, κατηγορία C
Συχνές ερωτήσεις για αυτή τη σύγκριση
Ποιο έχει μεγαλύτερη αυτονομία — το Audi Q4 Sportback e-tron ή το Leapmotor B10;
Το Audi Q4 Sportback e-tron πάει πιο μακριά: 576 km WLTP έναντι των 434 km του Leapmotor B10. Η διαφορά είναι 142 km.
Ποιο μπορεί να τροφοδοτήσει συσκευές από μια πρίζα (V2L);
Μόνο το Leapmotor B10 — η μπαταρία των 67,1 kWh λειτουργεί ως πηγή ενέργειας. Το Audi Q4 Sportback e-tron, με 77 kWh, δεν το προσφέρει.
Ποιο έχει μεγαλύτερο πορτμπαγκάζ;
Το Audi Q4 Sportback e-tron χωράει περισσότερο: 527 l έναντι των 430 l στο Leapmotor B10. Η διαφορά είναι 97 l.
Ποιο φορτίζει πιο γρήγορα;
Το Audi Q4 Sportback e-tron δέχεται έως 165 kW DC, το Leapmotor B10 έως 168 kW.
Τα τεχνικά στοιχεία προέρχονται από το επίσημο υλικό των κατασκευαστών και καταβάλλουμε κάθε προσπάθεια να τα ελέγχουμε, αλλά ο κατασκευαστής μπορεί να αλλάξει τις προδιαγραφές χωρίς προειδοποίηση και ενδέχεται να υπάρξουν λάθη. Επιβεβαιώστε τα στοιχεία σε αντιπροσωπεία πριν αγοράσετε — δεν φέρουμε ευθύνη για αποφάσεις που λαμβάνονται βάσει αυτών των δεδομένων. Πλήρης αποποίηση ευθύνης
Αυτονομία, κατανάλωση και βάρος αναφέρονται για τη βασική διαμόρφωση. Οι κατασκευαστές τα εγκρίνουν σε εύρη, ανάλογα με τις ζάντες και τον εξοπλισμό (π.χ. 533–592 χλμ.), και εμείς λαμβάνουμε την πιο ελαφριά έκδοση, με τις μικρότερες ζάντες — δηλαδή την πιο ευνοϊκή. Το ίδιο μοντέλο με μεγαλύτερες ζάντες θα διανύσει μικρότερη απόσταση.




