VinFast VF 6 vs Zeekr X
Zeekr X vede 7 : 2
Největší rozdíly: Výkon — VinFast VF 6 177 k, Zeekr X 496 k · 0–100 km/h — VinFast VF 6 9,12 s, Zeekr X 3,7 s · Nabíjení AC — VinFast VF 6 7,2 kW, Zeekr X 11 kW.
VinFast VF 6
VinFast VF 6 je kompaktní SUV, které spadá do kategorie B a nabízí varianty s výkonem od 177 do 204 koní a pohon předních kol.
Zeekr X
Zeekr X je SUV ze segmentu B ve třech variantách: dojezd WLTP od 330 do 415 km, výkon od 272 do 496 k.
Profil oproti trhu: VinFast VF 6 vs Zeekr X
VinFast VF 6Eco
Zeekr XPrivilege AWD
VinFast VF 6 nebo Zeekr X — kdo vyhrává v čem
Zeekr X vede 7 : 2
Do výsledku nevstupují metriky, u kterých na jedné straně chybí údaje.
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmZeekr X +5 km
- Baterie kWhZeekr X +9,4 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmVinFast VF 6 −2,3 kWh/100 km
- Výkon kZeekr X +319 k
- 0–100 km/h ↓ sZeekr X −5,4 s
- Max. rychlost km/hBez údajů
- Nabíjení DC kWZeekr X +50 kW
- Nabíjení AC kWZeekr X +3,8 kW
- Hmotnost ↓ kgZeekr X −10 kg
- Zavazadlový prostor lVinFast VF 6 +19 l
Technické údaje: VinFast VF 6 vs Zeekr X
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | VinFast VF 6Eco | Zeekr XPrivilege AWD | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 410 km | 415 km | Zeekr +5 km |
| Baterie | 59,6 kWh | 69 kWh | Zeekr +9,4 kWh |
| Spotřeba ↓ | 14,5 kWh/100 km | 16,8 kWh/100 km | VinFast −2,3 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 100 kW | 150 kW | Zeekr +50 kW |
| Nabíjení AC | 7,2 kW | 11 kW | Zeekr +3,8 kW |
| Nabíjení ⚠ | 25 min 10–70% | 30 min 10–80% | 5 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 9,8 km/min | 9,7 km/min | VinFast +0,1 km/min |
| Napětí | — | 400 V | — |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 177 k | 496 k | Zeekr +319 k |
| 0–100 km/h ↓ | 9,12 s | 3,7 s | Zeekr −5,4 s |
| Max. rychlost | — | 190 km/h | — |
| Pohon | FWD | AWD | jiný typ |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 1970 kg | 1960 kg | Zeekr −10 kg |
| Zavazadlový prostor | 423 l | 404 l | VinFast +19 l |
| V2L (externí napájení) | Ne | Ano | jen Zeekr |
| Délka | 4238 mm | 4432 mm | Zeekr +194 mm |
| Šířka | 1820 mm | 1836 mm | Zeekr +16 mm |
| Výška | 1594 mm | 1566 mm | VinFast +28 mm |
| Rozvor | 2730 mm | 2750 mm | Zeekr +20 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
VinFast VF 6
Zeekr X
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Další porovnání v této třídě: SUV, segment B
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Jak se liší pohonné systémy VinFast VF 6 a Zeekr X?
Model VinFast VF 6 má FWD a 177 k. Model Zeekr X má AWD a 496 k.
Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?
Pouze Zeekr X — jeho baterie o kapacitě 69 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model VinFast VF 6 s kapacitou 59,6 kWh tuto funkci neposkytuje.
Který je výkonnější — VinFast VF 6 nebo Zeekr X?
Model Zeekr X je silnější: 496 k oproti 177 k u modelu VinFast VF 6. Rozdíl je 319 k.
Který se nabíjí rychleji?
Model VinFast VF 6 přijímá až 100 kW DC, model Zeekr X až 150 kW.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.





