Peugeot E-Traveller vs Volkswagen e-Caravelle
Volkswagen e-Caravelle vede 6 : 2
Největší rozdíly: Výkon — Peugeot E-Traveller 136 k, Volkswagen e-Caravelle 286 k · Nabíjení AC — Peugeot E-Traveller 11 kW, Volkswagen e-Caravelle 7,4 kW · Nabíjení DC — Peugeot E-Traveller 100 kW, Volkswagen e-Caravelle 125 kW.
Peugeot E-Traveller
Peugeot E-Traveller je elektrický van ze segmentu D, který nabízí dvě varianty baterií s dojezdem od 223 km do 351 km v cyklu WLTP.
Volkswagen e-Caravelle
Volkswagen e-Caravelle je elektrický vůz typu van třídy D s dojezdem dle standardu WLTP 380 km a pohonem zadních kol.
Profil oproti trhu: Peugeot E-Traveller vs Volkswagen e-Caravelle
Peugeot E-TravellerStandard 75 kWh
Volkswagen e-Caravellee-Caravelle 70 kWh
Peugeot E-Traveller nebo Volkswagen e-Caravelle — kdo vyhrává v čem
Volkswagen e-Caravelle vede 6 : 2
Do výsledku nevstupují metriky, u kterých na jedné straně chybí údaje.
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmVolkswagen e-Caravelle +29 km
- Baterie kWhVolkswagen e-Caravelle +1 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmVolkswagen e-Caravelle −0,5 kWh/100 km
- Výkon kVolkswagen e-Caravelle +150 k
- 0–100 km/h ↓ sBez údajů
- Max. rychlost km/hVolkswagen e-Caravelle +18 km/h
- Nabíjení DC kWVolkswagen e-Caravelle +25 kW
- Nabíjení AC kWPeugeot E-Traveller +3,6 kW
- Hmotnost ↓ kgPeugeot E-Traveller −338 kg
- Zavazadlový prostor lBez údajů
Technické údaje: Peugeot E-Traveller vs Volkswagen e-Caravelle
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Standard 75 kWh | Volkswagen e-Caravellee-Caravelle 70 kWh | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 351 km | 380 km | Volkswagen +29 km |
| Baterie | 69 kWh | 70 kWh | Volkswagen +1 kWh |
| Spotřeba ↓ | 24,3 kWh/100 km | 23,8 kWh/100 km | Volkswagen −0,5 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 100 kW | 125 kW | Volkswagen +25 kW |
| Nabíjení AC | 11 kW | 7,4 kW | Peugeot +3,6 kW |
| Nabíjení ⚠ | 45 min 0–80% | 30 min 10–80% | 15 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 6,2 km/min | 8,9 km/min | Volkswagen +2,7 km/min |
| Napětí | 400 V | 400 V | Bez rozdílu |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 136 k | 286 k | Volkswagen +150 k |
| 0–100 km/h ↓ | 14,2 s | — | — |
| Max. rychlost | 132 km/h | 150 km/h | Volkswagen +18 km/h |
| Pohon | FWD | RWD | jiný typ |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 2136 kg | 2474 kg | Peugeot −338 kg |
| Zavazadlový prostor | — | — | — |
| Délka | 4980 mm | 5050 mm | Volkswagen +70 mm |
| Šířka | 1920 mm | 2032 mm | Volkswagen +112 mm |
| Výška | 1890 mm | 1970 mm | Volkswagen +80 mm |
| Rozvor | 3275 mm | 3100 mm | Peugeot +175 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Peugeot E-Traveller
Volkswagen e-Caravelle
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Peugeot E-Traveller
Volkswagen e-Caravelle
Další porovnání v této třídě: Van, segment D
Volkswagen e-Transporter Kombi
Citroën ë-SpaceTourer
Volkswagen ID. Buzz
Hyundai Staria Electric
Volkswagen e-Caravellevs
Mercedes eVito Tourer
Volkswagen e-Caravellevs
Ford e-Tourneo Custom
Volkswagen e-Caravellevs
Mercedes VLE
Volkswagen e-Caravellevs
Hyundai Staria ElectricČasto kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — Peugeot E-Traveller nebo Volkswagen e-Caravelle?
Model Volkswagen e-Caravelle dojede dál: 380 km WLTP oproti 351 km u modelu Peugeot E-Traveller. Je to rozdíl 29 km.
Jak se liší pohonné systémy Peugeot E-Traveller a Volkswagen e-Caravelle?
Model Peugeot E-Traveller má FWD a 136 k. Model Volkswagen e-Caravelle má RWD a 286 k.
Který je výkonnější — Peugeot E-Traveller nebo Volkswagen e-Caravelle?
Model Volkswagen e-Caravelle je silnější: 286 k oproti 136 k u modelu Peugeot E-Traveller. Rozdíl je 150 k.
Který se nabíjí rychleji?
Model Peugeot E-Traveller přijímá až 100 kW DC, model Volkswagen e-Caravelle až 125 kW.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.