Hyundai Staria Electric vs Maxus MIFA 7
Maxus MIFA 7 vede 5 : 3
Největší rozdíly: Zavazadlový prostor — Hyundai Staria Electric 831 l, Maxus MIFA 7 280 l · Nabíjení DC — Hyundai Staria Electric 256 kW, Maxus MIFA 7 120 kW · Spotřeba — Hyundai Staria Electric 21,8 kWh/100 km, Maxus MIFA 7 18,8 kWh/100 km.
Hyundai Staria Electric
Hyundai Staria Electric je elektrický vůz typu van ze segmentu D, které nabízí dojezd 430 km a rychlé nabíjení (DC) s výkonem 256 kW.
Maxus MIFA 7
Elektrický vůz typu van třídy D, který nabízí dvě varianty kapacity akumulátoru při stejné výkonnosti pohonné jednotky.
Profil oproti trhu: Hyundai Staria Electric vs Maxus MIFA 7
Hyundai Staria Electric84 kWh
Maxus MIFA 790 kWh
Hyundai Staria Electric nebo Maxus MIFA 7 — kdo vyhrává v čem
Maxus MIFA 7 vede 5 : 3
Do výsledku nevstupují metriky, u kterých na jedné straně chybí údaje.
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmMaxus MIFA 7 +50 km
- Baterie kWhMaxus MIFA 7 +6 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmMaxus MIFA 7 −3 kWh/100 km
- Výkon kMaxus MIFA 7 +27 k
- 0–100 km/h ↓ sBez údajů
- Max. rychlost km/hHyundai Staria Electric +4 km/h
- Nabíjení DC kWHyundai Staria Electric +136 kW
- Nabíjení AC kWBez rozdílu
- Hmotnost ↓ kgMaxus MIFA 7 −286 kg
- Zavazadlový prostor lHyundai Staria Electric +551 l
Technické údaje: Hyundai Staria Electric vs Maxus MIFA 7
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Hyundai Staria Electric84 kWh | Maxus MIFA 790 kWh | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 430 km | 480 km | Maxus +50 km |
| Baterie | 84 kWh | 90 kWh | Maxus +6 kWh |
| Spotřeba ↓ | 21,8 kWh/100 km | 18,8 kWh/100 km | Maxus −3 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 256 kW | 120 kW | Hyundai +136 kW |
| Nabíjení AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdílu |
| Nabíjení ⚠ | 20 min 10–80% | 40 min 5–80% | 20 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 15,1 km/min | 9 km/min | Hyundai +6,1 km/min |
| Napětí | 800 V | — | — |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 218 k | 245 k | Maxus +27 k |
| 0–100 km/h ↓ | 9,5 s | — | — |
| Max. rychlost | 184 km/h | 180 km/h | Hyundai +4 km/h |
| Pohon | FWD | FWD | — |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 2525 kg | 2239 kg | Maxus −286 kg |
| Zavazadlový prostor | 831 l | 280 l | Hyundai +551 l |
| V2L (externí napájení) | Ano | Ano | — |
| Délka | 5253 mm | 4907 mm | Hyundai +346 mm |
| Šířka | 1997 mm | 1885 mm | Hyundai +112 mm |
| Výška | 1990 mm | 1756 mm | Hyundai +234 mm |
| Rozvor | 3273 mm | 2975 mm | Hyundai +298 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Hyundai Staria Electric
Maxus MIFA 7
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Hyundai Staria Electric
Maxus MIFA 7
Další porovnání v této třídě: Van, segment D
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — Hyundai Staria Electric nebo Maxus MIFA 7?
Model Maxus MIFA 7 dojede dál: 480 km WLTP oproti 430 km u modelu Hyundai Staria Electric. Je to rozdíl 50 km.
Který má větší kufr?
Model Hyundai Staria Electric nabízí více: 831 l oproti 280 l u modelu Maxus MIFA 7. Rozdíl je 551 l.
Který se nabíjí rychleji?
Model Hyundai Staria Electric přijímá až 256 kW DC, model Maxus MIFA 7 až 120 kW.
Který je levnější v provozu?
Model Maxus MIFA 7 spotřebuje méně elektřiny: 18,8 kWh/100 km oproti 21,8 kWh/100 km u modelu Hyundai Staria Electric. Při projetí 15000 km za rok je to rozdíl 450 kWh — kalkulačka na této stránce vám to přepočítá na peníze.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.


