Ford Explorer vs Kia EV6
Ford Explorer vede 4 : 3
Největší rozdíly: Nabíjení DC — Ford Explorer 183 kW, Kia EV6 258 kW · Výkon — Ford Explorer 286 k, Kia EV6 229 k · Spotřeba — Ford Explorer 13,1 kWh/100 km, Kia EV6 15,9 kWh/100 km.
Ford Explorer
Ford Explorer je SUV segmentu D, v modelovém roce 2027 ve třech variantách: dojezd WLTP od 444 do 602 km, výkon od 190 do 340 k.
Kia EV6
Kia EV6 je elektrický crossover segmentu D, který nabízí tři varianty pohonu a akumulátorů s různým výkonem a dojezdem.
Profil oproti trhu: Ford Explorer vs Kia EV6
Ford ExplorerExtended Range RWD · modelový rok 2027
Kia EV684 kWh RWD
Ford Explorer nebo Kia EV6 — kdo vyhrává v čem
Ford Explorer vede 4 : 3
Do výsledku nevstupují metriky, u kterých na jedné straně chybí údaje.
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmFord Explorer +20 km
- Baterie kWhKia EV6 +5 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmFord Explorer −2,8 kWh/100 km
- Výkon kFord Explorer +57 k
- 0–100 km/h ↓ sFord Explorer −1,3 s
- Max. rychlost km/hKia EV6 +5 km/h
- Nabíjení DC kWKia EV6 +75 kW
- Nabíjení AC kWBez údajů
- Nabíjení ↓ minBez údajů
- Hmotnost ↓ kgBez údajů
- Zavazadlový prostor lBez údajů
Technické údaje: Ford Explorer vs Kia EV6
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Ford ExplorerExtended Range RWD · modelový rok 2027 | Kia EV684 kWh RWD | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 602 km | 582 km | Ford +20 km |
| Baterie | 79 kWh | 84 kWh | Kia +5 kWh |
| Spotřeba ↓ | 13,1 kWh/100 km | 15,9 kWh/100 km | Ford −2,8 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 183 kW | 258 kW | Kia +75 kW |
| Nabíjení AC | — | 11 kW | — |
| Nabíjení 10–80% ↓ | — | 18 min | — |
| Dojezd na minutu nabíjení | — | 22,6 km/min | — |
| Napětí | — | 800 V | — |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 286 k | 229 k | Ford +57 k |
| 0–100 km/h ↓ | 6,4 s | 7,7 s | Ford −1,3 s |
| Max. rychlost | 180 km/h | 185 km/h | Kia +5 km/h |
| Pohon | RWD | RWD | — |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | — | 1975 kg | — |
| Zavazadlový prostor | — | 490 l | — |
| V2L (externí napájení) | Ne | Ano | jen Kia |
| Délka | — | 4695 mm | — |
| Šířka | — | 1890 mm | — |
| Výška | — | 1550 mm | — |
| Rozvor | — | 2900 mm | — |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Ford Explorer
Kia EV6
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Ford Explorer
Další porovnání v této třídě: SUV / Crossover, segment D
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — Ford Explorer nebo Kia EV6?
Model Ford Explorer dojede dál: 602 km WLTP oproti 582 km u modelu Kia EV6. Je to rozdíl 20 km.
Proč má Kia EV6 větší baterii, ale kratší dojezd než Ford Explorer?
Model Kia EV6 má kapacitu 84 kWh a ujede 582 km, zatímco model Ford Explorer s baterií 79 kWh ujede 602 km. Rozhoduje spotřeba: 15,9 oproti 13,1 kWh/100 km.
Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?
Pouze Kia EV6 — jeho baterie o kapacitě 84 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Ford Explorer s kapacitou 79 kWh tuto funkci neposkytuje.
Který se nabíjí rychleji?
Model Ford Explorer přijímá až 183 kW DC, model Kia EV6 až 258 kW.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.




