BYD Atto 2 vs Škoda Elroq

Škoda Elroq vede 8 : 2

Největší rozdíly: Výkon — BYD Atto 2 204 k, Škoda Elroq 299 k · Dojezd WLTP — BYD Atto 2 430 km, Škoda Elroq 576 km · 0–100 km/h — BYD Atto 2 7,9 s, Škoda Elroq 6,2 s.

BYD Atto 2

Elektrické SUV segmentu C, nabízené ve dvou variantách s různou kapacitou baterie a maximálním výkonem.

Škoda Elroq

Škoda Elroq je elektrické SUV ve třídě C s pohonem RWD nebo AWD: výkon od 190 do 340 koní, dojezd až 576 km dle metodiky WLTP a rychlonabíjení (DC) o výkonu až 165 kW.

Profil oproti trhu: BYD Atto 2 vs Škoda Elroq

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

BYD Atto 2 nebo Škoda Elroq — kdo vyhrává v čem

Škoda Elroq vede 8 : 2

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmŠkoda Elroq +146 km
    BYD Atto 2
    430
    Škoda Elroq
    576
  • Baterie kWhŠkoda Elroq +12,2 kWh
    BYD Atto 2
    64,8
    Škoda Elroq
    77
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmŠkoda Elroq −1,9 kWh/100 km
    BYD Atto 2
    17,4
    Škoda Elroq
    15,5
  • Výkon kŠkoda Elroq +95 k
    BYD Atto 2
    204
    Škoda Elroq
    299
  • 0–100 km/h ↓ sŠkoda Elroq −1,7 s
    BYD Atto 2
    7,9
    Škoda Elroq
    6,2
  • Max. rychlost km/hŠkoda Elroq +20 km/h
    BYD Atto 2
    160
    Škoda Elroq
    180
  • Nabíjení DC kWŠkoda Elroq +10 kW
    BYD Atto 2
    155
    Škoda Elroq
    165
  • Nabíjení AC kWBez rozdílu
    BYD Atto 2
    11
    Škoda Elroq
    11
  • Nabíjení ↓ minBYD Atto 2 −4 min
    BYD Atto 2
    25
    Škoda Elroq
    29
  • Hmotnost ↓ kgBYD Atto 2 −412 kg
    BYD Atto 2
    1720
    Škoda Elroq
    2132
  • Zavazadlový prostor lŠkoda Elroq +20 l
    BYD Atto 2
    450
    Škoda Elroq
    470

Přidat třetí auto

Technické údaje: BYD Atto 2 vs Škoda Elroq

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: BYD Atto 2 vs Škoda Elroq
Klíčové parametry BYD Atto 2
Comfort
Škoda Elroq
85x
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP430 km576 kmŠkoda +146 km
Baterie64,8 kWh77 kWhŠkoda +12,2 kWh
Spotřeba ↓17,4 kWh/100 km15,5 kWh/100 kmŠkoda −1,9 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC155 kW165 kWŠkoda +10 kW
Nabíjení AC11 kW11 kWBez rozdílu
Nabíjení 10–80% ↓25 min29 minBYD −4 min
Dojezd na minutu nabíjení12 km/min13,9 km/minŠkoda +1,9 km/min
Napětí400 V400 VBez rozdílu
Jízdní výkony a pohon
Výkon204 k299 kŠkoda +95 k
0–100 km/h ↓7,9 s6,2 sŠkoda −1,7 s
Max. rychlost160 km/h180 km/hŠkoda +20 km/h
PohonFWDAWDjiný typ
Praktičnost
Hmotnost ↓1720 kg2132 kgBYD −412 kg
Zavazadlový prostor450 l470 lŠkoda +20 l
V2L (externí napájení)AnoAno—
Délka4310 mm4488 mmŠkoda +178 mm
Šířka1830 mm1884 mmŠkoda +54 mm
Výška1675 mm1620 mmBYD +55 mm
Rozvor2620 mm2766 mmŠkoda +146 mm

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

BYD Atto 2

Náklady na 100 km5,22
Měsíčně65
Ročně783

Škoda Elroq

Náklady na 100 km4,65
Měsíčně58
Ročně697

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

BYD Atto 2

Škoda Elroq

Další porovnání v této třídě: SUV, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — BYD Atto 2 nebo Škoda Elroq?

Model Škoda Elroq dojede dál: 576 km WLTP oproti 430 km u modelu BYD Atto 2. Je to rozdíl 146 km.

Jak se liší pohonné systémy BYD Atto 2 a Škoda Elroq?

Model BYD Atto 2 má FWD a 204 k. Model Škoda Elroq má AWD a 299 k.

Který je výkonnější — BYD Atto 2 nebo Škoda Elroq?

Model Škoda Elroq je silnější: 299 k oproti 204 k u modelu BYD Atto 2. Rozdíl je 95 k.

Který se nabíjí rychleji?

Model BYD Atto 2 přijímá až 155 kW DC, model Škoda Elroq až 165 kW. Nabíjení z 10 % na 80 % trvá 25, resp. 29 min.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.