Alpine A290 vs Hyundai IONIQ 3
Hyundai IONIQ 3 vede 6 : 3
Největší rozdíly: Zavazadlový prostor — Alpine A290 326 l, Hyundai IONIQ 3 441 l · Výkon — Alpine A290 180 k, Hyundai IONIQ 3 135 k · Dojezd WLTP — Alpine A290 380 km, Hyundai IONIQ 3 497 km.
Alpine A290
Alpine A290 je elektrický hatchback segmentu B, nabízející dvě pohonné varianty o výkonu od 180 k do 220 k.
Hyundai IONIQ 3
Hyundai IONIQ 3 je hatchback segmentu B ve dvou variantách: dojezd WLTP od 344 do 497 km.
Profil oproti trhu: Alpine A290 vs Hyundai IONIQ 3
Alpine A290GT
Hyundai IONIQ 3Long Range
Alpine A290 nebo Hyundai IONIQ 3 — kdo vyhrává v čem
Hyundai IONIQ 3 vede 6 : 3
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmHyundai IONIQ 3 +117 km
- Baterie kWhHyundai IONIQ 3 +9 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmHyundai IONIQ 3 −2 kWh/100 km
- Výkon kAlpine A290 +45 k
- 0–100 km/h ↓ sAlpine A290 −2,2 s
- Max. rychlost km/hHyundai IONIQ 3 +5 km/h
- Nabíjení DC kWHyundai IONIQ 3 +10 kW
- Nabíjení AC kWBez rozdílu
- Hmotnost ↓ kgAlpine A290 −72 kg
- Zavazadlový prostor lHyundai IONIQ 3 +115 l
Technické údaje: Alpine A290 vs Hyundai IONIQ 3
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Alpine A290GT | Hyundai IONIQ 3Long Range | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 380 km | 497 km | Hyundai +117 km |
| Baterie | 52 kWh | 61 kWh | Hyundai +9 kWh |
| Spotřeba ↓ | 15,8 kWh/100 km | 13,8 kWh/100 km | Hyundai −2 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 100 kW | 110 kW | Hyundai +10 kW |
| Nabíjení AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdílu |
| Nabíjení ⚠ | 30 min 15–80% | 30 min 10–80% | Bez rozdílu |
| Dojezd na minutu nabíjení | 8,2 km/min | 11,6 km/min | Hyundai +3,4 km/min |
| Napětí | 400 V | 400 V | Bez rozdílu |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 180 k | 135 k | Alpine +45 k |
| 0–100 km/h ↓ | 7,4 s | 9,6 s | Alpine −2,2 s |
| Max. rychlost | 160 km/h | 165 km/h | Hyundai +5 km/h |
| Pohon | FWD | FWD | — |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 1483 kg | 1555 kg | Alpine −72 kg |
| Zavazadlový prostor | 326 l | 441 l | Hyundai +115 l |
| V2L (externí napájení) | Ano | Ano | — |
| Délka | 3997 mm | 4155 mm | Hyundai +158 mm |
| Šířka | 1823 mm | 1800 mm | Alpine +23 mm |
| Výška | 1512 mm | 1505 mm | Alpine +7 mm |
| Rozvor | 2534 mm | 2680 mm | Hyundai +146 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Alpine A290
Hyundai IONIQ 3
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Alpine A290
Hyundai IONIQ 3
Další porovnání v této třídě: Hatchback, segment B
Alpine A290vs
Mini Cooper Electric
Alpine A290vs
Nissan Micra
Alpine A290vs
Opel Corsa Electric
Alpine A290vs
Renault 5 E-Tech
Alpine A290vs
Alpine A290vs
Volkswagen ID. Polo
Hyundai IONIQ 3vs
Cupra Raval
Hyundai IONIQ 3vs
Hyundai IONIQ 3vs
Renault 5 E-Tech
Hyundai IONIQ 3vs
Volkswagen ID. PoloTechnické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.