Alpine A290 vs Fiat Grande Panda
Alpine A290 vede 7 : 1
Největší rozdíly: Výkon — Alpine A290 180 k, Fiat Grande Panda 113 k · 0–100 km/h — Alpine A290 7,4 s, Fiat Grande Panda 11,5 s · Max. rychlost — Alpine A290 160 km/h, Fiat Grande Panda 132 km/h.
Alpine A290
Alpine A290 je elektrický hatchback segmentu B, nabízející dvě pohonné varianty o výkonu od 180 k do 220 k.
Fiat Grande Panda
Fiat Grande Panda je městský hatchback segmentu B, který nabízí dojezd 320 kilometrů podle standardu WLTP a má pohon předních kol.
Profil oproti trhu: Alpine A290 vs Fiat Grande Panda
Alpine A290GT
Fiat Grande PandaLa Prima
Alpine A290 nebo Fiat Grande Panda — kdo vyhrává v čem
Alpine A290 vede 7 : 1
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmAlpine A290 +60 km
- Baterie kWhAlpine A290 +8 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmAlpine A290 −1 kWh/100 km
- Výkon kAlpine A290 +67 k
- 0–100 km/h ↓ sAlpine A290 −4,1 s
- Max. rychlost km/hAlpine A290 +28 km/h
- Nabíjení DC kWBez rozdílu
- Nabíjení AC kWBez rozdílu
- Hmotnost ↓ kgAlpine A290 −74 kg
- Zavazadlový prostor lFiat Grande Panda +35 l
Technické údaje: Alpine A290 vs Fiat Grande Panda
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Alpine A290GT | Fiat Grande PandaLa Prima | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 380 km | 320 km | Alpine +60 km |
| Baterie | 52 kWh | 44 kWh | Alpine +8 kWh |
| Spotřeba ↓ | 15,8 kWh/100 km | 16,8 kWh/100 km | Alpine −1 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 100 kW | 100 kW | Bez rozdílu |
| Nabíjení AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdílu |
| Nabíjení ⚠ | 30 min 15–80% | 27 min 20–80% | 3 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 8,2 km/min | 7,1 km/min | Alpine +1,1 km/min |
| Napětí | 400 V | 400 V | Bez rozdílu |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 180 k | 113 k | Alpine +67 k |
| 0–100 km/h ↓ | 7,4 s | 11,5 s | Alpine −4,1 s |
| Max. rychlost | 160 km/h | 132 km/h | Alpine +28 km/h |
| Pohon | FWD | FWD | — |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 1483 kg | 1557 kg | Alpine −74 kg |
| Zavazadlový prostor | 326 l | 361 l | Fiat +35 l |
| V2L (externí napájení) | Ano | Ano | — |
| Délka | 3997 mm | 3999 mm | Fiat +2 mm |
| Šířka | 1823 mm | 1763 mm | Alpine +60 mm |
| Výška | 1512 mm | 1576 mm | Fiat +64 mm |
| Rozvor | 2534 mm | 2540 mm | Fiat +6 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Alpine A290
Fiat Grande Panda
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Alpine A290
Fiat Grande Panda
Další porovnání v této třídě: Hatchback, segment B
Alpine A290vs
Mini Cooper Electric
Alpine A290vs
Nissan Micra
Alpine A290vs
Opel Corsa Electric
Alpine A290vs
Renault 5 E-Tech
Alpine A290vs
Alpine A290vs
Volkswagen ID. Polo
Fiat Grande Pandavs
Citroën ë-C3
Fiat Grande Pandavs
BYD Dolphin Surf
Fiat Grande Pandavs
Dongfeng Box
Fiat Grande Pandavs
Fiat Grande Pandavs
Volkswagen ID. PoloČasto kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — Alpine A290 nebo Fiat Grande Panda?
Model Alpine A290 dojede dál: 380 km WLTP oproti 320 km u modelu Fiat Grande Panda. Je to rozdíl 60 km.
Který je výkonnější — Alpine A290 nebo Fiat Grande Panda?
Model Alpine A290 je silnější: 180 k oproti 113 k u modelu Fiat Grande Panda. Rozdíl je 67 k.
Který se nabíjí rychleji?
Model Alpine A290 přijímá až 100 kW DC, model Fiat Grande Panda až 100 kW.
Který je levnější v provozu?
Model Alpine A290 spotřebuje méně elektřiny: 15,8 kWh/100 km oproti 16,8 kWh/100 km u modelu Fiat Grande Panda. Při projetí 15000 km za rok je to rozdíl 150 kWh — kalkulačka na této stránce vám to přepočítá na peníze.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.