Škoda Elroq vs Volvo EX40
Škoda Elroq води 5 към 4
Най-големи разлики: DC зареждане — Škoda Elroq 165 kW, Volvo EX40 200 kW · Мощност — Škoda Elroq 299 к.с., Volvo EX40 252 к.с. · 0–100 км/ч — Škoda Elroq 6,2 s, Volvo EX40 7,3 s.
Škoda Elroq
Škoda Elroq е електрически SUV от сегмент C със задвижване на задните или всички колела (RWD или AWD): мощност от 190 до 340 к.с., пробег по WLTP до 576 км и DC зареждане с мощност до 165 kW.
Volvo EX40
Volvo EX40 е кросоувър от клас C, предлаган в четири варианта на задвижване, с пробег до 574 километра и ускорение от 0 до 100 км/ч за 4,6 секунди.
Профил спрямо пазара: Škoda Elroq срещу Volvo EX40
Škoda Elroq85x
Volvo EX40Single Motor Extended Range
Škoda Elroq или Volvo EX40 — кой печели къде
Škoda Elroq води 5 към 4
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmŠkoda Elroq +2 km
- Батерия kWhVolvo EX40 +5 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmŠkoda Elroq −1,1 kWh/100 km
- Мощност к.с.Škoda Elroq +47 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sŠkoda Elroq −1,1 s
- Максимална скорост km/hБез разлика
- DC зареждане kWVolvo EX40 +35 kW
- AC зареждане kWБез разлика
- Зареждане ↓ minVolvo EX40 −1 min
- Тегло ↓ kgVolvo EX40 −132 kg
- Багажник lŠkoda Elroq +60 l
Технически данни: Škoda Elroq срещу Volvo EX40
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Škoda Elroq85x | Volvo EX40Single Motor Extended Range | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 576 km | 574 km | Škoda +2 km |
| Батерия | 77 kWh | 82 kWh | Volvo +5 kWh |
| Разход ↓ | 15,5 kWh/100 km | 16,6 kWh/100 km | Škoda −1,1 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 165 kW | 200 kW | Volvo +35 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане 10–80% ↓ | 29 min | 28 min | Volvo −1 min |
| Пробег за минута зареждане | 13,9 km/min | 14,3 km/min | Volvo +0,4 km/min |
| Напрежение | 400 V | 400 V | Без разлика |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 299 к.с. | 252 к.с. | Škoda +47 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 6,2 s | 7,3 s | Škoda −1,1 s |
| Максимална скорост | 180 km/h | 180 km/h | Без разлика |
| Задвижване | AWD | RWD | различен тип |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2132 kg | 2000 kg | Volvo −132 kg |
| Багажник | 470 l | 410 l | Škoda +60 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Не | само Škoda |
| Дължина | 4488 mm | 4440 mm | Škoda +48 mm |
| Ширина | 1884 mm | 1873 mm | Škoda +11 mm |
| Височина | 1620 mm | 1647 mm | Volvo +27 mm |
| Разстояние между осите | 2766 mm | 2702 mm | Škoda +64 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Škoda Elroq
Volvo EX40
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Škoda Elroq
Volvo EX40
Други сравнения в този клас: SUV / Кросоувър, сегмент C
Често задавани въпроси за това сравнение
Защо Volvo EX40 има по-голяма батерия, но по-малък пробег от Škoda Elroq?
Volvo EX40 носи 82 kWh и изминава 574 км, докато Škoda Elroq с батерия от 77 kWh изминава 576 км. Енергийната консумация решава: 16,6 срещу 15,5 kWh/100 км.
Как се различава задвижването на Škoda Elroq и Volvo EX40?
Škoda Elroq има AWD и 299 к.с.. Volvo EX40 има RWD и 252 к.с..
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само Škoda Elroq — неговата батерия от 77 kWh тогава работи като източник на енергия. Volvo EX40 с 82 kWh не предлага тази функция.
Кой има по-голям багажник?
Škoda Elroq побира повече: 470 л срещу 410 л в Volvo EX40. Разликата е 60 л.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.


