Renault Scenic vs SERES 3

Renault Scenic води 7 към 1

Най-големи разлики: WLTP пробег — Renault Scenic 642 km, SERES 3 300 km · Багажник — Renault Scenic 545 l, SERES 3 318 l · Батерия — Renault Scenic 89 kWh, SERES 3 54 kWh.

Renault Scenic

Електрически SUV в клас C, предлагащ два варианта на батерията с пробег до 642 км според стандарта WLTP.

SERES 3

Електрическият SUV от клас C е оборудван с предно задвижване и батерия с капацитет 54 kWh.

Профил спрямо пазара: Renault Scenic срещу SERES 3

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Renault Scenic или SERES 3 — кой печели къде

Renault Scenic води 7 към 1

Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmRenault Scenic +342 km
    Renault Scenic
    642
    SERES 3
    300
  • Батерия kWhRenault Scenic +35 kWh
    Renault Scenic
    89
    SERES 3
    54
  • Разход ↓ kWh/100 kmRenault Scenic −0,8 kWh/100 km
    Renault Scenic
    16,8
    SERES 3
    17,6
  • Мощност к.с.Renault Scenic +58 к.с.
    Renault Scenic
    218
    SERES 3
    160
  • 0–100 км/ч ↓ sRenault Scenic −1 s
    Renault Scenic
    7,9
    SERES 3
    8,9
  • Максимална скорост km/hRenault Scenic +15 km/h
    Renault Scenic
    170
    SERES 3
    155
  • DC зареждане kWНяма данни
    Renault Scenic
    150
    SERES 3
    —
  • AC зареждане kWБез разлика
    Renault Scenic
    11
    SERES 3
    11
  • Зареждане ↓ minНяма данни
    Renault Scenic
    28
    SERES 3
    —
  • Тегло ↓ kgSERES 3 −146 kg
    Renault Scenic
    1911
    SERES 3
    1765
  • Багажник lRenault Scenic +227 l
    Renault Scenic
    545
    SERES 3
    318

Добавете трета кола

Технически данни: Renault Scenic срещу SERES 3

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Renault Scenic срещу SERES 3
Основни параметри Renault Scenic
Long Range 89 kWh
SERES 3
Standard
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег642 km300 kmRenault +342 km
Батерия89 kWh54 kWhRenault +35 kWh
Разход ↓16,8 kWh/100 km17,6 kWh/100 kmRenault −0,8 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане150 kW——
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане 15–80% ↓28 min——
Пробег за минута зареждане14,9 km/min——
Напрежение400 V——
Динамика и задвижване
Мощност218 к.с.160 к.с.Renault +58 к.с.
0–100 км/ч ↓7,9 s8,9 sRenault −1 s
Максимална скорост170 km/h155 km/hRenault +15 km/h
ЗадвижванеFWDFWD—
Практичност
Тегло ↓1911 kg1765 kgSERES −146 kg
Багажник545 l318 lRenault +227 l
V2L (външно захранване)ДаНесамо Renault
Дължина4470 mm4415 mmRenault +55 mm
Ширина1864 mm1850 mmRenault +14 mm
Височина1571 mm1650 mmSERES +79 mm
Разстояние между осите2785 mm——

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Renault Scenic

Цена за 100 км5,04
Месечно63
Годишно756

SERES 3

Цена за 100 км5,28
Месечно66
Годишно792

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Renault Scenic

SERES 3

Други сравнения в този клас: SUV, сегмент C

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — Renault Scenic или SERES 3?

Renault Scenic стига по-далеч: 642 км WLTP срещу 300 км на SERES 3. Това е разлика от 342 км.

Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?

Само Renault Scenic — неговата батерия от 89 kWh тогава работи като източник на енергия. SERES 3 с 54 kWh не предлага тази функция.

Кой е по-мощен — Renault Scenic или SERES 3?

Renault Scenic е по-мощен: 218 к.с. срещу 160 к.с. на SERES 3. Разликата е 58 к.с..

Кой има по-голям багажник?

Renault Scenic побира повече: 545 л срещу 318 л в SERES 3. Разликата е 227 л.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.