Peugeot E-3008 vs Škoda Elroq
Škoda Elroq води 6 към 3
Най-големи разлики: 0–100 км/ч — Peugeot E-3008 8,7 s, Škoda Elroq 6,2 s · Мощност — Peugeot E-3008 231 к.с., Škoda Elroq 299 к.с. · Батерия — Peugeot E-3008 96,9 kWh, Škoda Elroq 77 kWh.
Peugeot E-3008
Peugeot E-3008 е SUV от сегмент C, в моделната година 2026 в три варианта: пробег по WLTP от 497 до 698 km, мощност от 213 до 325 к.с.
Škoda Elroq
Škoda Elroq е електрически SUV от сегмент C със задвижване на задните или всички колела (RWD или AWD): мощност от 190 до 340 к.с., пробег по WLTP до 576 км и DC зареждане с мощност до 165 kW.
Профил спрямо пазара: Peugeot E-3008 срещу Škoda Elroq
Peugeot E-3008230 Long Range
Škoda Elroq85x
Peugeot E-3008 или Škoda Elroq — кой печели къде
Škoda Elroq води 6 към 3
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmPeugeot E-3008 +122 km
- Батерия kWhPeugeot E-3008 +19,9 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmŠkoda Elroq −1,6 kWh/100 km
- Мощност к.с.Škoda Elroq +68 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sŠkoda Elroq −2,5 s
- Максимална скорост km/hŠkoda Elroq +10 km/h
- DC зареждане kWŠkoda Elroq +5 kW
- AC зареждане kWБез разлика
- Тегло ↓ kgŠkoda Elroq −34 kg
- Багажник lPeugeot E-3008 +50 l
Технически данни: Peugeot E-3008 срещу Škoda Elroq
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | 230 Long Range | Škoda Elroq85x | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 698 km | 576 km | Peugeot +122 km |
| Батерия | 96,9 kWh | 77 kWh | Peugeot +19,9 kWh |
| Разход ↓ | 17,1 kWh/100 km | 15,5 kWh/100 km | Škoda −1,6 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 160 kW | 165 kW | Škoda +5 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане ⚠ | 27 min 20–80% | 29 min 10–80% | 2 min |
| Пробег за минута зареждане | 15,5 km/min | 13,9 km/min | Peugeot +1,6 km/min |
| Напрежение | 400 V | 400 V | Без разлика |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 231 к.с. | 299 к.с. | Škoda +68 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 8,7 s | 6,2 s | Škoda −2,5 s |
| Максимална скорост | 170 km/h | 180 km/h | Škoda +10 km/h |
| Задвижване | FWD | AWD | различен тип |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2166 kg | 2132 kg | Škoda −34 kg |
| Багажник | 520 l | 470 l | Peugeot +50 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Да | — |
| Дължина | 4542 mm | 4488 mm | Peugeot +54 mm |
| Ширина | 1895 mm | 1884 mm | Peugeot +11 mm |
| Височина | 1641 mm | 1620 mm | Peugeot +21 mm |
| Разстояние между осите | 2739 mm | 2766 mm | Škoda +27 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Peugeot E-3008
Škoda Elroq
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Peugeot E-3008
Škoda Elroq
Други сравнения в този клас: SUV, сегмент C
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Peugeot E-3008 или Škoda Elroq?
Peugeot E-3008 стига по-далеч: 698 км WLTP срещу 576 км на Škoda Elroq. Това е разлика от 122 км.
Как се различава задвижването на Peugeot E-3008 и Škoda Elroq?
Peugeot E-3008 има FWD и 231 к.с.. Škoda Elroq има AWD и 299 к.с..
Кой се зарежда по-бързо?
Peugeot E-3008 приема до 160 kW DC, Škoda Elroq до 165 kW.
Кой е по-евтин за експлоатация?
Škoda Elroq консумира по-малко електричество: 15,5 kWh/100 км срещу 17,1 kWh/100 км в Peugeot E-3008. През 15000 км на година това е разлика от 240 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.





