Mini Aceman vs Renault 4 E-Tech

Renault 4 E-Tech води 5 към 4

Най-големи разлики: Мощност — Mini Aceman 218 к.с., Renault 4 E-Tech 150 к.с. · Багажник — Mini Aceman 300 l, Renault 4 E-Tech 420 l · 0–100 км/ч — Mini Aceman 7,1 s, Renault 4 E-Tech 8,2 s.

Mini Aceman

Mini Aceman е електрически кросоувър от клас B, който предлага три различни конфигурации на задвижването и капацитета на батерията.

Renault 4 E-Tech

Renault 4 E-Tech е електрически SUV от клас B, предлагащ два варианта за задвижване с различни капацитети на батерията и мощност.

Профил спрямо пазара: Mini Aceman срещу Renault 4 E-Tech

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Mini Aceman или Renault 4 E-Tech — кой печели къде

Renault 4 E-Tech води 5 към 4

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmRenault 4 E-Tech +3 km
    Mini Aceman
    406
    Renault 4 E-Tech
    409
  • Батерия kWhRenault 4 E-Tech +2,8 kWh
    Mini Aceman
    49,2
    Renault 4 E-Tech
    52
  • Разход ↓ kWh/100 kmMini Aceman −0,1 kWh/100 km
    Mini Aceman
    15
    Renault 4 E-Tech
    15,1
  • Мощност к.с.Mini Aceman +68 к.с.
    Mini Aceman
    218
    Renault 4 E-Tech
    150
  • 0–100 км/ч ↓ sMini Aceman −1,1 s
    Mini Aceman
    7,1
    Renault 4 E-Tech
    8,2
  • Максимална скорост km/hMini Aceman +20 km/h
    Mini Aceman
    170
    Renault 4 E-Tech
    150
  • DC зареждане kWRenault 4 E-Tech +5 kW
    Mini Aceman
    95
    Renault 4 E-Tech
    100
  • AC зареждане kWБез разлика
    Mini Aceman
    11
    Renault 4 E-Tech
    11
  • Тегло ↓ kgRenault 4 E-Tech −181 kg
    Mini Aceman
    1710
    Renault 4 E-Tech
    1529
  • Багажник lRenault 4 E-Tech +120 l
    Mini Aceman
    300
    Renault 4 E-Tech
    420

Добавете трета кола

Технически данни: Mini Aceman срещу Renault 4 E-Tech

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Mini Aceman срещу Renault 4 E-Tech
Основни параметри Mini Aceman
SE
Renault 4 E-Tech
Comfort Range 150
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег406 km409 kmRenault +3 km
Батерия49,2 kWh52 kWhRenault +2,8 kWh
Разход ↓15 kWh/100 km15,1 kWh/100 kmMini −0,1 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане95 kW100 kWRenault +5 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане ⚠31 min 10–80%30 min 15–80%1 min
Пробег за минута зареждане9,2 km/min8,9 km/minMini +0,3 km/min
Напрежение400 V400 VБез разлика
Динамика и задвижване
Мощност218 к.с.150 к.с.Mini +68 к.с.
0–100 км/ч ↓7,1 s8,2 sMini −1,1 s
Максимална скорост170 km/h150 km/hMini +20 km/h
ЗадвижванеFWDFWD—
Практичност
Тегло ↓1710 kg1529 kgRenault −181 kg
Багажник300 l420 lRenault +120 l
V2L (външно захранване)НеДасамо Renault
Дължина4079 mm4140 mmRenault +61 mm
Ширина1754 mm1810 mmRenault +56 mm
Височина1514 mm1570 mmRenault +56 mm
Разстояние между осите2606 mm2620 mmRenault +14 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Mini Aceman

Цена за 100 км4,5
Месечно56
Годишно675

Renault 4 E-Tech

Цена за 100 км4,53
Месечно57
Годишно679

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Mini Aceman

Renault 4 E-Tech

Други сравнения в този клас: Кросоувър / SUV, сегмент B

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?

Само Renault 4 E-Tech — неговата батерия от 52 kWh тогава работи като източник на енергия. Mini Aceman с 49,2 kWh не предлага тази функция.

Кой е по-мощен — Mini Aceman или Renault 4 E-Tech?

Mini Aceman е по-мощен: 218 к.с. срещу 150 к.с. на Renault 4 E-Tech. Разликата е 68 к.с..

Кой има по-голям багажник?

Renault 4 E-Tech побира повече: 420 л срещу 300 л в Mini Aceman. Разликата е 120 л.

Кой се зарежда по-бързо?

Mini Aceman приема до 95 kW DC, Renault 4 E-Tech до 100 kW.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.