Lancia Gamma vs SERES 3

Lancia Gamma води 7 към 2

Най-големи разлики: WLTP пробег — Lancia Gamma 741 km, SERES 3 300 km · Батерия — Lancia Gamma 97,2 kWh, SERES 3 54 kWh · Багажник — Lancia Gamma 560 l, SERES 3 318 l.

Lancia Gamma

Lancia Gamma е електрически кросоувър от сегмент C, предлаган в три версии: пробег WLTP от 543 до 741 км, мощност от 230 до 350 конски сили и зареждане (DC) с мощност 160 kW.

SERES 3

Електрическият SUV от клас C е оборудван с предно задвижване и батерия с капацитет 54 kWh.

Профил спрямо пазара: Lancia Gamma срещу SERES 3

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Lancia Gamma или SERES 3 — кой печели къде

Lancia Gamma води 7 към 2

Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmLancia Gamma +441 km
    Lancia Gamma
    741
    SERES 3
    300
  • Батерия kWhLancia Gamma +43,2 kWh
    Lancia Gamma
    97,2
    SERES 3
    54
  • Разход ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −1,4 kWh/100 km
    Lancia Gamma
    16,2
    SERES 3
    17,6
  • Мощност к.с.Lancia Gamma +85 к.с.
    Lancia Gamma
    245
    SERES 3
    160
  • 0–100 км/ч ↓ sLancia Gamma −1,1 s
    Lancia Gamma
    7,8
    SERES 3
    8,9
  • Максимална скорост km/hLancia Gamma +35 km/h
    Lancia Gamma
    190
    SERES 3
    155
  • DC зареждане kWНяма данни
    Lancia Gamma
    160
    SERES 3
    —
  • AC зареждане kWSERES 3 +4 kW
    Lancia Gamma
    7
    SERES 3
    11
  • Зареждане ↓ minНяма данни
    Lancia Gamma
    27
    SERES 3
    —
  • Тегло ↓ kgSERES 3 −370 kg
    Lancia Gamma
    2135
    SERES 3
    1765
  • Багажник lLancia Gamma +242 l
    Lancia Gamma
    560
    SERES 3
    318

Добавете трета кола

Технически данни: Lancia Gamma срещу SERES 3

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Lancia Gamma срещу SERES 3
Основни параметри Lancia Gamma
Long Range
SERES 3
Standard
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег741 km300 kmLancia +441 km
Батерия97,2 kWh54 kWhLancia +43,2 kWh
Разход ↓16,2 kWh/100 km17,6 kWh/100 kmLancia −1,4 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане160 kW——
AC зареждане7 kW11 kWSERES +4 kW
Зареждане 20–80% ↓27 min——
Пробег за минута зареждане16,5 km/min——
Напрежение400 V——
Динамика и задвижване
Мощност245 к.с.160 к.с.Lancia +85 к.с.
0–100 км/ч ↓7,8 s8,9 sLancia −1,1 s
Максимална скорост190 km/h155 km/hLancia +35 km/h
ЗадвижванеFWDFWD—
Практичност
Тегло ↓2135 kg1765 kgSERES −370 kg
Багажник560 l318 lLancia +242 l
V2L (външно захранване)ДаНесамо Lancia
Дължина4672 mm4415 mmLancia +257 mm
Ширина1898 mm1850 mmLancia +48 mm
Височина1664 mm1650 mmLancia +14 mm
Разстояние между осите2791 mm——

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Lancia Gamma

Цена за 100 км4,86
Месечно61
Годишно729

SERES 3

Цена за 100 км5,28
Месечно66
Годишно792

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Lancia Gamma

SERES 3

Други сравнения в този клас: Кросоувър / SUV, сегмент C

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — Lancia Gamma или SERES 3?

Lancia Gamma стига по-далеч: 741 км WLTP срещу 300 км на SERES 3. Това е разлика от 441 км.

Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?

Само Lancia Gamma — неговата батерия от 97,2 kWh тогава работи като източник на енергия. SERES 3 с 54 kWh не предлага тази функция.

Кой е по-мощен — Lancia Gamma или SERES 3?

Lancia Gamma е по-мощен: 245 к.с. срещу 160 к.с. на SERES 3. Разликата е 85 к.с..

Кой има по-голям багажник?

Lancia Gamma побира повече: 560 л срещу 318 л в SERES 3. Разликата е 242 л.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.