Lancia Gamma vs Mini Countryman Electric
Lancia Gamma води 7 към 3
Най-големи разлики: AC зареждане — Lancia Gamma 7 kW, Mini Countryman Electric 11 kW · Батерия — Lancia Gamma 97,2 kWh, Mini Countryman Electric 65,2 kWh · WLTP пробег — Lancia Gamma 741 km, Mini Countryman Electric 500 km.
Lancia Gamma
Lancia Gamma е електрически кросоувър от сегмент C, предлаган в три версии: пробег WLTP от 543 до 741 км, мощност от 230 до 350 конски сили и зареждане (DC) с мощност 160 kW.
Mini Countryman Electric
Mini Countryman Electric е компактен SUV от клас C, предлагащ два варианта с електрически задвижващ механизъм и мощен двигател.
Профил спрямо пазара: Lancia Gamma срещу Mini Countryman Electric
Lancia GammaLong Range
Mini Countryman ElectricE
Lancia Gamma или Mini Countryman Electric — кой печели къде
Lancia Gamma води 7 към 3
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmLancia Gamma +241 km
- Батерия kWhLancia Gamma +32 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmMini Countryman Electric −1,5 kWh/100 km
- Мощност к.с.Lancia Gamma +41 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sLancia Gamma −0,8 s
- Максимална скорост km/hLancia Gamma +20 km/h
- DC зареждане kWLancia Gamma +30 kW
- AC зареждане kWMini Countryman Electric +4 kW
- Тегло ↓ kgMini Countryman Electric −270 kg
- Багажник lLancia Gamma +100 l
Технически данни: Lancia Gamma срещу Mini Countryman Electric
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Lancia GammaLong Range | Mini Countryman ElectricE | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 741 km | 500 km | Lancia +241 km |
| Батерия | 97,2 kWh | 65,2 kWh | Lancia +32 kWh |
| Разход ↓ | 16,2 kWh/100 km | 14,7 kWh/100 km | Mini −1,5 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 160 kW | 130 kW | Lancia +30 kW |
| AC зареждане | 7 kW | 11 kW | Mini +4 kW |
| Зареждане ⚠ | 27 min 20–80% | 29 min 10–80% | 2 min |
| Пробег за минута зареждане | 16,5 km/min | 12,1 km/min | Lancia +4,4 km/min |
| Напрежение | 400 V | 400 V | Без разлика |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 245 к.с. | 204 к.с. | Lancia +41 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 7,8 s | 8,6 s | Lancia −0,8 s |
| Максимална скорост | 190 km/h | 170 km/h | Lancia +20 km/h |
| Задвижване | FWD | FWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2135 kg | 1865 kg | Mini −270 kg |
| Багажник | 560 l | 460 l | Lancia +100 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Не | само Lancia |
| Дължина | 4672 mm | 4433 mm | Lancia +239 mm |
| Ширина | 1898 mm | 1843 mm | Lancia +55 mm |
| Височина | 1664 mm | 1656 mm | Lancia +8 mm |
| Разстояние между осите | 2791 mm | 2692 mm | Lancia +99 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Lancia Gamma
Mini Countryman Electric
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Lancia Gamma
Mini Countryman Electric
Други сравнения в този клас: Кросоувър / SUV, сегмент C
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Lancia Gamma или Mini Countryman Electric?
Lancia Gamma стига по-далеч: 741 км WLTP срещу 500 км на Mini Countryman Electric. Това е разлика от 241 км.
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само Lancia Gamma — неговата батерия от 97,2 kWh тогава работи като източник на енергия. Mini Countryman Electric с 65,2 kWh не предлага тази функция.
Кой има по-голям багажник?
Lancia Gamma побира повече: 560 л срещу 460 л в Mini Countryman Electric. Разликата е 100 л.
Кой се зарежда по-бързо?
Lancia Gamma приема до 160 kW DC, Mini Countryman Electric до 130 kW.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.




