Hyundai Staria Electric vs Mercedes VLE
Mercedes VLE води 7 към 4
Най-големи разлики: AC зареждане — Hyundai Staria Electric 11 kW, Mercedes VLE 22 kW · WLTP пробег — Hyundai Staria Electric 430 km, Mercedes VLE 709 km · Батерия — Hyundai Staria Electric 84 kWh, Mercedes VLE 115 kWh.
Hyundai Staria Electric
Hyundai Staria Electric е електрически ван от клас D, предлагащ пробег от 430 км и бързо зареждане (DC) с мощност 256 kW.
Mercedes VLE
Mercedes VLE е лек ван от сегмент D, в моделната година 2026 в два варианта с батерия от 115 kWh: VLE 300 с пробег по WLTP 709 km и VLE 400 4MATIC с мощност 422 к.с.
Профил спрямо пазара: Hyundai Staria Electric срещу Mercedes VLE
Hyundai Staria Electric84 kWh
Mercedes VLEVLE 300
Hyundai Staria Electric или Mercedes VLE — кой печели къде
Mercedes VLE води 7 към 4
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmMercedes VLE +279 km
- Батерия kWhMercedes VLE +31 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmMercedes VLE −3,3 kWh/100 km
- Мощност к.с.Mercedes VLE +58 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sMercedes VLE −0,6 s
- Максимална скорост km/hHyundai Staria Electric +4 km/h
- DC зареждане kWMercedes VLE +44 kW
- AC зареждане kWMercedes VLE +11 kW
- Зареждане ↓ minHyundai Staria Electric −5 min
- Тегло ↓ kgHyundai Staria Electric −262 kg
- Багажник lHyundai Staria Electric +36 l
Технически данни: Hyundai Staria Electric срещу Mercedes VLE
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Hyundai Staria Electric84 kWh | Mercedes VLEVLE 300 | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 430 km | 709 km | Mercedes +279 km |
| Батерия | 84 kWh | 115 kWh | Mercedes +31 kWh |
| Разход ↓ | 21,8 kWh/100 km | 18,5 kWh/100 km | Mercedes −3,3 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 256 kW | 300 kW | Mercedes +44 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 22 kW | Mercedes +11 kW |
| Зареждане 10–80% ↓ | 20 min | 25 min | Hyundai −5 min |
| Пробег за минута зареждане | 15,1 km/min | 19,9 km/min | Mercedes +4,8 km/min |
| Напрежение | 800 V | 800 V | Без разлика |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 218 к.с. | 276 к.с. | Mercedes +58 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 9,5 s | 8,9 s | Mercedes −0,6 s |
| Максимална скорост | 184 km/h | 180 km/h | Hyundai +4 km/h |
| Задвижване | FWD | FWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2525 kg | 2787 kg | Hyundai −262 kg |
| Багажник | 831 l | 795 l | Hyundai +36 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Не | само Hyundai |
| Дължина | 5253 mm | 5309 mm | Mercedes +56 mm |
| Ширина | 1997 mm | 1999 mm | Mercedes +2 mm |
| Височина | 1990 mm | 1943 mm | Hyundai +47 mm |
| Разстояние между осите | 3273 mm | 3342 mm | Mercedes +69 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Hyundai Staria Electric
Mercedes VLE
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Hyundai Staria Electric
Mercedes VLE
Други сравнения в този клас: Ван, сегмент D
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Hyundai Staria Electric или Mercedes VLE?
Mercedes VLE стига по-далеч: 709 км WLTP срещу 430 км на Hyundai Staria Electric. Това е разлика от 279 км.
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само Hyundai Staria Electric — неговата батерия от 84 kWh тогава работи като източник на енергия. Mercedes VLE с 115 kWh не предлага тази функция.
Кой се зарежда по-бързо?
Hyundai Staria Electric приема до 256 kW DC, Mercedes VLE до 300 kW. Зареждането от 10 до 80% отнема съответно 20 и 25 мин.
Кой е по-евтин за експлоатация?
Mercedes VLE консумира по-малко електричество: 18,5 kWh/100 км срещу 21,8 kWh/100 км в Hyundai Staria Electric. През 15000 км на година това е разлика от 495 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.

