Ford e-Tourneo Custom vs Mercedes VLE
Mercedes VLE води 8 към 2
Най-големи разлики: DC зареждане — Ford e-Tourneo Custom 125 kW, Mercedes VLE 300 kW · WLTP пробег — Ford e-Tourneo Custom 353 km, Mercedes VLE 709 km · AC зареждане — Ford e-Tourneo Custom 11 kW, Mercedes VLE 22 kW.
Ford e-Tourneo Custom
Ford e-Tourneo Custom е лек ван от сегмент D, в моделната година 2027 в четири варианта: пробег по WLTP от 312 до 353 km, мощност 218 или 286 к.с.
Mercedes VLE
Mercedes VLE е лек ван от сегмент D, в моделната година 2026 в два варианта с батерия от 115 kWh: VLE 300 с пробег по WLTP 709 km и VLE 400 4MATIC с мощност 422 к.с.
Профил спрямо пазара: Ford e-Tourneo Custom срещу Mercedes VLE
Ford e-Tourneo Custom160 kW RWD
Mercedes VLEVLE 300
Ford e-Tourneo Custom или Mercedes VLE — кой печели къде
Mercedes VLE води 8 към 2
Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmMercedes VLE +356 km
- Батерия kWhMercedes VLE +44 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmMercedes VLE −5,5 kWh/100 km
- Мощност к.с.Mercedes VLE +58 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sНяма данни
- Максимална скорост km/hMercedes VLE +50 km/h
- DC зареждане kWMercedes VLE +175 kW
- AC зареждане kWMercedes VLE +11 kW
- Зареждане ↓ minMercedes VLE −4 min
- Тегло ↓ kgFord e-Tourneo Custom −379 kg
- Багажник lFord e-Tourneo Custom +357 l
Технически данни: Ford e-Tourneo Custom срещу Mercedes VLE
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Ford e-Tourneo Custom160 kW RWD | Mercedes VLEVLE 300 | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 353 km | 709 km | Mercedes +356 km |
| Батерия | 71 kWh | 115 kWh | Mercedes +44 kWh |
| Разход ↓ | 24 kWh/100 km | 18,5 kWh/100 km | Mercedes −5,5 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 125 kW | 300 kW | Mercedes +175 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 22 kW | Mercedes +11 kW |
| Зареждане 10–80% ↓ | 29 min | 25 min | Mercedes −4 min |
| Пробег за минута зареждане | 8,5 km/min | 19,9 km/min | Mercedes +11,4 km/min |
| Напрежение | 400 V | 800 V | Mercedes +400 V |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 218 к.с. | 276 к.с. | Mercedes +58 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | — | 8,9 s | — |
| Максимална скорост | 130 km/h | 180 km/h | Mercedes +50 km/h |
| Задвижване | RWD | FWD | различен тип |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2408 kg | 2787 kg | Ford −379 kg |
| Багажник | 1152 l | 795 l | Ford +357 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Не | само Ford |
| Дължина | 5050 mm | 5309 mm | Mercedes +259 mm |
| Ширина | 2032 mm | 1999 mm | Ford +33 mm |
| Височина | 2040 mm | 1943 mm | Ford +97 mm |
| Разстояние между осите | 3100 mm | 3342 mm | Mercedes +242 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Ford e-Tourneo Custom
Mercedes VLE
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Ford e-Tourneo Custom
Mercedes VLE
Други сравнения в този клас: Ван, сегмент D
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Ford e-Tourneo Custom или Mercedes VLE?
Mercedes VLE стига по-далеч: 709 км WLTP срещу 353 км на Ford e-Tourneo Custom. Това е разлика от 356 км.
Как се различава задвижването на Ford e-Tourneo Custom и Mercedes VLE?
Ford e-Tourneo Custom има RWD и 218 к.с.. Mercedes VLE има FWD и 276 к.с..
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само Ford e-Tourneo Custom — неговата батерия от 71 kWh тогава работи като източник на енергия. Mercedes VLE с 115 kWh не предлага тази функция.
Кой има по-голям багажник?
Ford e-Tourneo Custom побира повече: 1152 л срещу 795 л в Mercedes VLE. Разликата е 357 л.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.


