Exlantix ES vs Genesis G80 Electrified
Exlantix ES води 7 към 2
Най-големи разлики: Багажник — Exlantix ES 450 l, Genesis G80 Electrified 334 l · DC зареждане — Exlantix ES 250 kW, Genesis G80 Electrified 187 kW · Мощност — Exlantix ES 480 к.с., Genesis G80 Electrified 370 к.с..
Exlantix ES
Exlantix ES е електрически седан от клас Е, задвижван от двата предни колела и с пробег от 600 км според стандарта WLTP.
Genesis G80 Electrified
Genesis G80 Electrified е седан от клас E: в моделната година 2026 батерия 94,5 kWh, пробег по WLTP 570 км и мощност 370 к.с. със задвижване AWD.
Профил спрямо пазара: Exlantix ES срещу Genesis G80 Electrified
- Exlantix ESLong Range AWD
Genesis G80 ElectrifiedAWD 94.5 kWh
Exlantix ES или Genesis G80 Electrified — кой печели къде
Exlantix ES води 7 към 2
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmExlantix ES +30 km
- Батерия kWhGenesis G80 Electrified +12,5 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmExlantix ES −2,1 kWh/100 km
- Мощност к.с.Exlantix ES +110 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sExlantix ES −0,6 s
- Максимална скорост km/hGenesis G80 Electrified +15 km/h
- DC зареждане kWExlantix ES +63 kW
- AC зареждане kWБез разлика
- Тегло ↓ kgExlantix ES −360 kg
- Багажник lExlantix ES +116 l
Технически данни: Exlantix ES срещу Genesis G80 Electrified
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Exlantix ES Long Range AWD | Genesis G80 ElectrifiedAWD 94.5 kWh | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 600 km | 570 km | Exlantix +30 km |
| Батерия | 82 kWh | 94,5 kWh | Genesis +12,5 kWh |
| Разход ↓ | 16 kWh/100 km | 18,1 kWh/100 km | Exlantix −2,1 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 250 kW | 187 kW | Exlantix +63 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане ⚠ | 15 min 30–80% | 25 min 10–80% | 10 min |
| Пробег за минута зареждане | 20 km/min | 16 km/min | Exlantix +4 km/min |
| Напрежение | 800 V | 800 V | Без разлика |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 480 к.с. | 370 к.с. | Exlantix +110 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 4,5 s | 5,1 s | Exlantix −0,6 s |
| Максимална скорост | 210 km/h | 225 km/h | Genesis +15 km/h |
| Задвижване | AWD | AWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2050 kg | 2410 kg | Exlantix −360 kg |
| Багажник | 450 l | 334 l | Exlantix +116 l |
| V2L (външно захранване) | Не | Да | само Genesis |
| Дължина | 4945 mm | 5135 mm | Genesis +190 mm |
| Ширина | 1920 mm | — | — |
| Височина | 1500 mm | 1480 mm | Exlantix +20 mm |
| Разстояние между осите | 2950 mm | 3140 mm | Genesis +190 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Exlantix ES
Genesis G80 Electrified
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Exlantix ES
Genesis G80 Electrified
Други сравнения в този клас: Седан, сегмент E
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Exlantix ES или Genesis G80 Electrified?
Exlantix ES стига по-далеч: 600 км WLTP срещу 570 км на Genesis G80 Electrified. Това е разлика от 30 км.
Защо Genesis G80 Electrified има по-голяма батерия, но по-малък пробег от Exlantix ES?
Genesis G80 Electrified носи 94,5 kWh и изминава 570 км, докато Exlantix ES с батерия от 82 kWh изминава 600 км. Енергийната консумация решава: 18,1 срещу 16 kWh/100 км.
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само Genesis G80 Electrified — неговата батерия от 94,5 kWh тогава работи като източник на енергия. Exlantix ES с 82 kWh не предлага тази функция.
Кой има по-голям багажник?
Exlantix ES побира повече: 450 л срещу 334 л в Genesis G80 Electrified. Разликата е 116 л.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.


