Exlantix ES vs Porsche Taycan

Exlantix ES води 5 към 4

Най-големи разлики: DC зареждане — Exlantix ES 250 kW, Porsche Taycan 320 kW · Батерия — Exlantix ES 82 kWh, Porsche Taycan 97 kWh · WLTP пробег — Exlantix ES 600 km, Porsche Taycan 700 km.

Exlantix ES

Exlantix ES е електрически седан от клас Е, задвижван от двата предни колела и с пробег от 600 км според стандарта WLTP.

Porsche Taycan

Porsche Taycan е седан от сегмент E: в моделна година 2027 в 11 версии, пробег по WLTP от 555 до 700 km, мощност от 408 до 789 к.с. и DC зареждане до 320 kW.

Профил спрямо пазара: Exlantix ES срещу Porsche Taycan

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Exlantix ES или Porsche Taycan — кой печели къде

Exlantix ES води 5 към 4

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmPorsche Taycan +100 km
    Exlantix ES
    600
    Porsche Taycan
    700
  • Батерия kWhPorsche Taycan +15 kWh
    Exlantix ES
    82
    Porsche Taycan
    97
  • Разход ↓ kWh/100 kmExlantix ES −0,4 kWh/100 km
    Exlantix ES
    16
    Porsche Taycan
    16,4
  • Мощност к.с.Exlantix ES +45 к.с.
    Exlantix ES
    480
    Porsche Taycan
    435
  • 0–100 км/ч ↓ sExlantix ES −0,3 s
    Exlantix ES
    4,5
    Porsche Taycan
    4,8
  • Максимална скорост km/hPorsche Taycan +20 km/h
    Exlantix ES
    210
    Porsche Taycan
    230
  • DC зареждане kWPorsche Taycan +70 kW
    Exlantix ES
    250
    Porsche Taycan
    320
  • AC зареждане kWБез разлика
    Exlantix ES
    11
    Porsche Taycan
    11
  • Тегло ↓ kgExlantix ES −120 kg
    Exlantix ES
    2050
    Porsche Taycan
    2170
  • Багажник lExlantix ES +43 l
    Exlantix ES
    450
    Porsche Taycan
    407

Добавете трета кола

Технически данни: Exlantix ES срещу Porsche Taycan

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Exlantix ES срещу Porsche Taycan
Основни параметри Exlantix ES
Long Range AWD
Porsche Taycan
Performance Battery Plus · моделна година 2027
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег600 km700 kmPorsche +100 km
Батерия82 kWh97 kWhPorsche +15 kWh
Разход ↓16 kWh/100 km16,4 kWh/100 kmExlantix −0,4 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане250 kW320 kWPorsche +70 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане ⚠15 min 30–80%18 min 10–80%3 min
Пробег за минута зареждане20 km/min27,2 km/minPorsche +7,2 km/min
Напрежение800 V800 VБез разлика
Динамика и задвижване
Мощност480 к.с.435 к.с.Exlantix +45 к.с.
0–100 км/ч ↓4,5 s4,8 sExlantix −0,3 s
Максимална скорост210 km/h230 km/hPorsche +20 km/h
ЗадвижванеAWDRWDразличен тип
Практичност
Тегло ↓2050 kg2170 kgExlantix −120 kg
Багажник450 l407 lExlantix +43 l
Дължина4945 mm4963 mmPorsche +18 mm
Ширина1920 mm1966 mmPorsche +46 mm
Височина1500 mm1379 mmExlantix +121 mm
Разстояние между осите2950 mm2900 mmExlantix +50 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Exlantix ES

Цена за 100 км4,8
Месечно60
Годишно720

Porsche Taycan

Цена за 100 км4,92
Месечно61
Годишно738

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Exlantix ES

Porsche Taycan

Други сравнения в този клас: Седан, сегмент E

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — Exlantix ES или Porsche Taycan?

Porsche Taycan стига по-далеч: 700 км WLTP срещу 600 км на Exlantix ES. Това е разлика от 100 км.

Как се различава задвижването на Exlantix ES и Porsche Taycan?

Exlantix ES има AWD и 480 к.с.. Porsche Taycan има RWD и 435 к.с..

Кой се зарежда по-бързо?

Exlantix ES приема до 250 kW DC, Porsche Taycan до 320 kW.

Кой е по-евтин за експлоатация?

Exlantix ES консумира по-малко електричество: 16 kWh/100 км срещу 16,4 kWh/100 км в Porsche Taycan. През 15000 км на година това е разлика от 60 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.