Citroën ë-C5 Aircross vs Lancia Gamma
Lancia Gamma води 7 към 2
Най-големи разлики: AC зареждане — Citroën ë-C5 Aircross 11 kW, Lancia Gamma 7 kW · 0–100 км/ч — Citroën ë-C5 Aircross 8,8 s, Lancia Gamma 7,8 s · Максимална скорост — Citroën ë-C5 Aircross 170 km/h, Lancia Gamma 190 km/h.
Citroën ë-C5 Aircross
Citroën ë-C5 Aircross е SUV модел от клас C, предлагащ два варианта с голям пробег и мощност, задвижвани само на предните колела.
Lancia Gamma
Lancia Gamma е електрически кросоувър от сегмент C, предлаган в три версии: пробег WLTP от 543 до 741 км, мощност от 230 до 350 конски сили и зареждане (DC) с мощност 160 kW.
Профил спрямо пазара: Citroën ë-C5 Aircross срещу Lancia Gamma
Citroën ë-C5 AircrossLong Range
Lancia GammaLong Range
Citroën ë-C5 Aircross или Lancia Gamma — кой печели къде
Lancia Gamma води 7 към 2
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmLancia Gamma +61 km
- Батерия kWhLancia Gamma +0,3 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −1,6 kWh/100 km
- Мощност к.с.Lancia Gamma +14 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sLancia Gamma −1 s
- Максимална скорост km/hLancia Gamma +20 km/h
- DC зареждане kWБез разлика
- AC зареждане kWCitroën ë-C5 Aircross +4 kW
- Зареждане ↓ minБез разлика
- Тегло ↓ kgLancia Gamma −36 kg
- Багажник lCitroën ë-C5 Aircross +5 l
Технически данни: Citroën ë-C5 Aircross срещу Lancia Gamma
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Citroën ë-C5 AircrossLong Range | Lancia GammaLong Range | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 680 km | 741 km | Lancia +61 km |
| Батерия | 96,9 kWh | 97,2 kWh | Lancia +0,3 kWh |
| Разход ↓ | 17,8 kWh/100 km | 16,2 kWh/100 km | Lancia −1,6 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 160 kW | 160 kW | Без разлика |
| AC зареждане | 11 kW | 7 kW | Citroën +4 kW |
| Зареждане 20–80% ↓ | 27 min | 27 min | Без разлика |
| Пробег за минута зареждане | 15,1 km/min | 16,5 km/min | Lancia +1,4 km/min |
| Напрежение | 400 V | 400 V | Без разлика |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 231 к.с. | 245 к.с. | Lancia +14 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 8,8 s | 7,8 s | Lancia −1 s |
| Максимална скорост | 170 km/h | 190 km/h | Lancia +20 km/h |
| Задвижване | FWD | FWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2171 kg | 2135 kg | Lancia −36 kg |
| Багажник | 565 l | 560 l | Citroën +5 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Да | — |
| Дължина | 4652 mm | 4672 mm | Lancia +20 mm |
| Ширина | 1936 mm | 1898 mm | Citroën +38 mm |
| Височина | 1691 mm | 1664 mm | Citroën +27 mm |
| Разстояние между осите | 2784 mm | 2791 mm | Lancia +7 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Citroën ë-C5 Aircross
Lancia Gamma
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Citroën ë-C5 Aircross
Lancia Gamma
Други сравнения в този клас: SUV / Кросоувър, сегмент C
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Citroën ë-C5 Aircross или Lancia Gamma?
Lancia Gamma стига по-далеч: 741 км WLTP срещу 680 км на Citroën ë-C5 Aircross. Това е разлика от 61 км.
Кой се зарежда по-бързо?
Citroën ë-C5 Aircross приема до 160 kW DC, Lancia Gamma до 160 kW. Зареждането от 20 до 80% отнема съответно 27 и 27 мин.
Кой е по-евтин за експлоатация?
Lancia Gamma консумира по-малко електричество: 16,2 kWh/100 км срещу 17,8 kWh/100 км в Citroën ë-C5 Aircross. През 15000 км на година това е разлика от 240 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.



