Peugeot E-Traveller vs Volkswagen e-Caravelle
Volkswagen e-Caravelle vyhráva 6 : 2
Najväčšie rozdiely: Výkon — Peugeot E-Traveller 136 k, Volkswagen e-Caravelle 286 k · Nabíjanie AC — Peugeot E-Traveller 11 kW, Volkswagen e-Caravelle 7,4 kW · Nabíjanie DC — Peugeot E-Traveller 100 kW, Volkswagen e-Caravelle 125 kW.
Peugeot E-Traveller
Peugeot E-Traveller je elektrický van z segmentu D, ktorý ponúka dva varianty batérie s dojazdom od 223 km do 351 km v cykle WLTP.
Volkswagen e-Caravelle
Volkswagen e-Caravelle je elektrické vozidlo typu van triedy D, ktoré ponúka dojazd podľa štandardu WLTP 380 kilometrov a pohon zadných kolies.
Profil oproti trhu: Peugeot E-Traveller vs Volkswagen e-Caravelle
Peugeot E-TravellerStandard 75 kWh
Volkswagen e-Caravellee-Caravelle 70 kWh
Peugeot E-Traveller alebo Volkswagen e-Caravelle — kto vyhráva v čom
Volkswagen e-Caravelle vyhráva 6 : 2
Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmVolkswagen e-Caravelle +29 km
- Batéria kWhVolkswagen e-Caravelle +1 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmVolkswagen e-Caravelle −0,5 kWh/100 km
- Výkon kVolkswagen e-Caravelle +150 k
- 0–100 km/h ↓ sBez údajov
- Max. rýchlosť km/hVolkswagen e-Caravelle +18 km/h
- Nabíjanie DC kWVolkswagen e-Caravelle +25 kW
- Nabíjanie AC kWPeugeot E-Traveller +3,6 kW
- Hmotnosť ↓ kgPeugeot E-Traveller −338 kg
- Batožinový priestor lBez údajov
Technické údaje: Peugeot E-Traveller vs Volkswagen e-Caravelle
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Standard 75 kWh | Volkswagen e-Caravellee-Caravelle 70 kWh | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 351 km | 380 km | Volkswagen +29 km |
| Batéria | 69 kWh | 70 kWh | Volkswagen +1 kWh |
| Spotreba ↓ | 24,3 kWh/100 km | 23,8 kWh/100 km | Volkswagen −0,5 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 100 kW | 125 kW | Volkswagen +25 kW |
| Nabíjanie AC | 11 kW | 7,4 kW | Peugeot +3,6 kW |
| Nabíjanie ⚠ | 45 min 0–80% | 30 min 10–80% | 15 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 6,2 km/min | 8,9 km/min | Volkswagen +2,7 km/min |
| Napätie | 400 V | 400 V | Bez rozdielu |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 136 k | 286 k | Volkswagen +150 k |
| 0–100 km/h ↓ | 14,2 s | — | — |
| Max. rýchlosť | 132 km/h | 150 km/h | Volkswagen +18 km/h |
| Pohon | FWD | RWD | iný typ |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 2136 kg | 2474 kg | Peugeot −338 kg |
| Batožinový priestor | — | — | — |
| Dĺžka | 4980 mm | 5050 mm | Volkswagen +70 mm |
| Šírka | 1920 mm | 2032 mm | Volkswagen +112 mm |
| Výška | 1890 mm | 1970 mm | Volkswagen +80 mm |
| Rázvor | 3275 mm | 3100 mm | Peugeot +175 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Peugeot E-Traveller
Volkswagen e-Caravelle
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Peugeot E-Traveller
Volkswagen e-Caravelle
Ďalšie porovnania v tejto triede: Van, segment D
Volkswagen e-Transporter Kombi
Citroën ë-SpaceTourer
Volkswagen ID. Buzz
Hyundai Staria Electric
Volkswagen e-Caravellevs
Mercedes eVito Tourer
Volkswagen e-Caravellevs
Ford e-Tourneo Custom
Volkswagen e-Caravellevs
Mercedes VLE
Volkswagen e-Caravellevs
Hyundai Staria ElectricČasto kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — Peugeot E-Traveller alebo Volkswagen e-Caravelle?
Volkswagen e-Caravelle jazdí ďalej: 380 km WLTP oproti 351 km u Peugeot E-Traveller. Je to rozdiel 29 km.
Ako sa líšia pohonné systémy Peugeot E-Traveller a Volkswagen e-Caravelle?
Peugeot E-Traveller má FWD a 136 k. Volkswagen e-Caravelle má RWD a 286 k.
Ktorý je výkonnejší — Peugeot E-Traveller alebo Volkswagen e-Caravelle?
Volkswagen e-Caravelle je silnejší: 286 k oproti 136 k u Peugeot E-Traveller. Rozdiel je 150 k.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
Peugeot E-Traveller prijíma až 100 kW DC, Volkswagen e-Caravelle až 125 kW.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.