Ford e-Tourneo Custom vs Volkswagen e-Caravelle
Remíza 4 ku 4
Najväčšie rozdiely: Nabíjanie AC — Ford e-Tourneo Custom 11 kW, Volkswagen e-Caravelle 7,4 kW · Výkon — Ford e-Tourneo Custom 218 k, Volkswagen e-Caravelle 286 k · Max. rýchlosť — Ford e-Tourneo Custom 130 km/h, Volkswagen e-Caravelle 150 km/h.
Ford e-Tourneo Custom
Ford e-Tourneo Custom je osobný van segmentu D, v modelovom roku 2027 v štyroch variantoch: dojazd WLTP od 312 do 353 km, výkon 218 alebo 286 k.
Volkswagen e-Caravelle
Volkswagen e-Caravelle je elektrické vozidlo typu van triedy D, ktoré ponúka dojazd podľa štandardu WLTP 380 kilometrov a pohon zadných kolies.
Profil oproti trhu: Ford e-Tourneo Custom vs Volkswagen e-Caravelle
Ford e-Tourneo Custom160 kW RWD
Volkswagen e-Caravellee-Caravelle 70 kWh
Ford e-Tourneo Custom alebo Volkswagen e-Caravelle — kto vyhráva v čom
Remíza 4 ku 4
Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmVolkswagen e-Caravelle +27 km
- Batéria kWhFord e-Tourneo Custom +1 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmVolkswagen e-Caravelle −0,2 kWh/100 km
- Výkon kVolkswagen e-Caravelle +68 k
- 0–100 km/h ↓ sBez údajov
- Max. rýchlosť km/hVolkswagen e-Caravelle +20 km/h
- Nabíjanie DC kWBez rozdielu
- Nabíjanie AC kWFord e-Tourneo Custom +3,6 kW
- Nabíjanie ↓ minFord e-Tourneo Custom −1 min
- Hmotnosť ↓ kgFord e-Tourneo Custom −66 kg
- Batožinový priestor lBez údajov
Technické údaje: Ford e-Tourneo Custom vs Volkswagen e-Caravelle
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Ford e-Tourneo Custom160 kW RWD | Volkswagen e-Caravellee-Caravelle 70 kWh | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 353 km | 380 km | Volkswagen +27 km |
| Batéria | 71 kWh | 70 kWh | Ford +1 kWh |
| Spotreba ↓ | 24 kWh/100 km | 23,8 kWh/100 km | Volkswagen −0,2 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 125 kW | 125 kW | Bez rozdielu |
| Nabíjanie AC | 11 kW | 7,4 kW | Ford +3,6 kW |
| Nabíjanie 10–80% ↓ | 29 min | 30 min | Ford −1 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 8,5 km/min | 8,9 km/min | Volkswagen +0,4 km/min |
| Napätie | 400 V | 400 V | Bez rozdielu |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 218 k | 286 k | Volkswagen +68 k |
| 0–100 km/h ↓ | — | — | — |
| Max. rýchlosť | 130 km/h | 150 km/h | Volkswagen +20 km/h |
| Pohon | RWD | RWD | — |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 2408 kg | 2474 kg | Ford −66 kg |
| Batožinový priestor | 1152 l | — | — |
| V2L (externé napájanie) | Áno | Nie | len Ford |
| Dĺžka | 5050 mm | 5050 mm | Bez rozdielu |
| Šírka | 2032 mm | 2032 mm | Bez rozdielu |
| Výška | 2040 mm | 1970 mm | Ford +70 mm |
| Rázvor | 3100 mm | 3100 mm | Bez rozdielu |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Ford e-Tourneo Custom
Volkswagen e-Caravelle
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Ford e-Tourneo Custom
Volkswagen e-Caravelle
Ďalšie porovnania v tejto triede: Van, segment D
Ford e-Tourneo Customvs
Opel Zafira Electric
Ford e-Tourneo Customvs
Volkswagen e-Transporter Kombi
Ford e-Tourneo Customvs
Volkswagen ID. Buzz
Ford e-Tourneo Customvs
Hyundai Staria Electric
Volkswagen e-Caravellevs
Mercedes eVito Tourer
Volkswagen e-Caravellevs
Mercedes VLE
Volkswagen e-Caravellevs
Hyundai Staria ElectricČasto kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — Ford e-Tourneo Custom alebo Volkswagen e-Caravelle?
Volkswagen e-Caravelle jazdí ďalej: 380 km WLTP oproti 353 km u Ford e-Tourneo Custom. Je to rozdiel 27 km.
Prečo má Ford e-Tourneo Custom väčšiu batériu, ale kratší dojazd ako Volkswagen e-Caravelle?
Ford e-Tourneo Custom má kapacitu 71 kWh a jazdí 353 km, zatiaľ čo Volkswagen e-Caravelle s batériou 70 kWh jazdí 380 km. Rozhoduje spotreba energie: 24 oproti 23,8 kWh/100 km.
Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?
Len Ford e-Tourneo Custom — jeho batéria s kapacitou 71 kWh potom funguje ako zdroj energie. Volkswagen e-Caravelle s 70 kWh túto funkciu neposkytuje.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
Ford e-Tourneo Custom prijíma až 125 kW DC, Volkswagen e-Caravelle až 125 kW. Nabíjanie z 10 na 80 % trvá 29, respektíve 30 minút.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.