Ford e-Tourneo Custom vs Volkswagen e-Transporter Kombi
Ford e-Tourneo Custom vyhráva 5 : 2
Najväčšie rozdiely: Výkon — Ford e-Tourneo Custom 218 k, Volkswagen e-Transporter Kombi 136 k · Nabíjanie 10–80% — Ford e-Tourneo Custom 29 min, Volkswagen e-Transporter Kombi 38 min · Max. rýchlosť — Ford e-Tourneo Custom 130 km/h, Volkswagen e-Transporter Kombi 112 km/h.
Ford e-Tourneo Custom
Ford e-Tourneo Custom je osobný van segmentu D, v modelovom roku 2027 v štyroch variantoch: dojazd WLTP od 312 do 353 km, výkon 218 alebo 286 k.
Volkswagen e-Transporter Kombi
Volkswagen e-Transporter Kombi je elektrické vozidlo typu van triedy D, ktoré ponúka tri varianty výkonu a dojazdu s pohonom zadných kolies.
Profil oproti trhu: Ford e-Tourneo Custom vs Volkswagen e-Transporter Kombi
Ford e-Tourneo Custom160 kW RWD
Volkswagen e-Transporter Kombi100 kW
Ford e-Tourneo Custom alebo Volkswagen e-Transporter Kombi — kto vyhráva v čom
Ford e-Tourneo Custom vyhráva 5 : 2
Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmFord e-Tourneo Custom +1 km
- Batéria kWhFord e-Tourneo Custom +7,2 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmVolkswagen e-Transporter Kombi −1,7 kWh/100 km
- Výkon kFord e-Tourneo Custom +82 k
- 0–100 km/h ↓ sBez údajov
- Max. rýchlosť km/hFord e-Tourneo Custom +18 km/h
- Nabíjanie DC kWBez rozdielu
- Nabíjanie AC kWBez rozdielu
- Nabíjanie ↓ minFord e-Tourneo Custom −9 min
- Hmotnosť ↓ kgVolkswagen e-Transporter Kombi −35 kg
- Batožinový priestor lBez údajov
Technické údaje: Ford e-Tourneo Custom vs Volkswagen e-Transporter Kombi
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Ford e-Tourneo Custom160 kW RWD | Volkswagen e-Transporter Kombi100 kW | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 353 km | 352 km | Ford +1 km |
| Batéria | 71 kWh | 63,8 kWh | Ford +7,2 kWh |
| Spotreba ↓ | 24 kWh/100 km | 22,3 kWh/100 km | Volkswagen −1,7 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 125 kW | 125 kW | Bez rozdielu |
| Nabíjanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdielu |
| Nabíjanie 10–80% ↓ | 29 min | 38 min | Ford −9 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 8,5 km/min | 6,5 km/min | Ford +2 km/min |
| Napätie | 400 V | 400 V | Bez rozdielu |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 218 k | 136 k | Ford +82 k |
| 0–100 km/h ↓ | — | 12,8 s | — |
| Max. rýchlosť | 130 km/h | 112 km/h | Ford +18 km/h |
| Pohon | RWD | RWD | — |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 2408 kg | 2373 kg | Volkswagen −35 kg |
| Batožinový priestor | 1152 l | — | — |
| V2L (externé napájanie) | Áno | Áno | — |
| Dĺžka | 5050 mm | 5450 mm | Volkswagen +400 mm |
| Šírka | 2032 mm | 1999 mm | Ford +33 mm |
| Výška | 2040 mm | 1980 mm | Ford +60 mm |
| Rázvor | 3100 mm | 3100 mm | Bez rozdielu |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Ford e-Tourneo Custom
Volkswagen e-Transporter Kombi
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Ford e-Tourneo Custom
Volkswagen e-Transporter Kombi
Ďalšie porovnania v tejto triede: Van, segment D
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý je výkonnejší — Ford e-Tourneo Custom alebo Volkswagen e-Transporter Kombi?
Ford e-Tourneo Custom je silnejší: 218 k oproti 136 k u Volkswagen e-Transporter Kombi. Rozdiel je 82 k.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
Ford e-Tourneo Custom prijíma až 125 kW DC, Volkswagen e-Transporter Kombi až 125 kW. Nabíjanie z 10 na 80 % trvá 29, respektíve 38 minút.
Ktorý je lacnejší na prevádzku?
Volkswagen e-Transporter Kombi spotrebúva menej elektriny: 22,3 kWh/100 km oproti 24 kWh/100 km v Ford e-Tourneo Custom. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 255 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.


