Mercedes GLA EQ vs Opel Grandland Electric
Mercedes GLA EQ vyhráva 6 : 3
Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — Mercedes GLA EQ 320 kW, Opel Grandland Electric 160 kW · Batožinový priestor — Mercedes GLA EQ 410 l, Opel Grandland Electric 550 l · Max. rýchlosť — Mercedes GLA EQ 210 km/h, Opel Grandland Electric 170 km/h.
Mercedes GLA EQ
Mercedes GLA EQ je elektrické SUV v triede C, ktoré ponúka tri rôzne varianty pohonu a kapacitu batérie.
Opel Grandland Electric
Opel Grandland Electric je SUV v segmente C, ktorý ponúka dva rôzne pohonná systémy s rozdielnou kapacitou batérie a charakteristikou výkonu.
Profil oproti trhu: Mercedes GLA EQ vs Opel Grandland Electric
Mercedes GLA EQ250+
Opel Grandland ElectricLong Range (97 kWh)
Mercedes GLA EQ alebo Opel Grandland Electric — kto vyhráva v čom
Mercedes GLA EQ vyhráva 6 : 3
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmOpel Grandland Electric +37 km
- Batéria kWhOpel Grandland Electric +11,9 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmMercedes GLA EQ −3,5 kWh/100 km
- Výkon kMercedes GLA EQ +41 k
- 0–100 km/h ↓ sMercedes GLA EQ −1,5 s
- Max. rýchlosť km/hMercedes GLA EQ +40 km/h
- Nabíjanie DC kWMercedes GLA EQ +160 kW
- Nabíjanie AC kWBez rozdielu
- Hmotnosť ↓ kgMercedes GLA EQ −100 kg
- Batožinový priestor lOpel Grandland Electric +140 l
Technické údaje: Mercedes GLA EQ vs Opel Grandland Electric
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Mercedes GLA EQ250+ | Opel Grandland ElectricLong Range (97 kWh) | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 657 km | 694 km | Opel +37 km |
| Batéria | 85 kWh | 96,9 kWh | Opel +11,9 kWh |
| Spotreba ↓ | 15,1 kWh/100 km | 18,6 kWh/100 km | Mercedes −3,5 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 320 kW | 160 kW | Mercedes +160 kW |
| Nabíjanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdielu |
| Nabíjanie ⚠ | 22 min 10–80% | 27 min 20–80% | 5 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 20,9 km/min | 15,4 km/min | Mercedes +5,5 km/min |
| Napätie | 800 V | 400 V | Mercedes +400 V |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 272 k | 231 k | Mercedes +41 k |
| 0–100 km/h ↓ | 7,3 s | 8,8 s | Mercedes −1,5 s |
| Max. rýchlosť | 210 km/h | 170 km/h | Mercedes +40 km/h |
| Pohon | RWD | FWD | iný typ |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 2080 kg | 2180 kg | Mercedes −100 kg |
| Batožinový priestor | 410 l | 550 l | Opel +140 l |
| V2L (externé napájanie) | Nie | Áno | len Opel |
| Dĺžka | 4565 mm | 4650 mm | Opel +85 mm |
| Šírka | 1873 mm | 1934 mm | Opel +61 mm |
| Výška | 1604 mm | 1665 mm | Opel +61 mm |
| Rázvor | 2790 mm | 2784 mm | Mercedes +6 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Mercedes GLA EQ
Opel Grandland Electric
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Mercedes GLA EQ
Opel Grandland Electric
Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — Mercedes GLA EQ alebo Opel Grandland Electric?
Opel Grandland Electric jazdí ďalej: 694 km WLTP oproti 657 km u Mercedes GLA EQ. Je to rozdiel 37 km.
Ako sa líšia pohonné systémy Mercedes GLA EQ a Opel Grandland Electric?
Mercedes GLA EQ má RWD a 272 k. Opel Grandland Electric má FWD a 231 k.
Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?
Len Opel Grandland Electric — jeho batéria s kapacitou 96,9 kWh potom funguje ako zdroj energie. Mercedes GLA EQ s 85 kWh túto funkciu neposkytuje.
Ktorý má väčší batožinový priestor?
Opel Grandland Electric ponúka viac: 550 l oproti 410 l v Mercedes GLA EQ. Rozdiel je 140 l.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.



