Lexus ES vs Porsche Taycan

Porsche Taycan vyhráva 7 : 4

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — Lexus ES 150 kW, Porsche Taycan 320 kW · Nabíjanie AC — Lexus ES 22 kW, Porsche Taycan 11 kW · Výkon — Lexus ES 224 k, Porsche Taycan 435 k.

Lexus ES

Lexus ES je sedan triedy E, ktorý ponúka dva varianty elektrického pohonu: predný pohon a pohon všetkých kolies, s výkonom od 224 do 343 koní.

Porsche Taycan

Porsche Taycan je sedan zo segmentu E: v modelovom roku 2027 v 11 verziách, dojazd WLTP od 555 do 700 km, výkon od 408 do 789 k a nabíjanie DC do 320 kW.

Profil oproti trhu: Lexus ES vs Porsche Taycan

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Lexus ES alebo Porsche Taycan — kto vyhráva v čom

Porsche Taycan vyhráva 7 : 4

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmPorsche Taycan +119 km
    Lexus ES
    581
    Porsche Taycan
    700
  • Batéria kWhPorsche Taycan +25 kWh
    Lexus ES
    72
    Porsche Taycan
    97
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmLexus ES −0,2 kWh/100 km
    Lexus ES
    16,2
    Porsche Taycan
    16,4
  • Výkon kPorsche Taycan +211 k
    Lexus ES
    224
    Porsche Taycan
    435
  • 0–100 km/h ↓ sPorsche Taycan −3,2 s
    Lexus ES
    8
    Porsche Taycan
    4,8
  • Max. rýchlosť km/hPorsche Taycan +70 km/h
    Lexus ES
    160
    Porsche Taycan
    230
  • Nabíjanie DC kWPorsche Taycan +170 kW
    Lexus ES
    150
    Porsche Taycan
    320
  • Nabíjanie AC kWLexus ES +11 kW
    Lexus ES
    22
    Porsche Taycan
    11
  • Nabíjanie ↓ minPorsche Taycan −12 min
    Lexus ES
    30
    Porsche Taycan
    18
  • Hmotnosť ↓ kgLexus ES −65 kg
    Lexus ES
    2105
    Porsche Taycan
    2170
  • Batožinový priestor lLexus ES +110 l
    Lexus ES
    517
    Porsche Taycan
    407

Pridať tretie auto

Technické údaje: Lexus ES vs Porsche Taycan

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Lexus ES vs Porsche Taycan
Kľúčové parametre Lexus ES
350e
Porsche Taycan
Performance Battery Plus · modelový rok 2027
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP581 km700 kmPorsche +119 km
Batéria72 kWh97 kWhPorsche +25 kWh
Spotreba ↓16,2 kWh/100 km16,4 kWh/100 kmLexus −0,2 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC150 kW320 kWPorsche +170 kW
Nabíjanie AC22 kW11 kWLexus +11 kW
Nabíjanie 10–80% ↓30 min18 minPorsche −12 min
Dojazd na minútu nabíjania13,6 km/min27,2 km/minPorsche +13,6 km/min
Napätie—800 V—
Jazdné výkony a pohon
Výkon224 k435 kPorsche +211 k
0–100 km/h ↓8 s4,8 sPorsche −3,2 s
Max. rýchlosť160 km/h230 km/hPorsche +70 km/h
PohonFWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2105 kg2170 kgLexus −65 kg
Batožinový priestor517 l407 lLexus +110 l
Dĺžka5140 mm4963 mmLexus +177 mm
Šírka1920 mm1966 mmPorsche +46 mm
Výška1555 mm1379 mmLexus +176 mm
Rázvor2950 mm2900 mmLexus +50 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Lexus ES

Náklady na 100 km4,86
Mesačne61
Ročne729

Porsche Taycan

Náklady na 100 km4,92
Mesačne61
Ročne738

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Lexus ES

Porsche Taycan

Ďalšie porovnania v tejto triede: Sedan, segment E

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Lexus ES alebo Porsche Taycan?

Porsche Taycan jazdí ďalej: 700 km WLTP oproti 581 km u Lexus ES. Je to rozdiel 119 km.

Ako sa líšia pohonné systémy Lexus ES a Porsche Taycan?

Lexus ES má FWD a 224 k. Porsche Taycan má RWD a 435 k.

Ktorý je výkonnejší — Lexus ES alebo Porsche Taycan?

Porsche Taycan je silnejší: 435 k oproti 224 k u Lexus ES. Rozdiel je 211 k.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

Lexus ES ponúka viac: 517 l oproti 407 l v Porsche Taycan. Rozdiel je 110 l.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.