Lancia Ypsilon vs Mini Cooper Electric
Lancia Ypsilon vyhráva 7 : 4
Najväčšie rozdiely: Nabíjanie AC — Lancia Ypsilon 7,4 kW, Mini Cooper Electric 11 kW · Batožinový priestor — Lancia Ypsilon 309 l, Mini Cooper Electric 210 l · Výkon — Lancia Ypsilon 156 k, Mini Cooper Electric 218 k.
Lancia Ypsilon
Lancia Ypsilon je mestský hatchback triedy B, ktorý sa ponúka v dvoch verziách s elektrickým pohonom, pričom sa líšia výkonom a jazdnými vlastnosťami.
Mini Cooper Electric
Mini Cooper Electric je mestský hatchback triedy B, ktorý ponúka tri varianty pohonu s rôznou úrovňou výkonu a dojazdom.
Profil oproti trhu: Lancia Ypsilon vs Mini Cooper Electric
Lancia YpsilonElectric
Mini Cooper ElectricSE
Lancia Ypsilon alebo Mini Cooper Electric — kto vyhráva v čom
Lancia Ypsilon vyhráva 7 : 4
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmLancia Ypsilon +25 km
- Batéria kWhLancia Ypsilon +1,8 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmLancia Ypsilon −0,3 kWh/100 km
- Výkon kMini Cooper Electric +62 k
- 0–100 km/h ↓ sMini Cooper Electric −2,3 s
- Max. rýchlosť km/hMini Cooper Electric +20 km/h
- Nabíjanie DC kWLancia Ypsilon +5 kW
- Nabíjanie AC kWMini Cooper Electric +3,6 kW
- Nabíjanie ↓ minLancia Ypsilon −2 min
- Hmotnosť ↓ kgLancia Ypsilon −44 kg
- Batožinový priestor lLancia Ypsilon +99 l
Technické údaje: Lancia Ypsilon vs Mini Cooper Electric
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Lancia YpsilonElectric | Mini Cooper ElectricSE | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 425 km | 400 km | Lancia +25 km |
| Batéria | 51 kWh | 49,2 kWh | Lancia +1,8 kWh |
| Spotreba ↓ | 14,4 kWh/100 km | 14,7 kWh/100 km | Lancia −0,3 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 100 kW | 95 kW | Lancia +5 kW |
| Nabíjanie AC | 7,4 kW | 11 kW | Mini +3,6 kW |
| Nabíjanie 10–80% ↓ | 28 min | 30 min | Lancia −2 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 10,6 km/min | 9,3 km/min | Lancia +1,3 km/min |
| Napätie | 400 V | 400 V | Bez rozdielu |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 156 k | 218 k | Mini +62 k |
| 0–100 km/h ↓ | 9 s | 6,7 s | Mini −2,3 s |
| Max. rýchlosť | 150 km/h | 170 km/h | Mini +20 km/h |
| Pohon | FWD | FWD | — |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 1561 kg | 1605 kg | Lancia −44 kg |
| Batožinový priestor | 309 l | 210 l | Lancia +99 l |
| Dĺžka | 4080 mm | 3858 mm | Lancia +222 mm |
| Šírka | 1768 mm | 1756 mm | Lancia +12 mm |
| Výška | 1440 mm | 1460 mm | Mini +20 mm |
| Rázvor | 2545 mm | 2526 mm | Lancia +19 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Lancia Ypsilon
Mini Cooper Electric
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Lancia Ypsilon
Mini Cooper Electric
Ďalšie porovnania v tejto triede: Hatchback, segment B
Lancia Ypsilonvs
Opel Corsa Electric
Lancia Ypsilonvs
Renault 5 E-Tech
Lancia Ypsilonvs
Lancia Ypsilonvs
Volkswagen ID. Polo
Mini Cooper Electricvs
Nissan Micra
Mini Cooper Electricvs
Opel Corsa Electric
Mini Cooper Electricvs
Cupra Raval
Mini Cooper Electricvs
Mini Cooper Electricvs
Renault 5 E-Tech
Mini Cooper Electricvs
Volkswagen ID. PoloČasto kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — Lancia Ypsilon alebo Mini Cooper Electric?
Lancia Ypsilon jazdí ďalej: 425 km WLTP oproti 400 km u Mini Cooper Electric. Je to rozdiel 25 km.
Ktorý je výkonnejší — Lancia Ypsilon alebo Mini Cooper Electric?
Mini Cooper Electric je silnejší: 218 k oproti 156 k u Lancia Ypsilon. Rozdiel je 62 k.
Ktorý má väčší batožinový priestor?
Lancia Ypsilon ponúka viac: 309 l oproti 210 l v Mini Cooper Electric. Rozdiel je 99 l.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
Lancia Ypsilon prijíma až 100 kW DC, Mini Cooper Electric až 95 kW. Nabíjanie z 10 na 80 % trvá 28, respektíve 30 minút.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.