Kia EV2 vs Suzuki e Vitara

Kia EV2 vyhráva 6 : 3

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — Kia EV2 118 kW, Suzuki e Vitara 70 kW · Batožinový priestor — Kia EV2 362 l, Suzuki e Vitara 238 l · Nabíjanie 10–80% — Kia EV2 30 min, Suzuki e Vitara 45 min.

Kia EV2

Kia EV2 je elektrické SUV v triede B, ktoré ponúka dva varianty pohonu predných kolies s rôznou kapacitou batérie a výkonom.

Suzuki e Vitara

Suzuki e Vitara je SUV zo segmentu B v troch variantoch: dojazd WLTP od 344 do 426 km, výkon od 144 do 183 koní.

Profil oproti trhu: Kia EV2 vs Suzuki e Vitara

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Kia EV2 alebo Suzuki e Vitara — kto vyhráva v čom

Kia EV2 vyhráva 6 : 3

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmKia EV2 +27 km
    Kia EV2
    453
    Suzuki e Vitara
    426
  • Batéria kWhBez rozdielu
    Kia EV2
    61
    Suzuki e Vitara
    61
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmSuzuki e Vitara −0,1 kWh/100 km
    Kia EV2
    15,2
    Suzuki e Vitara
    15,1
  • Výkon kSuzuki e Vitara +39 k
    Kia EV2
    135
    Suzuki e Vitara
    174
  • 0–100 km/h ↓ sSuzuki e Vitara −0,8 s
    Kia EV2
    9,5
    Suzuki e Vitara
    8,7
  • Max. rýchlosť km/hKia EV2 +11 km/h
    Kia EV2
    161
    Suzuki e Vitara
    150
  • Nabíjanie DC kWKia EV2 +48 kW
    Kia EV2
    118
    Suzuki e Vitara
    70
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Kia EV2
    11
    Suzuki e Vitara
    11
  • Nabíjanie ↓ minKia EV2 −15 min
    Kia EV2
    30
    Suzuki e Vitara
    45
  • Hmotnosť ↓ kgKia EV2 −280 kg
    Kia EV2
    1555
    Suzuki e Vitara
    1835
  • Batožinový priestor lKia EV2 +124 l
    Kia EV2
    362
    Suzuki e Vitara
    238

Pridať tretie auto

Technické údaje: Kia EV2 vs Suzuki e Vitara

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Kia EV2 vs Suzuki e Vitara
Kľúčové parametre Kia EV2
61 kWh
Suzuki e Vitara
61 kWh 2WD
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP453 km426 kmKia +27 km
Batéria61 kWh61 kWhBez rozdielu
Spotreba ↓15,2 kWh/100 km15,1 kWh/100 kmSuzuki −0,1 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC118 kW70 kWKia +48 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie 10–80% ↓30 min45 minKia −15 min
Dojazd na minútu nabíjania10,6 km/min6,6 km/minKia +4 km/min
Napätie400 V400 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon135 k174 kSuzuki +39 k
0–100 km/h ↓9,5 s8,7 sSuzuki −0,8 s
Max. rýchlosť161 km/h150 km/hKia +11 km/h
PohonFWDFWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓1555 kg1835 kgKia −280 kg
Batožinový priestor362 l238 lKia +124 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka4060 mm4275 mmSuzuki +215 mm
Šírka1800 mm1800 mmBez rozdielu
Výška1575 mm1635 mmSuzuki +60 mm
Rázvor2565 mm2700 mmSuzuki +135 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Kia EV2

Náklady na 100 km4,56
Mesačne57
Ročne684

Suzuki e Vitara

Náklady na 100 km4,53
Mesačne57
Ročne679

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Kia EV2

Suzuki e Vitara

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment B

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Kia EV2 alebo Suzuki e Vitara?

Kia EV2 jazdí ďalej: 453 km WLTP oproti 426 km u Suzuki e Vitara. Je to rozdiel 27 km.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

Kia EV2 ponúka viac: 362 l oproti 238 l v Suzuki e Vitara. Rozdiel je 124 l.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Kia EV2 prijíma až 118 kW DC, Suzuki e Vitara až 70 kW. Nabíjanie z 10 na 80 % trvá 30, respektíve 45 minút.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.