Hyundai Staria Electric vs Mercedes VLE
Mercedes VLE vyhráva 7 : 4
Najväčšie rozdiely: Nabíjanie AC — Hyundai Staria Electric 11 kW, Mercedes VLE 22 kW · Dojazd WLTP — Hyundai Staria Electric 430 km, Mercedes VLE 709 km · Batéria — Hyundai Staria Electric 84 kWh, Mercedes VLE 115 kWh.
Hyundai Staria Electric
Hyundai Staria Electric je elektrické vozidlo typu van zo segmentu D, ktoré ponúka dojazd 430 km a možnosť rýchleho nabíjania (DC) s výkonom 256 kW.
Mercedes VLE
Mercedes VLE je osobný van segmentu D, v modelovom roku 2026 v dvoch variantoch s batériou 115 kWh: VLE 300 s dojazdom WLTP 709 km a VLE 400 4MATIC s výkonom 422 k.
Profil oproti trhu: Hyundai Staria Electric vs Mercedes VLE
Hyundai Staria Electric84 kWh
Mercedes VLEVLE 300
Hyundai Staria Electric alebo Mercedes VLE — kto vyhráva v čom
Mercedes VLE vyhráva 7 : 4
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmMercedes VLE +279 km
- Batéria kWhMercedes VLE +31 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmMercedes VLE −3,3 kWh/100 km
- Výkon kMercedes VLE +58 k
- 0–100 km/h ↓ sMercedes VLE −0,6 s
- Max. rýchlosť km/hHyundai Staria Electric +4 km/h
- Nabíjanie DC kWMercedes VLE +44 kW
- Nabíjanie AC kWMercedes VLE +11 kW
- Nabíjanie ↓ minHyundai Staria Electric −5 min
- Hmotnosť ↓ kgHyundai Staria Electric −262 kg
- Batožinový priestor lHyundai Staria Electric +36 l
Technické údaje: Hyundai Staria Electric vs Mercedes VLE
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Hyundai Staria Electric84 kWh | Mercedes VLEVLE 300 | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 430 km | 709 km | Mercedes +279 km |
| Batéria | 84 kWh | 115 kWh | Mercedes +31 kWh |
| Spotreba ↓ | 21,8 kWh/100 km | 18,5 kWh/100 km | Mercedes −3,3 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 256 kW | 300 kW | Mercedes +44 kW |
| Nabíjanie AC | 11 kW | 22 kW | Mercedes +11 kW |
| Nabíjanie 10–80% ↓ | 20 min | 25 min | Hyundai −5 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 15,1 km/min | 19,9 km/min | Mercedes +4,8 km/min |
| Napätie | 800 V | 800 V | Bez rozdielu |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 218 k | 276 k | Mercedes +58 k |
| 0–100 km/h ↓ | 9,5 s | 8,9 s | Mercedes −0,6 s |
| Max. rýchlosť | 184 km/h | 180 km/h | Hyundai +4 km/h |
| Pohon | FWD | FWD | — |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 2525 kg | 2787 kg | Hyundai −262 kg |
| Batožinový priestor | 831 l | 795 l | Hyundai +36 l |
| V2L (externé napájanie) | Áno | Nie | len Hyundai |
| Dĺžka | 5253 mm | 5309 mm | Mercedes +56 mm |
| Šírka | 1997 mm | 1999 mm | Mercedes +2 mm |
| Výška | 1990 mm | 1943 mm | Hyundai +47 mm |
| Rázvor | 3273 mm | 3342 mm | Mercedes +69 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Hyundai Staria Electric
Mercedes VLE
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Hyundai Staria Electric
Ďalšie porovnania v tejto triede: Van, segment D
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — Hyundai Staria Electric alebo Mercedes VLE?
Mercedes VLE jazdí ďalej: 709 km WLTP oproti 430 km u Hyundai Staria Electric. Je to rozdiel 279 km.
Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?
Len Hyundai Staria Electric — jeho batéria s kapacitou 84 kWh potom funguje ako zdroj energie. Mercedes VLE s 115 kWh túto funkciu neposkytuje.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
Hyundai Staria Electric prijíma až 256 kW DC, Mercedes VLE až 300 kW. Nabíjanie z 10 na 80 % trvá 20, respektíve 25 minút.
Ktorý je lacnejší na prevádzku?
Mercedes VLE spotrebúva menej elektriny: 18,5 kWh/100 km oproti 21,8 kWh/100 km v Hyundai Staria Electric. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 495 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.

