Hyundai Ioniq 6 N vs Tesla Model 3
Remíza 5 ku 5
Najväčšie rozdiely: Výkon — Hyundai Ioniq 6 N 609 k, Tesla Model 3 264 k · Batožinový priestor — Hyundai Ioniq 6 N 371 l, Tesla Model 3 594 l · Dojazd WLTP — Hyundai Ioniq 6 N 487 km, Tesla Model 3 750 km.
Hyundai Ioniq 6 N
Športový sedan triedy D s vysokým výkonom, vybavený pohonom do všetkých kolies a možnosťou rýchleho nabíjania (DC).
Tesla Model 3
Tesla Model 3 je sedan segmentu D, ktorý sa v modelovom roku 2026 ponúka v štyroch variantoch: dojazd podľa WLTP od 572 do 750 km, zrýchlenie 0-100 km/h od 6,2 do 3,1 s.
Profil oproti trhu: Hyundai Ioniq 6 N vs Tesla Model 3
Hyundai Ioniq 6 NN
Tesla Model 3Premium RWD
Hyundai Ioniq 6 N alebo Tesla Model 3 — kto vyhráva v čom
Remíza 5 ku 5
Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmTesla Model 3 +263 km
- Batéria kWhHyundai Ioniq 6 N +5 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmTesla Model 3 −5,1 kWh/100 km
- Výkon kHyundai Ioniq 6 N +345 k
- 0–100 km/h ↓ sHyundai Ioniq 6 N −1,8 s
- Max. rýchlosť km/hHyundai Ioniq 6 N +56 km/h
- Nabíjanie DC kWHyundai Ioniq 6 N +10 kW
- Nabíjanie AC kWTesla Model 3 +0,5 kW
- Nabíjanie ↓ minBez údajov
- Hmotnosť ↓ kgTesla Model 3 −419 kg
- Batožinový priestor lTesla Model 3 +223 l
Technické údaje: Hyundai Ioniq 6 N vs Tesla Model 3
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Hyundai Ioniq 6 NN | Tesla Model 3Premium RWD | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 487 km | 750 km | Tesla +263 km |
| Batéria | 84 kWh | 79 kWh | Hyundai +5 kWh |
| Spotreba ↓ | 18,7 kWh/100 km | 13,6 kWh/100 km | Tesla −5,1 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 260 kW | 250 kW | Hyundai +10 kW |
| Nabíjanie AC | 11 kW | 11,5 kW | Tesla +0,5 kW |
| Nabíjanie 10–80% ↓ | 18 min | — | — |
| Dojazd na minútu nabíjania | 18,9 km/min | — | — |
| Napätie | 800 V | 400 V | Hyundai +400 V |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 609 k | 264 k | Hyundai +345 k |
| 0–100 km/h ↓ | 3,4 s | 5,2 s | Hyundai −1,8 s |
| Max. rýchlosť | 257 km/h | 201 km/h | Hyundai +56 km/h |
| Pohon | AWD | RWD | iný typ |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 2166 kg | 1747 kg | Tesla −419 kg |
| Batožinový priestor | 371 l | 594 l | Tesla +223 l |
| V2L (externé napájanie) | Áno | Nie | len Hyundai |
| Dĺžka | 4935 mm | 4720 mm | Hyundai +215 mm |
| Šírka | 1940 mm | 1850 mm | Hyundai +90 mm |
| Výška | 1495 mm | 1440 mm | Hyundai +55 mm |
| Rázvor | 2965 mm | 2875 mm | Hyundai +90 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Hyundai Ioniq 6 N
Tesla Model 3
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Hyundai Ioniq 6 N
Tesla Model 3
Ďalšie porovnania v tejto triede: Sedan, segment D
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — Hyundai Ioniq 6 N alebo Tesla Model 3?
Tesla Model 3 jazdí ďalej: 750 km WLTP oproti 487 km u Hyundai Ioniq 6 N. Je to rozdiel 263 km.
Prečo má Hyundai Ioniq 6 N väčšiu batériu, ale kratší dojazd ako Tesla Model 3?
Hyundai Ioniq 6 N má kapacitu 84 kWh a jazdí 487 km, zatiaľ čo Tesla Model 3 s batériou 79 kWh jazdí 750 km. Rozhoduje spotreba energie: 18,7 oproti 13,6 kWh/100 km.
Ako sa líšia pohonné systémy Hyundai Ioniq 6 N a Tesla Model 3?
Hyundai Ioniq 6 N má AWD a 609 k. Tesla Model 3 má RWD a 264 k.
Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?
Len Hyundai Ioniq 6 N — jeho batéria s kapacitou 84 kWh potom funguje ako zdroj energie. Tesla Model 3 s 79 kWh túto funkciu neposkytuje.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.





