Hyundai Ioniq 5 vs Škoda Enyaq
Škoda Enyaq vyhráva 6 : 5
Najväčšie rozdiely: Nabíjanie 10–80% — Hyundai Ioniq 5 18 min, Škoda Enyaq 29 min · Nabíjanie DC — Hyundai Ioniq 5 260 kW, Škoda Enyaq 165 kW · Výkon — Hyundai Ioniq 5 229 k, Škoda Enyaq 286 k.
Hyundai Ioniq 5
Hyundai Ioniq 5 je crossover zo segmentu D, ktorý ponúka tri varianty pohonu s dojazdom podľa štandardu WLTP až 570 km.
Škoda Enyaq
Škoda Enyaq je elektrické SUV segmentu D s pohonom RWD alebo AWD: výkon od 190 do 340 koní, dojazd až 581 km podľa metódy WLTP a možnosť rýchleho nabíjania (DC) do 165 kW.
Profil oproti trhu: Hyundai Ioniq 5 vs Škoda Enyaq
Hyundai Ioniq 584 kWh RWD
Škoda Enyaq85
Hyundai Ioniq 5 alebo Škoda Enyaq — kto vyhráva v čom
Škoda Enyaq vyhráva 6 : 5
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmŠkoda Enyaq +11 km
- Batéria kWhHyundai Ioniq 5 +7 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmŠkoda Enyaq −0,8 kWh/100 km
- Výkon kŠkoda Enyaq +57 k
- 0–100 km/h ↓ sŠkoda Enyaq −0,9 s
- Max. rýchlosť km/hHyundai Ioniq 5 +5 km/h
- Nabíjanie DC kWHyundai Ioniq 5 +95 kW
- Nabíjanie AC kWŠkoda Enyaq +0,5 kW
- Nabíjanie ↓ minHyundai Ioniq 5 −11 min
- Hmotnosť ↓ kgHyundai Ioniq 5 −81 kg
- Batožinový priestor lŠkoda Enyaq +65 l
Technické údaje: Hyundai Ioniq 5 vs Škoda Enyaq
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Hyundai Ioniq 584 kWh RWD | Škoda Enyaq85 | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 570 km | 581 km | Škoda +11 km |
| Batéria | 84 kWh | 77 kWh | Hyundai +7 kWh |
| Spotreba ↓ | 16 kWh/100 km | 15,2 kWh/100 km | Škoda −0,8 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 260 kW | 165 kW | Hyundai +95 kW |
| Nabíjanie AC | 10,5 kW | 11 kW | Škoda +0,5 kW |
| Nabíjanie 10–80% ↓ | 18 min | 29 min | Hyundai −11 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 22,2 km/min | 14 km/min | Hyundai +8,2 km/min |
| Napätie | 800 V | 400 V | Hyundai +400 V |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 229 k | 286 k | Škoda +57 k |
| 0–100 km/h ↓ | 7,5 s | 6,6 s | Škoda −0,9 s |
| Max. rýchlosť | 185 km/h | 180 km/h | Hyundai +5 km/h |
| Pohon | RWD | RWD | — |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 1985 kg | 2066 kg | Hyundai −81 kg |
| Batožinový priestor | 520 l | 585 l | Škoda +65 l |
| V2L (externé napájanie) | Áno | Áno | — |
| Dĺžka | 4655 mm | 4658 mm | Škoda +3 mm |
| Šírka | 1890 mm | 1879 mm | Hyundai +11 mm |
| Výška | 1605 mm | 1622 mm | Škoda +17 mm |
| Rázvor | 3000 mm | 2766 mm | Hyundai +234 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Hyundai Ioniq 5
Škoda Enyaq
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Hyundai Ioniq 5
Škoda Enyaq
Ďalšie porovnania v tejto triede: Crossover / SUV, segment D
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Prečo má Hyundai Ioniq 5 väčšiu batériu, ale kratší dojazd ako Škoda Enyaq?
Hyundai Ioniq 5 má kapacitu 84 kWh a jazdí 570 km, zatiaľ čo Škoda Enyaq s batériou 77 kWh jazdí 581 km. Rozhoduje spotreba energie: 16 oproti 15,2 kWh/100 km.
Ktorý má väčší batožinový priestor?
Škoda Enyaq ponúka viac: 585 l oproti 520 l v Hyundai Ioniq 5. Rozdiel je 65 l.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
Hyundai Ioniq 5 prijíma až 260 kW DC, Škoda Enyaq až 165 kW. Nabíjanie z 10 na 80 % trvá 18, respektíve 29 minút.
Ktorý je lacnejší na prevádzku?
Škoda Enyaq spotrebúva menej elektriny: 15,2 kWh/100 km oproti 16 kWh/100 km v Hyundai Ioniq 5. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 120 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.





