Citroën ë-C3 Aircross vs Jaecoo 5 EV

Jaecoo 5 EV vyhráva 8 : 1

Najväčšie rozdiely: Výkon — Citroën ë-C3 Aircross 113 k, Jaecoo 5 EV 211 k · 0–100 km/h — Citroën ë-C3 Aircross 11 s, Jaecoo 5 EV 7,7 s · Max. rýchlosť — Citroën ë-C3 Aircross 132 km/h, Jaecoo 5 EV 175 km/h.

Citroën ë-C3 Aircross

Citroën ë-C3 Aircross je elektrické SUV v triede B, ktoré ponúka dva varianty batérie s odlišným dojazdom podľa štandardu WLTP.

Jaecoo 5 EV

Jaecoo 5 EV je SUV segmentu B s pohonom predných kolies a dojazdom WLTP 402 km.

Profil oproti trhu: Citroën ë-C3 Aircross vs Jaecoo 5 EV

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Citroën ë-C3 Aircross alebo Jaecoo 5 EV — kto vyhráva v čom

Jaecoo 5 EV vyhráva 8 : 1

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmJaecoo 5 EV +1 km
    Citroën ë-C3 Aircross
    401
    Jaecoo 5 EV
    402
  • Batéria kWhJaecoo 5 EV +7 kWh
    Citroën ë-C3 Aircross
    54
    Jaecoo 5 EV
    61
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmJaecoo 5 EV −1,8 kWh/100 km
    Citroën ë-C3 Aircross
    15,7
    Jaecoo 5 EV
    13,9
  • Výkon kJaecoo 5 EV +98 k
    Citroën ë-C3 Aircross
    113
    Jaecoo 5 EV
    211
  • 0–100 km/h ↓ sJaecoo 5 EV −3,3 s
    Citroën ë-C3 Aircross
    11
    Jaecoo 5 EV
    7,7
  • Max. rýchlosť km/hJaecoo 5 EV +43 km/h
    Citroën ë-C3 Aircross
    132
    Jaecoo 5 EV
    175
  • Nabíjanie DC kWJaecoo 5 EV +30 kW
    Citroën ë-C3 Aircross
    100
    Jaecoo 5 EV
    130
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Citroën ë-C3 Aircross
    11
    Jaecoo 5 EV
    11
  • Hmotnosť ↓ kgCitroën ë-C3 Aircross −254 kg
    Citroën ë-C3 Aircross
    1531
    Jaecoo 5 EV
    1785
  • Batožinový priestor lJaecoo 5 EV +20 l
    Citroën ë-C3 Aircross
    460
    Jaecoo 5 EV
    480

Pridať tretie auto

Technické údaje: Citroën ë-C3 Aircross vs Jaecoo 5 EV

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Citroën ë-C3 Aircross vs Jaecoo 5 EV
Kľúčové parametre Citroën ë-C3 Aircross
54 kWh Extended Range
Jaecoo 5 EV
Electric
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP401 km402 kmJaecoo +1 km
Batéria54 kWh61 kWhJaecoo +7 kWh
Spotreba ↓15,7 kWh/100 km13,9 kWh/100 kmJaecoo −1,8 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC100 kW130 kWJaecoo +30 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie ⚠26 min 20–80%34 min 10–80%8 min
Dojazd na minútu nabíjania9,3 km/min8,3 km/minCitroën +1 km/min
Napätie400 V400 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon113 k211 kJaecoo +98 k
0–100 km/h ↓11 s7,7 sJaecoo −3,3 s
Max. rýchlosť132 km/h175 km/hJaecoo +43 km/h
PohonFWDFWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓1531 kg1785 kgCitroën −254 kg
Batožinový priestor460 l480 lJaecoo +20 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka4395 mm4380 mmCitroën +15 mm
Šírka1795 mm1860 mmJaecoo +65 mm
Výška1660 mm1650 mmCitroën +10 mm
Rázvor2671 mm2620 mmCitroën +51 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Citroën ë-C3 Aircross

Náklady na 100 km4,71
Mesačne59
Ročne707

Jaecoo 5 EV

Náklady na 100 km4,17
Mesačne52
Ročne626

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Citroën ë-C3 Aircross

Jaecoo 5 EV

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment B

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý je výkonnejší — Citroën ë-C3 Aircross alebo Jaecoo 5 EV?

Jaecoo 5 EV je silnejší: 211 k oproti 113 k u Citroën ë-C3 Aircross. Rozdiel je 98 k.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Citroën ë-C3 Aircross prijíma až 100 kW DC, Jaecoo 5 EV až 130 kW.

Ktorý je lacnejší na prevádzku?

Jaecoo 5 EV spotrebúva menej elektriny: 13,9 kWh/100 km oproti 15,7 kWh/100 km v Citroën ë-C3 Aircross. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 270 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.