BMW iX4 vs Zeekr 7X

BMW iX4 vyhráva 6 : 4

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie AC — BMW iX4 11 kW, Zeekr 7X 22 kW · Dojazd WLTP — BMW iX4 828 km, Zeekr 7X 627 km · Nabíjanie 10–80% — BMW iX4 21 min, Zeekr 7X 16 min.

BMW iX4

BMW iX4 je elektrický SUV automobil triedy D s pohonom všetkých kolies (AWD): výkon od 374 do 469 koní, dojazd podľa štandardu WLTP až 828 km a nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) rýchlosťou až 400 kW.

Zeekr 7X

Zeekr 7X je SUV segmentu D, ktoré ponúka tri pohonné varianty s vysokými výkonmi a možnosťou rýchleho nabíjania DC.

Profil oproti trhu: BMW iX4 vs Zeekr 7X

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

BMW iX4 alebo Zeekr 7X — kto vyhráva v čom

BMW iX4 vyhráva 6 : 4

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmBMW iX4 +201 km
    BMW iX4
    828
    Zeekr 7X
    627
  • Batéria kWhBMW iX4 +8,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Zeekr 7X
    100
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −2 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Zeekr 7X
    17,7
  • Výkon kBMW iX4 +14 k
    BMW iX4
    469
    Zeekr 7X
    455
  • 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −0,6 s
    BMW iX4
    4,9
    Zeekr 7X
    5,5
  • Max. rýchlosť km/hBez rozdielu
    BMW iX4
    210
    Zeekr 7X
    210
  • Nabíjanie DC kWZeekr 7X +20 kW
    BMW iX4
    400
    Zeekr 7X
    420
  • Nabíjanie AC kWZeekr 7X +11 kW
    BMW iX4
    11
    Zeekr 7X
    22
  • Nabíjanie ↓ minZeekr 7X −5 min
    BMW iX4
    21
    Zeekr 7X
    16
  • Hmotnosť ↓ kgBMW iX4 −80 kg
    BMW iX4
    2305
    Zeekr 7X
    2385
  • Batožinový priestor lZeekr 7X +49 l
    BMW iX4
    490
    Zeekr 7X
    539

Pridať tretie auto

Technické údaje: BMW iX4 vs Zeekr 7X

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: BMW iX4 vs Zeekr 7X
Kľúčové parametre BMW iX4
50 xDrive
Zeekr 7X
Long Range RWD
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP828 km627 kmBMW +201 km
Batéria108,7 kWh100 kWhBMW +8,7 kWh
Spotreba ↓15,7 kWh/100 km17,7 kWh/100 kmBMW −2 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC400 kW420 kWZeekr +20 kW
Nabíjanie AC11 kW22 kWZeekr +11 kW
Nabíjanie 10–80% ↓21 min16 minZeekr −5 min
Dojazd na minútu nabíjania27,6 km/min27,4 km/minBMW +0,2 km/min
Napätie800 V800 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon469 k455 kBMW +14 k
0–100 km/h ↓4,9 s5,5 sBMW −0,6 s
Max. rýchlosť210 km/h210 km/hBez rozdielu
PohonAWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2305 kg2385 kgBMW −80 kg
Batožinový priestor490 l539 lZeekr +49 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka4782 mm4787 mmZeekr +5 mm
Šírka1895 mm1930 mmZeekr +35 mm
Výška1595 mm1650 mmZeekr +55 mm
Rázvor2897 mm2900 mmZeekr +3 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

BMW iX4

Náklady na 100 km4,71
Mesačne59
Ročne707

Zeekr 7X

Náklady na 100 km5,31
Mesačne66
Ročne797

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

BMW iX4

Zeekr 7X

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — BMW iX4 alebo Zeekr 7X?

BMW iX4 jazdí ďalej: 828 km WLTP oproti 627 km u Zeekr 7X. Je to rozdiel 201 km.

Ako sa líšia pohonné systémy BMW iX4 a Zeekr 7X?

BMW iX4 má AWD a 469 k. Zeekr 7X má RWD a 455 k.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

BMW iX4 prijíma až 400 kW DC, Zeekr 7X až 420 kW. Nabíjanie z 10 na 80 % trvá 21, respektíve 16 minút.

Ktorý je lacnejší na prevádzku?

BMW iX4 spotrebúva menej elektriny: 15,7 kWh/100 km oproti 17,7 kWh/100 km v Zeekr 7X. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 300 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.