BMW iX4 vs Volkswagen ID. Tiguan
BMW iX4 vyhráva 7 : 3
Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — BMW iX4 400 kW, Volkswagen ID. Tiguan 165 kW · Výkon — BMW iX4 469 k, Volkswagen ID. Tiguan 286 k · Batéria — BMW iX4 108,7 kWh, Volkswagen ID. Tiguan 77 kWh.
BMW iX4
BMW iX4 je elektrický SUV automobil triedy D s pohonom všetkých kolies (AWD): výkon od 374 do 469 koní, dojazd podľa štandardu WLTP až 828 km a nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) rýchlosťou až 400 kW.
Volkswagen ID. Tiguan
Volkswagen ID. Tiguan je elektrický SUV automobil segmentu D v troch verziách: dojazd podľa štandardu WLTP od 456 do 607 km, výkon od 190 do 299 koní a nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) rýchlosťou až 165 kW.
Profil oproti trhu: BMW iX4 vs Volkswagen ID. Tiguan
BMW iX450 xDrive
Volkswagen ID. Tiguan77 kWh 210 kW
BMW iX4 alebo Volkswagen ID. Tiguan — kto vyhráva v čom
BMW iX4 vyhráva 7 : 3
Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmBMW iX4 +221 km
- Batéria kWhBMW iX4 +31,7 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmVolkswagen ID. Tiguan −1,1 kWh/100 km
- Výkon kBMW iX4 +183 k
- 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −1,7 s
- Max. rýchlosť km/hBMW iX4 +30 km/h
- Nabíjanie DC kWBMW iX4 +235 kW
- Nabíjanie AC kWBez údajov
- Nabíjanie ↓ minBMW iX4 −8 min
- Hmotnosť ↓ kgVolkswagen ID. Tiguan −225 kg
- Batožinový priestor lVolkswagen ID. Tiguan +44 l
Technické údaje: BMW iX4 vs Volkswagen ID. Tiguan
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | BMW iX450 xDrive | Volkswagen ID. Tiguan77 kWh 210 kW | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 828 km | 607 km | BMW +221 km |
| Batéria | 108,7 kWh | 77 kWh | BMW +31,7 kWh |
| Spotreba ↓ | 15,7 kWh/100 km | 14,6 kWh/100 km | Volkswagen −1,1 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 400 kW | 165 kW | BMW +235 kW |
| Nabíjanie AC | 11 kW | — | — |
| Nabíjanie 10–80% ↓ | 21 min | 29 min | BMW −8 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 27,6 km/min | 14,7 km/min | BMW +12,9 km/min |
| Napätie | 800 V | 400 V | BMW +400 V |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 469 k | 286 k | BMW +183 k |
| 0–100 km/h ↓ | 4,9 s | 6,6 s | BMW −1,7 s |
| Max. rýchlosť | 210 km/h | 180 km/h | BMW +30 km/h |
| Pohon | AWD | RWD | iný typ |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 2305 kg | 2080 kg | Volkswagen −225 kg |
| Batožinový priestor | 490 l | 534 l | Volkswagen +44 l |
| V2L (externé napájanie) | Áno | Áno | — |
| Dĺžka | 4782 mm | 4618 mm | BMW +164 mm |
| Šírka | 1895 mm | 1855 mm | BMW +40 mm |
| Výška | 1595 mm | 1635 mm | Volkswagen +40 mm |
| Rázvor | 2897 mm | 2771 mm | BMW +126 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
BMW iX4
Volkswagen ID. Tiguan
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Volkswagen ID. Tiguan
Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — BMW iX4 alebo Volkswagen ID. Tiguan?
BMW iX4 jazdí ďalej: 828 km WLTP oproti 607 km u Volkswagen ID. Tiguan. Je to rozdiel 221 km.
Ako sa líšia pohonné systémy BMW iX4 a Volkswagen ID. Tiguan?
BMW iX4 má AWD a 469 k. Volkswagen ID. Tiguan má RWD a 286 k.
Ktorý je výkonnejší — BMW iX4 alebo Volkswagen ID. Tiguan?
BMW iX4 je silnejší: 469 k oproti 286 k u Volkswagen ID. Tiguan. Rozdiel je 183 k.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
BMW iX4 prijíma až 400 kW DC, Volkswagen ID. Tiguan až 165 kW. Nabíjanie z 10 na 80 % trvá 21, respektíve 29 minút.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.





