BMW iX4 vs MG S6 EV

BMW iX4 vyhráva 8 : 2

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — BMW iX4 400 kW, MG S6 EV 144 kW · Výkon — BMW iX4 469 k, MG S6 EV 244 k · Nabíjanie 10–80% — BMW iX4 21 min, MG S6 EV 38 min.

BMW iX4

BMW iX4 je elektrický SUV automobil triedy D s pohonom všetkých kolies (AWD): výkon od 374 do 469 koní, dojazd podľa štandardu WLTP až 828 km a nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) rýchlosťou až 400 kW.

MG S6 EV

MG S6 EV je elektrické SUV v triede D, ktoré ponúka dva varianty pohonu s rôznou úrovňou výkonu a usporiadaním náprav.

Profil oproti trhu: BMW iX4 vs MG S6 EV

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

BMW iX4 alebo MG S6 EV — kto vyhráva v čom

BMW iX4 vyhráva 8 : 2

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmBMW iX4 +298 km
    BMW iX4
    828
    MG S6 EV
    530
  • Batéria kWhBMW iX4 +34,4 kWh
    BMW iX4
    108,7
    MG S6 EV
    74,3
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −0,9 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    MG S6 EV
    16,6
  • Výkon kBMW iX4 +225 k
    BMW iX4
    469
    MG S6 EV
    244
  • 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −2,4 s
    BMW iX4
    4,9
    MG S6 EV
    7,3
  • Max. rýchlosť km/hBMW iX4 +10 km/h
    BMW iX4
    210
    MG S6 EV
    200
  • Nabíjanie DC kWBMW iX4 +256 kW
    BMW iX4
    400
    MG S6 EV
    144
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    BMW iX4
    11
    MG S6 EV
    11
  • Nabíjanie ↓ minBMW iX4 −17 min
    BMW iX4
    21
    MG S6 EV
    38
  • Hmotnosť ↓ kgMG S6 EV −397 kg
    BMW iX4
    2305
    MG S6 EV
    1908
  • Batožinový priestor lMG S6 EV +184 l
    BMW iX4
    490
    MG S6 EV
    674

Pridať tretie auto

Technické údaje: BMW iX4 vs MG S6 EV

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: BMW iX4 vs MG S6 EV
Kľúčové parametre BMW iX4
50 xDrive
MG S6 EV
RWD
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP828 km530 kmBMW +298 km
Batéria108,7 kWh74,3 kWhBMW +34,4 kWh
Spotreba ↓15,7 kWh/100 km16,6 kWh/100 kmBMW −0,9 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC400 kW144 kWBMW +256 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie 10–80% ↓21 min38 minBMW −17 min
Dojazd na minútu nabíjania27,6 km/min9,8 km/minBMW +17,8 km/min
Napätie800 V400 VBMW +400 V
Jazdné výkony a pohon
Výkon469 k244 kBMW +225 k
0–100 km/h ↓4,9 s7,3 sBMW −2,4 s
Max. rýchlosť210 km/h200 km/hBMW +10 km/h
PohonAWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2305 kg1908 kgMG −397 kg
Batožinový priestor490 l674 lMG +184 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka4782 mm4708 mmBMW +74 mm
Šírka1895 mm1912 mmMG +17 mm
Výška1595 mm1672 mmMG +77 mm
Rázvor2897 mm2835 mmBMW +62 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

BMW iX4

Náklady na 100 km4,71
Mesačne59
Ročne707

MG S6 EV

Náklady na 100 km4,98
Mesačne62
Ročne747

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

BMW iX4

MG S6 EV

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — BMW iX4 alebo MG S6 EV?

BMW iX4 jazdí ďalej: 828 km WLTP oproti 530 km u MG S6 EV. Je to rozdiel 298 km.

Ako sa líšia pohonné systémy BMW iX4 a MG S6 EV?

BMW iX4 má AWD a 469 k. MG S6 EV má RWD a 244 k.

Ktorý je výkonnejší — BMW iX4 alebo MG S6 EV?

BMW iX4 je silnejší: 469 k oproti 244 k u MG S6 EV. Rozdiel je 225 k.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

MG S6 EV ponúka viac: 674 l oproti 490 l v BMW iX4. Rozdiel je 184 l.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.