BMW iX4 vs Mercedes GLB

BMW iX4 vyhráva 7 : 2

Najväčšie rozdiely: Výkon — BMW iX4 469 k, Mercedes GLB 272 k · 0–100 km/h — BMW iX4 4,9 s, Mercedes GLB 7,4 s · Dojazd WLTP — BMW iX4 828 km, Mercedes GLB 631 km.

BMW iX4

BMW iX4 je elektrický SUV automobil triedy D s pohonom všetkých kolies (AWD): výkon od 374 do 469 koní, dojazd podľa štandardu WLTP až 828 km a nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) rýchlosťou až 400 kW.

Mercedes GLB

Mercedes GLB je kompaktné SUV vozidlo s elektrickým pohonom, ktoré ponúka dojazd presahujúci 600 kilometrov a výkon až 354 koní v závislosti od verzie.

Profil oproti trhu: BMW iX4 vs Mercedes GLB

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

BMW iX4 alebo Mercedes GLB — kto vyhráva v čom

BMW iX4 vyhráva 7 : 2

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmBMW iX4 +197 km
    BMW iX4
    828
    Mercedes GLB
    631
  • Batéria kWhBMW iX4 +23,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Mercedes GLB
    85
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −0,1 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Mercedes GLB
    15,8
  • Výkon kBMW iX4 +197 k
    BMW iX4
    469
    Mercedes GLB
    272
  • 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −2,5 s
    BMW iX4
    4,9
    Mercedes GLB
    7,4
  • Max. rýchlosť km/hBez rozdielu
    BMW iX4
    210
    Mercedes GLB
    210
  • Nabíjanie DC kWBMW iX4 +80 kW
    BMW iX4
    400
    Mercedes GLB
    320
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    BMW iX4
    11
    Mercedes GLB
    11
  • Nabíjanie ↓ minBMW iX4 −1 min
    BMW iX4
    21
    Mercedes GLB
    22
  • Hmotnosť ↓ kgMercedes GLB −185 kg
    BMW iX4
    2305
    Mercedes GLB
    2120
  • Batožinový priestor lMercedes GLB +50 l
    BMW iX4
    490
    Mercedes GLB
    540

Pridať tretie auto

Technické údaje: BMW iX4 vs Mercedes GLB

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: BMW iX4 vs Mercedes GLB
Kľúčové parametre BMW iX4
50 xDrive
Mercedes GLB
GLB 250+
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP828 km631 kmBMW +197 km
Batéria108,7 kWh85 kWhBMW +23,7 kWh
Spotreba ↓15,7 kWh/100 km15,8 kWh/100 kmBMW −0,1 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC400 kW320 kWBMW +80 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie 10–80% ↓21 min22 minBMW −1 min
Dojazd na minútu nabíjania27,6 km/min20,1 km/minBMW +7,5 km/min
Napätie800 V800 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon469 k272 kBMW +197 k
0–100 km/h ↓4,9 s7,4 sBMW −2,5 s
Max. rýchlosť210 km/h210 km/hBez rozdielu
PohonAWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2305 kg2120 kgMercedes −185 kg
Batožinový priestor490 l540 lMercedes +50 l
V2L (externé napájanie)ÁnoNielen BMW
Dĺžka4782 mm4732 mmBMW +50 mm
Šírka1895 mm1861 mmBMW +34 mm
Výška1595 mm1687 mmMercedes +92 mm
Rázvor2897 mm——

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

BMW iX4

Náklady na 100 km4,71
Mesačne59
Ročne707

Mercedes GLB

Náklady na 100 km4,74
Mesačne59
Ročne711

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

BMW iX4

Mercedes GLB

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — BMW iX4 alebo Mercedes GLB?

BMW iX4 jazdí ďalej: 828 km WLTP oproti 631 km u Mercedes GLB. Je to rozdiel 197 km.

Ako sa líšia pohonné systémy BMW iX4 a Mercedes GLB?

BMW iX4 má AWD a 469 k. Mercedes GLB má RWD a 272 k.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len BMW iX4 — jeho batéria s kapacitou 108,7 kWh potom funguje ako zdroj energie. Mercedes GLB s 85 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý je výkonnejší — BMW iX4 alebo Mercedes GLB?

BMW iX4 je silnejší: 469 k oproti 272 k u Mercedes GLB. Rozdiel je 197 k.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.