BMW iX4 vs KGM Torres EVX
BMW iX4 vyhráva 9 : 2
Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — BMW iX4 400 kW, KGM Torres EVX 120 kW · Výkon — BMW iX4 469 k, KGM Torres EVX 207 k · Nabíjanie 10–80% — BMW iX4 21 min, KGM Torres EVX 36 min.
BMW iX4
BMW iX4 je elektrický SUV automobil triedy D s pohonom všetkých kolies (AWD): výkon od 374 do 469 koní, dojazd podľa štandardu WLTP až 828 km a nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) rýchlosťou až 400 kW.
KGM Torres EVX
KGM Torres EVX je SUV v segmente D, ktorý ponúka dojazd 503 km podľa štandardu WLTP a veľký batožinový priestor s objemom 839 litrov.
Profil oproti trhu: BMW iX4 vs KGM Torres EVX
BMW iX450 xDrive
KGM Torres EVXTorres EVX
BMW iX4 alebo KGM Torres EVX — kto vyhráva v čom
BMW iX4 vyhráva 9 : 2
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmBMW iX4 +325 km
- Batéria kWhBMW iX4 +28,1 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −3,6 kWh/100 km
- Výkon kBMW iX4 +262 k
- 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −3,3 s
- Max. rýchlosť km/hBMW iX4 +35 km/h
- Nabíjanie DC kWBMW iX4 +280 kW
- Nabíjanie AC kWBMW iX4 +0,5 kW
- Nabíjanie ↓ minBMW iX4 −15 min
- Hmotnosť ↓ kgKGM Torres EVX −380 kg
- Batožinový priestor lKGM Torres EVX +349 l
Technické údaje: BMW iX4 vs KGM Torres EVX
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | BMW iX450 xDrive | KGM Torres EVXTorres EVX | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 828 km | 503 km | BMW +325 km |
| Batéria | 108,7 kWh | 80,6 kWh | BMW +28,1 kWh |
| Spotreba ↓ | 15,7 kWh/100 km | 19,3 kWh/100 km | BMW −3,6 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 400 kW | 120 kW | BMW +280 kW |
| Nabíjanie AC | 11 kW | 10,5 kW | BMW +0,5 kW |
| Nabíjanie 10–80% ↓ | 21 min | 36 min | BMW −15 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 27,6 km/min | 9,8 km/min | BMW +17,8 km/min |
| Napätie | 800 V | 400 V | BMW +400 V |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 469 k | 207 k | BMW +262 k |
| 0–100 km/h ↓ | 4,9 s | 8,23 s | BMW −3,3 s |
| Max. rýchlosť | 210 km/h | 175 km/h | BMW +35 km/h |
| Pohon | AWD | FWD | iný typ |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 2305 kg | 1925 kg | KGM −380 kg |
| Batožinový priestor | 490 l | 839 l | KGM +349 l |
| V2L (externé napájanie) | Áno | Áno | — |
| Dĺžka | 4782 mm | 4715 mm | BMW +67 mm |
| Šírka | 1895 mm | 1890 mm | BMW +5 mm |
| Výška | 1595 mm | 1725 mm | KGM +130 mm |
| Rázvor | 2897 mm | 2680 mm | BMW +217 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
BMW iX4
KGM Torres EVX
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — BMW iX4 alebo KGM Torres EVX?
BMW iX4 jazdí ďalej: 828 km WLTP oproti 503 km u KGM Torres EVX. Je to rozdiel 325 km.
Ako sa líšia pohonné systémy BMW iX4 a KGM Torres EVX?
BMW iX4 má AWD a 469 k. KGM Torres EVX má FWD a 207 k.
Ktorý je výkonnejší — BMW iX4 alebo KGM Torres EVX?
BMW iX4 je silnejší: 469 k oproti 207 k u KGM Torres EVX. Rozdiel je 262 k.
Ktorý má väčší batožinový priestor?
KGM Torres EVX ponúka viac: 839 l oproti 490 l v BMW iX4. Rozdiel je 349 l.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.





