Audi A2 e-tron vs MG 4 Urban

Audi A2 e-tron vyhráva 7 : 2

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — Audi A2 e-tron 183 kW, MG 4 Urban 87 kW · Dojazd WLTP — Audi A2 e-tron 646 km, MG 4 Urban 416 km · Batéria — Audi A2 e-tron 79 kWh, MG 4 Urban 52,8 kWh.

Audi A2 e-tron

Audi A2 e-tron je elektrický hatchback triedy C, ktorý sa ponúka v štyroch verziách pohonu s dojazdom podľa štandardu WLTP až 646 km.

MG 4 Urban

MG 4 Urban je elektrický hatchback triedy C, ktorý ponúka dva varianty pohonu s rôznou kapacitou batérie a výkonom.

Profil oproti trhu: Audi A2 e-tron vs MG 4 Urban

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Audi A2 e-tron alebo MG 4 Urban — kto vyhráva v čom

Audi A2 e-tron vyhráva 7 : 2

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmAudi A2 e-tron +230 km
    Audi A2 e-tron
    646
    MG 4 Urban
    416
  • Batéria kWhAudi A2 e-tron +26,2 kWh
    Audi A2 e-tron
    79
    MG 4 Urban
    52,8
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmAudi A2 e-tron −1,4 kWh/100 km
    Audi A2 e-tron
    13,9
    MG 4 Urban
    15,3
  • Výkon kAudi A2 e-tron +71 k
    Audi A2 e-tron
    231
    MG 4 Urban
    160
  • 0–100 km/h ↓ sAudi A2 e-tron −2,5 s
    Audi A2 e-tron
    7
    MG 4 Urban
    9,5
  • Max. rýchlosť km/hBez rozdielu
    Audi A2 e-tron
    160
    MG 4 Urban
    160
  • Nabíjanie DC kWAudi A2 e-tron +96 kW
    Audi A2 e-tron
    183
    MG 4 Urban
    87
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Audi A2 e-tron
    11
    MG 4 Urban
    11
  • Nabíjanie ↓ minAudi A2 e-tron −1 min
    Audi A2 e-tron
    29
    MG 4 Urban
    30
  • Hmotnosť ↓ kgMG 4 Urban −390 kg
    Audi A2 e-tron
    1910
    MG 4 Urban
    1520
  • Batožinový priestor lMG 4 Urban +74 l
    Audi A2 e-tron
    396
    MG 4 Urban
    470

Pridať tretie auto

Technické údaje: Audi A2 e-tron vs MG 4 Urban

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Audi A2 e-tron vs MG 4 Urban
Kľúčové parametre Audi A2 e-tron
170 kW
MG 4 Urban
Comfort Long Range
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP646 km416 kmAudi +230 km
Batéria79 kWh52,8 kWhAudi +26,2 kWh
Spotreba ↓13,9 kWh/100 km15,3 kWh/100 kmAudi −1,4 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC183 kW87 kWAudi +96 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie 10–80% ↓29 min30 minAudi −1 min
Dojazd na minútu nabíjania15,6 km/min9,7 km/minAudi +5,9 km/min
Napätie—400 V—
Jazdné výkony a pohon
Výkon231 k160 kAudi +71 k
0–100 km/h ↓7 s9,5 sAudi −2,5 s
Max. rýchlosť160 km/h160 km/hBez rozdielu
PohonRWDFWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓1910 kg1520 kgMG −390 kg
Batožinový priestor396 l470 lMG +74 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka—4395 mm—
Šírka—1842 mm—
Výška—1549 mm—
Rázvor—2750 mm—

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Audi A2 e-tron

Náklady na 100 km4,17
Mesačne52
Ročne626

MG 4 Urban

Náklady na 100 km4,59
Mesačne57
Ročne689

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Audi A2 e-tron

MG 4 Urban

Ďalšie porovnania v tejto triede: Hatchback, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Audi A2 e-tron alebo MG 4 Urban?

Audi A2 e-tron jazdí ďalej: 646 km WLTP oproti 416 km u MG 4 Urban. Je to rozdiel 230 km.

Ako sa líšia pohonné systémy Audi A2 e-tron a MG 4 Urban?

Audi A2 e-tron má RWD a 231 k. MG 4 Urban má FWD a 160 k.

Ktorý je výkonnejší — Audi A2 e-tron alebo MG 4 Urban?

Audi A2 e-tron je silnejší: 231 k oproti 160 k u MG 4 Urban. Rozdiel je 71 k.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

MG 4 Urban ponúka viac: 470 l oproti 396 l v Audi A2 e-tron. Rozdiel je 74 l.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.