Audi A2 e-tron vs Kia EV4

Audi A2 e-tron vyhráva 6 : 4

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — Audi A2 e-tron 183 kW, Kia EV4 128 kW · Výkon — Audi A2 e-tron 231 k, Kia EV4 204 k · 0–100 km/h — Audi A2 e-tron 7 s, Kia EV4 7,7 s.

Audi A2 e-tron

Audi A2 e-tron je elektrický hatchback triedy C, ktorý sa ponúka v štyroch verziách pohonu s dojazdom podľa štandardu WLTP až 646 km.

Kia EV4

Kia EV4 je elektrický hatchback zo segmentu C, ktorý ponúka štyri varianty pohonu s rôznym dojazdom a výkonom.

Profil oproti trhu: Audi A2 e-tron vs Kia EV4

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Audi A2 e-tron alebo Kia EV4 — kto vyhráva v čom

Audi A2 e-tron vyhráva 6 : 4

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmAudi A2 e-tron +21 km
    Audi A2 e-tron
    646
    Kia EV4
    625
  • Batéria kWhKia EV4 +2,4 kWh
    Audi A2 e-tron
    79
    Kia EV4
    81,4
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmAudi A2 e-tron −0,7 kWh/100 km
    Audi A2 e-tron
    13,9
    Kia EV4
    14,6
  • Výkon kAudi A2 e-tron +27 k
    Audi A2 e-tron
    231
    Kia EV4
    204
  • 0–100 km/h ↓ sAudi A2 e-tron −0,7 s
    Audi A2 e-tron
    7
    Kia EV4
    7,7
  • Max. rýchlosť km/hKia EV4 +10 km/h
    Audi A2 e-tron
    160
    Kia EV4
    170
  • Nabíjanie DC kWAudi A2 e-tron +55 kW
    Audi A2 e-tron
    183
    Kia EV4
    128
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Audi A2 e-tron
    11
    Kia EV4
    11
  • Nabíjanie ↓ minAudi A2 e-tron −2 min
    Audi A2 e-tron
    29
    Kia EV4
    31
  • Hmotnosť ↓ kgKia EV4 −89 kg
    Audi A2 e-tron
    1910
    Kia EV4
    1821
  • Batožinový priestor lKia EV4 +39 l
    Audi A2 e-tron
    396
    Kia EV4
    435

Pridať tretie auto

Technické údaje: Audi A2 e-tron vs Kia EV4

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Audi A2 e-tron vs Kia EV4
Kľúčové parametre Audi A2 e-tron
170 kW
Kia EV4
81.4 kWh FWD
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP646 km625 kmAudi +21 km
Batéria79 kWh81,4 kWhKia +2,4 kWh
Spotreba ↓13,9 kWh/100 km14,6 kWh/100 kmAudi −0,7 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC183 kW128 kWAudi +55 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie 10–80% ↓29 min31 minAudi −2 min
Dojazd na minútu nabíjania15,6 km/min14,1 km/minAudi +1,5 km/min
Napätie—400 V—
Jazdné výkony a pohon
Výkon231 k204 kAudi +27 k
0–100 km/h ↓7 s7,7 sAudi −0,7 s
Max. rýchlosť160 km/h170 km/hKia +10 km/h
PohonRWDFWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓1910 kg1821 kgKia −89 kg
Batožinový priestor396 l435 lKia +39 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka—4430 mm—
Šírka—1860 mm—
Výška—1485 mm—
Rázvor—2820 mm—

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Audi A2 e-tron

Náklady na 100 km4,17
Mesačne52
Ročne626

Kia EV4

Náklady na 100 km4,38
Mesačne55
Ročne657

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Audi A2 e-tron

Kia EV4

Ďalšie porovnania v tejto triede: Hatchback, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Audi A2 e-tron alebo Kia EV4?

Audi A2 e-tron jazdí ďalej: 646 km WLTP oproti 625 km u Kia EV4. Je to rozdiel 21 km.

Prečo má Kia EV4 väčšiu batériu, ale kratší dojazd ako Audi A2 e-tron?

Kia EV4 má kapacitu 81,4 kWh a jazdí 625 km, zatiaľ čo Audi A2 e-tron s batériou 79 kWh jazdí 646 km. Rozhoduje spotreba energie: 14,6 oproti 13,9 kWh/100 km.

Ako sa líšia pohonné systémy Audi A2 e-tron a Kia EV4?

Audi A2 e-tron má RWD a 231 k. Kia EV4 má FWD a 204 k.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Audi A2 e-tron prijíma až 183 kW DC, Kia EV4 až 128 kW. Nabíjanie z 10 na 80 % trvá 29, respektíve 31 minút.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.