Audi A2 e-tron vs Citroën ë-C4

Audi A2 e-tron vyhráva 8 : 1

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — Audi A2 e-tron 183 kW, Citroën ë-C4 100 kW · Dojazd WLTP — Audi A2 e-tron 646 km, Citroën ë-C4 416 km · Batéria — Audi A2 e-tron 79 kWh, Citroën ë-C4 51 kWh.

Audi A2 e-tron

Audi A2 e-tron je elektrický hatchback triedy C, ktorý sa ponúka v štyroch verziách pohonu s dojazdom podľa štandardu WLTP až 646 km.

Citroën ë-C4

Citroën ë-C4 je kompaktný hatchback s elektrickým pohonom, ktoré ponúka dva varianty výkonu a dojazdu.

Profil oproti trhu: Audi A2 e-tron vs Citroën ë-C4

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Audi A2 e-tron alebo Citroën ë-C4 — kto vyhráva v čom

Audi A2 e-tron vyhráva 8 : 1

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmAudi A2 e-tron +230 km
    Audi A2 e-tron
    646
    Citroën ë-C4
    416
  • Batéria kWhAudi A2 e-tron +28 kWh
    Audi A2 e-tron
    79
    Citroën ë-C4
    51
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmAudi A2 e-tron −1 kWh/100 km
    Audi A2 e-tron
    13,9
    Citroën ë-C4
    14,9
  • Výkon kAudi A2 e-tron +75 k
    Audi A2 e-tron
    231
    Citroën ë-C4
    156
  • 0–100 km/h ↓ sAudi A2 e-tron −2,1 s
    Audi A2 e-tron
    7
    Citroën ë-C4
    9,1
  • Max. rýchlosť km/hAudi A2 e-tron +10 km/h
    Audi A2 e-tron
    160
    Citroën ë-C4
    150
  • Nabíjanie DC kWAudi A2 e-tron +83 kW
    Audi A2 e-tron
    183
    Citroën ë-C4
    100
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Audi A2 e-tron
    11
    Citroën ë-C4
    11
  • Hmotnosť ↓ kgCitroën ë-C4 −339 kg
    Audi A2 e-tron
    1910
    Citroën ë-C4
    1571
  • Batožinový priestor lAudi A2 e-tron +16 l
    Audi A2 e-tron
    396
    Citroën ë-C4
    380

Pridať tretie auto

Technické údaje: Audi A2 e-tron vs Citroën ë-C4

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Audi A2 e-tron vs Citroën ë-C4
Kľúčové parametre Audi A2 e-tron
170 kW
Citroën ë-C4
Electric 156
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP646 km416 kmAudi +230 km
Batéria79 kWh51 kWhAudi +28 kWh
Spotreba ↓13,9 kWh/100 km14,9 kWh/100 kmAudi −1 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC183 kW100 kWAudi +83 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie ⚠29 min 10–80%35 min 20–80%6 min
Dojazd na minútu nabíjania15,6 km/min7,1 km/minAudi +8,5 km/min
Napätie—400 V—
Jazdné výkony a pohon
Výkon231 k156 kAudi +75 k
0–100 km/h ↓7 s9,1 sAudi −2,1 s
Max. rýchlosť160 km/h150 km/hAudi +10 km/h
PohonRWDFWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓1910 kg1571 kgCitroën −339 kg
Batožinový priestor396 l380 lAudi +16 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka—4360 mm—
Šírka—1800 mm—
Výška—1525 mm—
Rázvor—2670 mm—

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Audi A2 e-tron

Náklady na 100 km4,17
Mesačne52
Ročne626

Citroën ë-C4

Náklady na 100 km4,47
Mesačne56
Ročne671

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Audi A2 e-tron

Citroën ë-C4

Ďalšie porovnania v tejto triede: Hatchback, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Audi A2 e-tron alebo Citroën ë-C4?

Audi A2 e-tron jazdí ďalej: 646 km WLTP oproti 416 km u Citroën ë-C4. Je to rozdiel 230 km.

Ako sa líšia pohonné systémy Audi A2 e-tron a Citroën ë-C4?

Audi A2 e-tron má RWD a 231 k. Citroën ë-C4 má FWD a 156 k.

Ktorý je výkonnejší — Audi A2 e-tron alebo Citroën ë-C4?

Audi A2 e-tron je silnejší: 231 k oproti 156 k u Citroën ë-C4. Rozdiel je 75 k.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Audi A2 e-tron prijíma až 183 kW DC, Citroën ë-C4 až 100 kW.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.