Geely EX5 vs Lancia Gamma

Lancia Gamma conduce 5 la 3

Cele mai mari diferențe: Autonomie WLTP — Geely EX5 451 km, Lancia Gamma 741 km · Încărcare AC — Geely EX5 11 kW, Lancia Gamma 7 kW · Baterie — Geely EX5 68,39 kWh, Lancia Gamma 97,2 kWh.

Geely EX5

Geely EX5 este un crossover din clasa C, care oferă două variante de baterie, cu o autonomie de până la 451 km, și tracțiune față.

Lancia Gamma

Lancia Gamma este un crossover electric din segmentul C, disponibil în trei versiuni: autonomie WLTP de la 543 la 741 km, putere de la 230 la 350 cai putere și încărcare rapidă DC de 160 kW.

Profil față de piață: Geely EX5 vs Lancia Gamma

Autonomie WLTPBateriePutereÎncărcare DC0–100 km/h

Geely EX5 sau Lancia Gamma — cine câștigă unde

Lancia Gamma conduce 5 la 3

Rezultatul nu include metricile pentru care lipsesc datele de o parte.

Dă clic pe o felie pentru a vedea doar acele valori. Bara arată unde se situează mașina în întregul catalog.

  • Autonomie WLTP kmLancia Gamma +290 km
    Geely EX5
    451
    Lancia Gamma
    741
  • Baterie kWhLancia Gamma +28,8 kWh
    Geely EX5
    68,39
    Lancia Gamma
    97,2
  • Consum ↓ kWh/100 kmGeely EX5 −1 kWh/100 km
    Geely EX5
    15,2
    Lancia Gamma
    16,2
  • Putere CPLancia Gamma +28 CP
    Geely EX5
    217
    Lancia Gamma
    245
  • 0–100 km/h ↓ sFără date
    Geely EX5
    —
    Lancia Gamma
    7,8
  • Viteză maximă km/hFără date
    Geely EX5
    —
    Lancia Gamma
    190
  • Încărcare DC kWLancia Gamma +25 kW
    Geely EX5
    135
    Lancia Gamma
    160
  • Încărcare AC kWGeely EX5 +4 kW
    Geely EX5
    11
    Lancia Gamma
    7
  • Greutate ↓ kgGeely EX5 −320 kg
    Geely EX5
    1815
    Lancia Gamma
    2135
  • Portbagaj lLancia Gamma +99 l
    Geely EX5
    461
    Lancia Gamma
    560

Adaugă a treia mașină

Date tehnice: Geely EX5 vs Lancia Gamma

Îngroșat și subliniat = valoare mai bună · ↓ = mai puțin înseamnă mai bine · — = fără date

Date tehnice: Geely EX5 vs Lancia Gamma
Parametri-cheie Geely EX5
Ultra
Lancia Gamma
Long Range
Diferență
Autonomie și energie
Autonomie WLTP451 km741 kmLancia +290 km
Baterie68,39 kWh97,2 kWhLancia +28,8 kWh
Consum ↓15,2 kWh/100 km16,2 kWh/100 kmGeely −1 kWh/100 km
Încărcare
Încărcare DC135 kW160 kWLancia +25 kW
Încărcare AC11 kW7 kWGeely +4 kW
Încărcare ⚠20 min 30–80%27 min 20–80%7 min
Autonomie pe minut de încărcare11,3 km/min16,5 km/minLancia +5,2 km/min
Tensiune—400 V—
Performanță și tracțiune
Putere217 CP245 CPLancia +28 CP
0–100 km/h ↓—7,8 s—
Viteză maximă—190 km/h—
TracțiuneFWDFWD—
Aspecte practice
Greutate ↓1815 kg2135 kgGeely −320 kg
Portbagaj461 l560 lLancia +99 l
V2L (alimentare externă)DaDa—
Lungime4615 mm4672 mmLancia +57 mm
Lățime1901 mm1898 mmGeely +3 mm
Înălțime1670 mm1664 mmGeely +6 mm
Ampatament2750 mm2791 mmLancia +41 mm

Valoarea mai bună din fiecare rând este îngroșată și subliniată cu culoarea mașinii. Metricile marcate cu ↓ — mai mic este mai bine. Dimensiunile sunt afișate fără a desemna un câștigător.

Calculator al costului energiei

Geely EX5

Cost la 100 km4,56
Lunar57
Anual684

Lancia Gamma

Cost la 100 km4,86
Lunar61
Anual729

Sumele sunt în moneda ta — introdu prețurile în moneda pe care o folosești.

Recenzii video pentru ambele modele

Geely EX5

Lancia Gamma

Alte comparații în această clasă: Crossover, segmentul C

Întrebări frecvente despre această comparație

Care are autonomia mai mare — Geely EX5 sau Lancia Gamma?

Lancia Gamma merge mai departe: 741 km WLTP față de cei 451 km ai modelului Geely EX5. Aceasta este o diferență de 290 km.

Care are portbagajul mai mare?

Lancia Gamma are capacitate mai mare: 560 l față de 461 l în Geely EX5. Diferența este de 99 l.

Care se încarcă mai repede?

Geely EX5 acceptă până la 135 kW DC, Lancia Gamma până la 160 kW.

Care este mai ieftin de utilizat?

Geely EX5 consumă mai puțină electricitate: 15,2 kWh/100 km față de 16,2 kWh/100 km în Lancia Gamma. Pe parcursul a 15000 km pe an, aceasta este o diferență de 150 kWh — calculatorul de pe această pagină transformă acest lucru în bani.

Datele tehnice provin din materialele oficiale ale producătorilor și ne străduim să le verificăm, dar producătorul poate modifica specificațiile fără notificare prealabilă și pot apărea erori. Confirmă valorile la un dealer înainte de cumpărare — nu ne asumăm răspunderea pentru deciziile luate pe baza acestor date. Nota legală completă

Autonomia, consumul și greutatea sunt furnizate pentru configurația de bază: producătorii le omologhează în intervale, dependente de roți și echipare (de exemplu, 533–592 km), iar noi luăm varianta cea mai ușoară, pe cele mai mici jante – adică cea mai avantajoasă. Același model cu roți mai mari va parcurge o distanță mai scurtă.