Kia Niro EV vs Lancia Gamma

Lancia Gamma vezet 6:2 arányban

A legnagyobb különbségek: DC töltés — Kia Niro EV 80 kW, Lancia Gamma 160 kW · WLTP hatótávolság — Kia Niro EV 460 km, Lancia Gamma 741 km · AC töltés — Kia Niro EV 11 kW, Lancia Gamma 7 kW.

Kia Niro EV

A Kia Niro EV egy elektromos, C-kategóriás crossover, amely elsőkerék-meghajtással rendelkezik és a WLTP ciklus szerint akár 460 kilométeres hatótávolsággal is elérhető.

Lancia Gamma

A Lancia Gamma egy elektromos C-szegmensű crossover három változatban: a WLTP szerinti hatótávolság 543 és 741 km között van, a teljesítmény pedig 230 és 350 lóerő közötti; az egyenáramú töltés kapacitása pedig 160 kW.

Profil a piac tükrében: Kia Niro EV vs Lancia Gamma

WLTP hatótávolságAkkumulátorTeljesítményDC töltés0–100 km/h

Kia Niro EV vagy Lancia Gamma — ki nyer hol

Lancia Gamma vezet 6:2 arányban

Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.

  • WLTP hatótávolság kmLancia Gamma +281 km
    Kia Niro EV
    460
    Lancia Gamma
    741
  • Akkumulátor kWhLancia Gamma +32,4 kWh
    Kia Niro EV
    64,8
    Lancia Gamma
    97,2
  • Fogyasztás ↓ kWh/100 kmNincs különbség
    Kia Niro EV
    16,2
    Lancia Gamma
    16,2
  • Teljesítmény LELancia Gamma +41 LE
    Kia Niro EV
    204
    Lancia Gamma
    245
  • 0–100 km/h ↓ sNincs különbség
    Kia Niro EV
    7,8
    Lancia Gamma
    7,8
  • Végsebesség km/hLancia Gamma +23 km/h
    Kia Niro EV
    167
    Lancia Gamma
    190
  • DC töltés kWLancia Gamma +80 kW
    Kia Niro EV
    80
    Lancia Gamma
    160
  • AC töltés kWKia Niro EV +4 kW
    Kia Niro EV
    11
    Lancia Gamma
    7
  • Tömeg ↓ kgKia Niro EV −525 kg
    Kia Niro EV
    1610
    Lancia Gamma
    2135
  • Csomagtartó lLancia Gamma +85 l
    Kia Niro EV
    475
    Lancia Gamma
    560

Harmadik autó hozzáadása

Műszaki adatok: Kia Niro EV vs Lancia Gamma

Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat

Műszaki adatok: Kia Niro EV vs Lancia Gamma
Főbb paraméterek Kia Niro EV
64.8 kWh
Lancia Gamma
Long Range
Különbség
Hatótáv és energia
WLTP hatótávolság460 km741 kmLancia +281 km
Akkumulátor64,8 kWh97,2 kWhLancia +32,4 kWh
Fogyasztás ↓16,2 kWh/100 km16,2 kWh/100 kmNincs különbség
Töltés
DC töltés80 kW160 kWLancia +80 kW
AC töltés11 kW7 kWKia +4 kW
Töltési idő ⚠43 min 10–80%27 min 20–80%16 min
Töltési percenként nyert hatótávolság7,5 km/min16,5 km/minLancia +9 km/min
Feszültség400 V400 VNincs különbség
Teljesítmény és hajtás
Teljesítmény204 LE245 LELancia +41 LE
0–100 km/h ↓7,8 s7,8 sNincs különbség
Végsebesség167 km/h190 km/hLancia +23 km/h
HajtásFWDFWD—
Praktikum
Tömeg ↓1610 kg2135 kgKia −525 kg
Csomagtartó475 l560 lLancia +85 l
V2L (külső áramellátás)IgenIgen—
Hosszúság4420 mm4672 mmLancia +252 mm
Szélesség1825 mm1898 mmLancia +73 mm
Magasság1570 mm1664 mmLancia +94 mm
Tengelytáv2720 mm2791 mmLancia +71 mm

A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.

Energiaköltség-kalkulátor

Kia Niro EV

Költség 100 km-enként4,86
Havonta61
Évente729

Lancia Gamma

Költség 100 km-enként4,86
Havonta61
Évente729

Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.

Videós tesztek mindkét modellről

Kia Niro EV

Lancia Gamma

Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: Crossover, szegmens C

Gyakori kérdések erről az összehasonlításról

Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Kia Niro EV vagy Lancia Gamma?

A(z) Lancia Gamma távolabb jut: 741 km WLTP szemben a(z) Kia Niro EV 460 km-ével. Ez 281 km különbséget jelent.

Melyiknek nagyobb a csomagtere?

A(z) Lancia Gamma több helyet kínál: 560 l szemben a(z) Kia Niro EV 475 l-ével. A különbség 85 l.

Melyik töltődik gyorsabban?

A(z) Kia Niro EV akár 80 kW DC-t is elfogad, a(z) Lancia Gamma akár 160 kW-ot.

A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat

A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.