Kia EV5 vs Škoda Enyaq
Škoda Enyaq vezet 8:2 arányban
A legnagyobb különbségek: Teljesítmény — Kia EV5 218 LE, Škoda Enyaq 286 LE · 0–100 km/h — Kia EV5 8,4 s, Škoda Enyaq 6,6 s · Fogyasztás — Kia EV5 16,9 kWh/100 km, Škoda Enyaq 15,2 kWh/100 km.
Kia EV5
A Kia EV5 egy D-osztályú SUV, amely háromféle hajtásváltozatot kínál, a motor teljesítménye 218 lóerőtől 306 lóerőig terjed, és 81,4 kWh kapacitású akkumulátorral rendelkezik.
Škoda Enyaq
A Škoda Enyaq egy elektromos szabadidőjármű (SUV), amely a D szegmensbe tartozik, és hátsókerék- vagy összkerékhajtással rendelkezik (RWD vagy AWD). Teljesítménye 190–340 lóerő között van, a hatótávolság WLTP szerint akár 581 km, és DC töltéssel maximum 165 kW-os teljesítményt képes fogadni.
Profil a piac tükrében: Kia EV5 vs Škoda Enyaq
Kia EV581.4 kWh FWD
Škoda Enyaq85
Kia EV5 vagy Škoda Enyaq — ki nyer hol
Škoda Enyaq vezet 8:2 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmŠkoda Enyaq +51 km
- Akkumulátor kWhKia EV5 +4,4 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmŠkoda Enyaq −1,7 kWh/100 km
- Teljesítmény LEŠkoda Enyaq +68 LE
- 0–100 km/h ↓ sŠkoda Enyaq −1,8 s
- Végsebesség km/hŠkoda Enyaq +15 km/h
- DC töltés kWŠkoda Enyaq +15 kW
- AC töltés kWNincs különbség
- Töltési idő ↓ minŠkoda Enyaq −1 min
- Tömeg ↓ kgKia EV5 −72 kg
- Csomagtartó lŠkoda Enyaq +19 l
Műszaki adatok: Kia EV5 vs Škoda Enyaq
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Kia EV581.4 kWh FWD | Škoda Enyaq85 | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 530 km | 581 km | Škoda +51 km |
| Akkumulátor | 81,4 kWh | 77 kWh | Kia +4,4 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 16,9 kWh/100 km | 15,2 kWh/100 km | Škoda −1,7 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 150 kW | 165 kW | Škoda +15 kW |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő 10–80% ↓ | 30 min | 29 min | Škoda −1 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 12,4 km/min | 14 km/min | Škoda +1,6 km/min |
| Feszültség | 400 V | 400 V | Nincs különbség |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 218 LE | 286 LE | Škoda +68 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 8,4 s | 6,6 s | Škoda −1,8 s |
| Végsebesség | 165 km/h | 180 km/h | Škoda +15 km/h |
| Hajtás | FWD | RWD | más típus |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 1994 kg | 2066 kg | Kia −72 kg |
| Csomagtartó | 566 l | 585 l | Škoda +19 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Igen | — |
| Hosszúság | 4610 mm | 4658 mm | Škoda +48 mm |
| Szélesség | 1875 mm | 1879 mm | Škoda +4 mm |
| Magasság | 1675 mm | 1622 mm | Kia +53 mm |
| Tengelytáv | 2750 mm | 2766 mm | Škoda +16 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Kia EV5
Škoda Enyaq
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Škoda Enyaq
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens D
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Kia EV5 vagy Škoda Enyaq?
A(z) Škoda Enyaq távolabb jut: 581 km WLTP szemben a(z) Kia EV5 530 km-ével. Ez 51 km különbséget jelent.
Miért van nagyobb akkumulátora a(z) Kia EV5 modellnek, mégis kisebb a hatótávolsága, mint a(z) Škoda Enyaq modellnek?
A(z) Kia EV5 akkumulátora 81,4 kWh-s, a hatótávolsága pedig 530 km. A(z) Škoda Enyaq 77 kWh-s akkumulátorral 581 km-t tesz meg. A különbséget az energiafogyasztás magyarázza: 16,9, illetve 15,2 kWh/100 km.
Miben tér el egymástól a(z) Kia EV5 és a(z) Škoda Enyaq hajtása?
A(z) Kia EV5 hajtása FWD, teljesítménye 218 LE. A(z) Škoda Enyaq hajtása RWD, teljesítménye 286 LE.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) Kia EV5 akár 150 kW DC-t is elfogad, a(z) Škoda Enyaq akár 165 kW-ot. A töltés 10%-ról 80%-ra rendre 30 és 29 perc.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.




