Hyundai Inster vs Smart #2
Hyundai Inster vezet 6:3 arányban
A legnagyobb különbségek: Teljesítmény — Hyundai Inster 115 LE, Smart #2 82 LE · Akkumulátor — Hyundai Inster 49 kWh, Smart #2 35,8 kWh · DC töltés — Hyundai Inster 85,3 kW, Smart #2 65 kW.
Hyundai Inster
A Hyundai Inster egy A-kategóriás, városi hatchback, amely háromféle hajtási módban kapható, a WLTP szabvány szerinti hatótávolsága pedig 327 km és 370 km között van.
Smart #2
A Smart #2 egy kétüléses városi autó, amely az A-osztályba tartozik: akkumulátorának kapacitása 35,8 kWh, a WLTP szabvány szerinti hatótávolsága 290 km, teljesítménye 82 lóerő, és DC (gyors) töltéssel akár 65 kW-os töltési sebességgel is tölthető.
Profil a piac tükrében: Hyundai Inster vs Smart #2
Hyundai InsterLong Range
Smart #2Pure+
Hyundai Inster vagy Smart #2 — ki nyer hol
Hyundai Inster vezet 6:3 arányban
Az eredménybe nem számítanak bele azok a mutatók, amelyeknél az egyik oldalon hiányoznak az adatok.
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmHyundai Inster +80 km
- Akkumulátor kWhHyundai Inster +13,2 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmSmart #2 −1,3 kWh/100 km
- Teljesítmény LEHyundai Inster +33 LE
- 0–100 km/h ↓ sHyundai Inster −1 s
- Végsebesség km/hHyundai Inster +10 km/h
- DC töltés kWHyundai Inster +20,3 kW
- AC töltés kWNincs különbség
- Töltési idő ↓ minNincs adat
- Tömeg ↓ kgSmart #2 −260 kg
- Csomagtartó lSmart #2 +25 l
Műszaki adatok: Hyundai Inster vs Smart #2
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Hyundai InsterLong Range | Smart #2Pure+ | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 370 km | 290 km | Hyundai +80 km |
| Akkumulátor | 49 kWh | 35,8 kWh | Hyundai +13,2 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 14,9 kWh/100 km | 13,6 kWh/100 km | Smart −1,3 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 85,3 kW | 65 kW | Hyundai +20,3 kW |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő 10–80% ↓ | 30 min | — | — |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 8,6 km/min | — | — |
| Feszültség | 400 V | — | — |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 115 LE | 82 LE | Hyundai +33 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 10,6 s | 11,6 s | Hyundai −1 s |
| Végsebesség | 150 km/h | 140 km/h | Hyundai +10 km/h |
| Hajtás | FWD | RWD | más típus |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 1400 kg | 1140 kg | Smart −260 kg |
| Csomagtartó | 280 l | 305 l | Smart +25 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Nem | csak Hyundai |
| Hosszúság | 3825 mm | 2746 mm | Hyundai +1079 mm |
| Szélesség | 1610 mm | 1760 mm | Smart +150 mm |
| Magasság | 1575 mm | 1555 mm | Hyundai +20 mm |
| Tengelytáv | 2580 mm | 1875 mm | Hyundai +705 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Hyundai Inster
Smart #2
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Hyundai Inster
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: Hatchback, szegmens A
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Hyundai Inster vagy Smart #2?
A(z) Hyundai Inster távolabb jut: 370 km WLTP szemben a(z) Smart #2 290 km-ével. Ez 80 km különbséget jelent.
Miben tér el egymástól a(z) Hyundai Inster és a(z) Smart #2 hajtása?
A(z) Hyundai Inster hajtása FWD, teljesítménye 115 LE. A(z) Smart #2 hajtása RWD, teljesítménye 82 LE.
Melyik képes táplálni készülékeket aljzatból (V2L)?
Csak a(z) Hyundai Inster — annak a(z) 49 kWh-os akkumulátora funkcionálhat energiaforrásként. A(z) Smart #2 a(z) 35,8 kWh-os akkumulátorával nem kínálja ezt.
Melyik erősebb — a(z) Hyundai Inster vagy a(z) Smart #2?
A(z) Hyundai Inster erősebb: 115 LE, szemben a(z) Smart #2 82 LE teljesítményével. A különbség 33 LE.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.


