Changan Deepal S05 vs Volvo EC40
Changan Deepal S05 vezet 5:3 arányban
A legnagyobb különbségek: Csomagtartó — Changan Deepal S05 492 l, Volvo EC40 404 l · Töltési idő 10–80% — Changan Deepal S05 23 min, Volvo EC40 28 min · WLTP hatótávolság — Changan Deepal S05 488 km, Volvo EC40 583 km.
Changan Deepal S05
A Changan Deepal S05 egy C-szegmensű SUV, a 2026-os modellévben két változatban: az RWD Max 488 km-es WLTP szerinti hatótávolsággal és az AWD Max 435 LE teljesítménnyel.
Volvo EC40
A Volvo EC40 (2024-ig C40) C-szegmensű elektromos crossover egy vagy mindkét tengelyre ható hajtással, a WLTP szabvány szerint akár 583 km hatótávolsággal.
Profil a piac tükrében: Changan Deepal S05 vs Volvo EC40
- Changan Deepal S05RWD Max
Volvo EC40Single Motor Extended Range
Changan Deepal S05 vagy Volvo EC40 — ki nyer hol
Changan Deepal S05 vezet 5:3 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmVolvo EC40 +95 km
- Akkumulátor kWhVolvo EC40 +13,2 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmChangan Deepal S05 −0,3 kWh/100 km
- Teljesítmény LEChangan Deepal S05 +20 LE
- 0–100 km/h ↓ sVolvo EC40 −0,2 s
- Végsebesség km/hNincs különbség
- DC töltés kWNincs különbség
- AC töltés kWNincs különbség
- Töltési idő ↓ minChangan Deepal S05 −5 min
- Tömeg ↓ kgChangan Deepal S05 −80 kg
- Csomagtartó lChangan Deepal S05 +88 l
Műszaki adatok: Changan Deepal S05 vs Volvo EC40
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Changan Deepal S05 RWD Max | Volvo EC40Single Motor Extended Range | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 488 km | 583 km | Volvo +95 km |
| Akkumulátor | 68,8 kWh | 82 kWh | Volvo +13,2 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 15,9 kWh/100 km | 16,2 kWh/100 km | Changan −0,3 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 200 kW | 200 kW | Nincs különbség |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő 10–80% ↓ | 23 min | 28 min | Changan −5 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 14,9 km/min | 14,6 km/min | Changan +0,3 km/min |
| Feszültség | 400 V | 400 V | Nincs különbség |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 272 LE | 252 LE | Changan +20 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 7,5 s | 7,3 s | Volvo −0,2 s |
| Végsebesség | 180 km/h | 180 km/h | Nincs különbség |
| Hajtás | RWD | RWD | — |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 1940 kg | 2020 kg | Changan −80 kg |
| Csomagtartó | 492 l | 404 l | Changan +88 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Nem | csak Changan |
| Hosszúság | 4598 mm | 4440 mm | Changan +158 mm |
| Szélesség | 1900 mm | 1873 mm | Changan +27 mm |
| Magasság | 1600 mm | 1591 mm | Changan +9 mm |
| Tengelytáv | 2880 mm | 2702 mm | Changan +178 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Changan Deepal S05
Volvo EC40
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Changan Deepal S05
Volvo EC40
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV / Crossover, szegmens C
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Changan Deepal S05 vagy Volvo EC40?
A(z) Volvo EC40 távolabb jut: 583 km WLTP szemben a(z) Changan Deepal S05 488 km-ével. Ez 95 km különbséget jelent.
Melyik képes táplálni készülékeket aljzatból (V2L)?
Csak a(z) Changan Deepal S05 — annak a(z) 68,8 kWh-os akkumulátora funkcionálhat energiaforrásként. A(z) Volvo EC40 a(z) 82 kWh-os akkumulátorával nem kínálja ezt.
Melyiknek nagyobb a csomagtere?
A(z) Changan Deepal S05 több helyet kínál: 492 l szemben a(z) Volvo EC40 404 l-ével. A különbség 88 l.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) Changan Deepal S05 akár 200 kW DC-t is elfogad, a(z) Volvo EC40 akár 200 kW-ot. A töltés 10%-ról 80%-ra rendre 23 és 28 perc.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.





