Škoda Peaq vs Volvo EX60 Cross Country
Volvo EX60 Cross Country vodi 6 prema 4
Najveće razlike: Punjenje DC — Škoda Peaq 199 kW, Volvo EX60 Cross Country 400 kW · Punjenje AC — Škoda Peaq 11 kW, Volvo EX60 Cross Country 22 kW · Prtljažnik — Škoda Peaq 935 l, Volvo EX60 Cross Country 523 l.
Škoda Peaq
Škoda Peaq je električni SUV iz segmenta D koji nudi tri varijante pogona, a s dosegom prema standardu WLTP koji doseže do 647 kilometara.
Volvo EX60 Cross Country
Volvo EX60 Cross Country je SUV iz segmenta D, koji nudi dva modela s pogonom na sva četiri kotača i visokom snagom.
Profil u odnosu na tržište: Škoda Peaq vs Volvo EX60 Cross Country
Škoda Peaq90
Volvo EX60 Cross CountryP10 AWD
Škoda Peaq ili Volvo EX60 Cross Country — tko pobjeđuje gdje
Volvo EX60 Cross Country vodi 6 prema 4
Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.
- Domet WLTP kmŠkoda Peaq +7 km
- Baterija kWhVolvo EX60 Cross Country +4 kWh
- Potrošnja ↓ kWh/100 kmŠkoda Peaq −1,2 kWh/100 km
- Snaga KSVolvo EX60 Cross Country +224 KS
- 0–100 km/h ↓ sVolvo EX60 Cross Country −2,4 s
- Maksimalna brzina km/hBez razlike
- Punjenje DC kWVolvo EX60 Cross Country +201 kW
- Punjenje AC kWVolvo EX60 Cross Country +11 kW
- Punjenje ↓ minVolvo EX60 Cross Country −10 min
- Težina ↓ kgŠkoda Peaq −61 kg
- Prtljažnik lŠkoda Peaq +412 l
Tehnički podaci: Škoda Peaq vs Volvo EX60 Cross Country
Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka
| Ključni parametri | Škoda Peaq90 | Volvo EX60 Cross CountryP10 AWD | Razlika |
|---|---|---|---|
| Domet i energija | |||
| Domet WLTP | 647 km | 640 km | Škoda +7 km |
| Baterija | 86 kWh | 90 kWh | Volvo +4 kWh |
| Potrošnja ↓ | 15 kWh/100 km | 16,2 kWh/100 km | Škoda −1,2 kWh/100 km |
| Punjenje | |||
| Punjenje DC | 199 kW | 400 kW | Volvo +201 kW |
| Punjenje AC | 11 kW | 22 kW | Volvo +11 kW |
| Punjenje 10–80% ↓ | 28 min | 18 min | Volvo −10 min |
| Domet po minuti punjenja | 16,2 km/min | 24,9 km/min | Volvo +8,7 km/min |
| Napon | 400 V | 800 V | Volvo +400 V |
| Performanse i pogon | |||
| Snaga | 286 KS | 510 KS | Volvo +224 KS |
| 0–100 km/h ↓ | 7,1 s | 4,7 s | Volvo −2,4 s |
| Maksimalna brzina | 180 km/h | 180 km/h | Bez razlike |
| Pogon | RWD | AWD | drugi tip |
| Praktičnost | |||
| Težina ↓ | 2234 kg | 2295 kg | Škoda −61 kg |
| Prtljažnik | 935 l | 523 l | Škoda +412 l |
| V2L (vanjsko napajanje) | Da | Da | — |
| Duljina | 4874 mm | 4803 mm | Škoda +71 mm |
| Širina | 1867 mm | 1899 mm | Volvo +32 mm |
| Visina | 1664 mm | 1635 mm | Škoda +29 mm |
| Međuosovinski razmak | 2965 mm | 2970 mm | Volvo +5 mm |
Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.
Kalkulator troškova energije
Škoda Peaq
Volvo EX60 Cross Country
Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.
Video recenzije oba modela
Volvo EX60 Cross Country
Ostale usporedbe u ovoj klasi: SUV, segment D
Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi
Zašto Volvo EX60 Cross Country ima veću bateriju, a manji domet od Škoda Peaq?
Volvo EX60 Cross Country ima 90 kWh i pokriva 640 km, dok Škoda Peaq s baterijom od 86 kWh pokriva 647 km. Potrošnja odlučuje: 16,2 naspram 15 kWh/100 km.
Kako se razlikuju pogonski sustavi modela Škoda Peaq i Volvo EX60 Cross Country?
Škoda Peaq ima RWD i 286 KS. Volvo EX60 Cross Country ima AWD i 510 KS.
Koji je snažniji — Škoda Peaq ili Volvo EX60 Cross Country?
Volvo EX60 Cross Country je jači: 510 KS nasuprot 286 KS modela Škoda Peaq. Razlika je 224 KS.
Koji ima veći prtljažni prostor?
Škoda Peaq nudi više: 935 l nasuprot 523 l u modelu Volvo EX60 Cross Country. Razlika je 412 l.
Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena
Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.


