Porsche Taycan vs Volvo ES90
Volvo ES90 vodi 6 prema 4
Najveće razlike: Snaga — Porsche Taycan 435 KS, Volvo ES90 680 KS · Maksimalna brzina — Porsche Taycan 230 km/h, Volvo ES90 180 km/h · Punjenje 10–80% — Porsche Taycan 18 min, Volvo ES90 22 min.
Porsche Taycan
Porsche Taycan je sedan iz segmenta E: u modelnoj godini 2027. u 11 izvedbi, WLTP domet od 555 do 700 km, snaga od 408 do 789 KS i DC punjenje do 320 kW.
Volvo ES90
Volvo ES90 je električni sedan iz segmenta E, koji nudi tri varijante pogona s dometom prema WLTP standardu do 702 kilometra.
Profil u odnosu na tržište: Porsche Taycan vs Volvo ES90
- Porsche TaycanPerformance Battery Plus · modelna godina 2027
Volvo ES90Twin Motor Performance
Porsche Taycan ili Volvo ES90 — tko pobjeđuje gdje
Volvo ES90 vodi 6 prema 4
Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.
- Domet WLTP kmVolvo ES90 +2 km
- Baterija kWhVolvo ES90 +9 kWh
- Potrošnja ↓ kWh/100 kmPorsche Taycan −0,3 kWh/100 km
- Snaga KSVolvo ES90 +245 KS
- 0–100 km/h ↓ sVolvo ES90 −0,8 s
- Maksimalna brzina km/hPorsche Taycan +50 km/h
- Punjenje DC kWVolvo ES90 +30 kW
- Punjenje AC kWBez razlike
- Punjenje ↓ minPorsche Taycan −4 min
- Težina ↓ kgPorsche Taycan −365 kg
- Prtljažnik lVolvo ES90 +35 l
Tehnički podaci: Porsche Taycan vs Volvo ES90
Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka
| Ključni parametri | Porsche Taycan Performance Battery Plus · modelna godina 2027 | Volvo ES90Twin Motor Performance | Razlika |
|---|---|---|---|
| Domet i energija | |||
| Domet WLTP | 700 km | 702 km | Volvo +2 km |
| Baterija | 97 kWh | 106 kWh | Volvo +9 kWh |
| Potrošnja ↓ | 16,4 kWh/100 km | 16,7 kWh/100 km | Porsche −0,3 kWh/100 km |
| Punjenje | |||
| Punjenje DC | 320 kW | 350 kW | Volvo +30 kW |
| Punjenje AC | 11 kW | 11 kW | Bez razlike |
| Punjenje 10–80% ↓ | 18 min | 22 min | Porsche −4 min |
| Domet po minuti punjenja | 27,2 km/min | 22,3 km/min | Porsche +4,9 km/min |
| Napon | 800 V | 800 V | Bez razlike |
| Performanse i pogon | |||
| Snaga | 435 KS | 680 KS | Volvo +245 KS |
| 0–100 km/h ↓ | 4,8 s | 4 s | Volvo −0,8 s |
| Maksimalna brzina | 230 km/h | 180 km/h | Porsche +50 km/h |
| Pogon | RWD | AWD | drugi tip |
| Praktičnost | |||
| Težina ↓ | 2170 kg | 2535 kg | Porsche −365 kg |
| Prtljažnik | 407 l | 442 l | Volvo +35 l |
| V2L (vanjsko napajanje) | Ne | Da | samo Volvo |
| Duljina | 4963 mm | 5000 mm | Volvo +37 mm |
| Širina | 1966 mm | 1942 mm | Porsche +24 mm |
| Visina | 1379 mm | 1549 mm | Volvo +170 mm |
| Međuosovinski razmak | 2900 mm | 3102 mm | Volvo +202 mm |
Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.
Kalkulator troškova energije
Porsche Taycan
Volvo ES90
Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.
Video recenzije oba modela
Porsche Taycan
Volvo ES90
Ostale usporedbe u ovoj klasi: Sedan, segment E
Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi
Kako se razlikuju pogonski sustavi modela Porsche Taycan i Volvo ES90?
Porsche Taycan ima RWD i 435 KS. Volvo ES90 ima AWD i 680 KS.
Koji može napajati uređaje iz utičnice (V2L)?
Samo Volvo ES90 — njegova baterija od 106 kWh tada služi kao izvor napajanja. Model Porsche Taycan s 97 kWh to ne nudi.
Koji je snažniji — Porsche Taycan ili Volvo ES90?
Volvo ES90 je jači: 680 KS nasuprot 435 KS modela Porsche Taycan. Razlika je 245 KS.
Koji se brže puni?
Porsche Taycan prihvaća do 320 kW DC, Volvo ES90 do 350 kW. Punjenje od 10 do 80% traje 18, odnosno 22 min.
Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena
Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.


