Lancia Gamma vs Smart #1

Lancia Gamma vodi 6 prema 4

Najveće razlike: Punjenje AC — Lancia Gamma 7 kW, Smart #1 22 kW · Prtljažnik — Lancia Gamma 560 l, Smart #1 323 l · Domet WLTP — Lancia Gamma 741 km, Smart #1 440 km.

Lancia Gamma

Lancia Gamma je električni crossover iz segmenta C, dostupan u tri verzije: s dometom WLTP od 543 do 741 km, snagom od 230 do 350 konjskih snaga i mogućnošću brzog punjenja (DC) od 160 kW.

Smart #1

Smart #1 je električni SUV segmenta C u tri izvedbe: domet prema WLTP-u od 310 do 440 km, snaga od 272 do 428 KS.

Profil u odnosu na tržište: Lancia Gamma vs Smart #1

Domet WLTPBaterijaSnagaPunjenje DC0–100 km/h

Lancia Gamma ili Smart #1 — tko pobjeđuje gdje

Lancia Gamma vodi 6 prema 4

Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.

  • Domet WLTP kmLancia Gamma +301 km
    Lancia Gamma
    741
    Smart #1
    440
  • Baterija kWhLancia Gamma +31,2 kWh
    Lancia Gamma
    97,2
    Smart #1
    66
  • Potrošnja ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −0,2 kWh/100 km
    Lancia Gamma
    16,2
    Smart #1
    16,4
  • Snaga KSSmart #1 +27 KS
    Lancia Gamma
    245
    Smart #1
    272
  • 0–100 km/h ↓ sSmart #1 −1,1 s
    Lancia Gamma
    7,8
    Smart #1
    6,7
  • Maksimalna brzina km/hLancia Gamma +10 km/h
    Lancia Gamma
    190
    Smart #1
    180
  • Punjenje DC kWLancia Gamma +10 kW
    Lancia Gamma
    160
    Smart #1
    150
  • Punjenje AC kWSmart #1 +15 kW
    Lancia Gamma
    7
    Smart #1
    22
  • Težina ↓ kgSmart #1 −315 kg
    Lancia Gamma
    2135
    Smart #1
    1820
  • Prtljažnik lLancia Gamma +237 l
    Lancia Gamma
    560
    Smart #1
    323

Dodajte treći automobil

Tehnički podaci: Lancia Gamma vs Smart #1

Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka

Tehnički podaci: Lancia Gamma vs Smart #1
Ključni parametri Lancia Gamma
Long Range
Smart #1
Pro+
Razlika
Domet i energija
Domet WLTP741 km440 kmLancia +301 km
Baterija97,2 kWh66 kWhLancia +31,2 kWh
Potrošnja ↓16,2 kWh/100 km16,4 kWh/100 kmLancia −0,2 kWh/100 km
Punjenje
Punjenje DC160 kW150 kWLancia +10 kW
Punjenje AC7 kW22 kWSmart +15 kW
Punjenje ⚠27 min 20–80%30 min 10–80%3 min
Domet po minuti punjenja16,5 km/min10,3 km/minLancia +6,2 km/min
Napon400 V400 VBez razlike
Performanse i pogon
Snaga245 KS272 KSSmart +27 KS
0–100 km/h ↓7,8 s6,7 sSmart −1,1 s
Maksimalna brzina190 km/h180 km/hLancia +10 km/h
PogonFWDRWDdrugi tip
Praktičnost
Težina ↓2135 kg1820 kgSmart −315 kg
Prtljažnik560 l323 lLancia +237 l
V2L (vanjsko napajanje)DaDa—
Duljina4672 mm4270 mmLancia +402 mm
Širina1898 mm1822 mmLancia +76 mm
Visina1664 mm1636 mmLancia +28 mm
Međuosovinski razmak2791 mm2750 mmLancia +41 mm

Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.

Kalkulator troškova energije

Lancia Gamma

Trošak na 100 km4,86
Mjesečno61
Godišnje729

Smart #1

Trošak na 100 km4,92
Mjesečno61
Godišnje738

Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.

Video recenzije oba modela

Lancia Gamma

Smart #1

Ostale usporedbe u ovoj klasi: Crossover / SUV, segment C

Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi

Koji ima veći domet — Lancia Gamma ili Smart #1?

Lancia Gamma ide dalje: 741 km WLTP nasuprot 440 km modela Smart #1. Razlika je 301 km.

Kako se razlikuju pogonski sustavi modela Lancia Gamma i Smart #1?

Lancia Gamma ima FWD i 245 KS. Smart #1 ima RWD i 272 KS.

Koji ima veći prtljažni prostor?

Lancia Gamma nudi više: 560 l nasuprot 323 l u modelu Smart #1. Razlika je 237 l.

Koji se brže puni?

Lancia Gamma prihvaća do 160 kW DC, Smart #1 do 150 kW.

Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena

Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.