Lancia Gamma vs MG S5 EV

Lancia Gamma vodi 5 prema 4

Najveće razlike: Punjenje AC — Lancia Gamma 7 kW, MG S5 EV 11 kW · Domet WLTP — Lancia Gamma 741 km, MG S5 EV 480 km · Baterija — Lancia Gamma 97,2 kWh, MG S5 EV 64 kWh.

Lancia Gamma

Lancia Gamma je električni crossover iz segmenta C, dostupan u tri verzije: s dometom WLTP od 543 do 741 km, snagom od 230 do 350 konjskih snaga i mogućnošću brzog punjenja (DC) od 160 kW.

MG S5 EV

MG S5 EV je električni SUV iz segmenta C koji nudi dva pogonska varijanta s stražnjim pogonom (RWD), različitih kapaciteta baterije i snage motora.

Profil u odnosu na tržište: Lancia Gamma vs MG S5 EV

Domet WLTPBaterijaSnagaPunjenje DC0–100 km/h

Lancia Gamma ili MG S5 EV — tko pobjeđuje gdje

Lancia Gamma vodi 5 prema 4

Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.

  • Domet WLTP kmLancia Gamma +261 km
    Lancia Gamma
    741
    MG S5 EV
    480
  • Baterija kWhLancia Gamma +33,2 kWh
    Lancia Gamma
    97,2
    MG S5 EV
    64
  • Potrošnja ↓ kWh/100 kmMG S5 EV −0,7 kWh/100 km
    Lancia Gamma
    16,2
    MG S5 EV
    15,5
  • Snaga KSLancia Gamma +14 KS
    Lancia Gamma
    245
    MG S5 EV
    231
  • 0–100 km/h ↓ sMG S5 EV −1,5 s
    Lancia Gamma
    7,8
    MG S5 EV
    6,3
  • Maksimalna brzina km/hBez razlike
    Lancia Gamma
    190
    MG S5 EV
    190
  • Punjenje DC kWLancia Gamma +21 kW
    Lancia Gamma
    160
    MG S5 EV
    139
  • Punjenje AC kWMG S5 EV +4 kW
    Lancia Gamma
    7
    MG S5 EV
    11
  • Težina ↓ kgMG S5 EV −455 kg
    Lancia Gamma
    2135
    MG S5 EV
    1680
  • Prtljažnik lLancia Gamma +107 l
    Lancia Gamma
    560
    MG S5 EV
    453

Dodajte treći automobil

Tehnički podaci: Lancia Gamma vs MG S5 EV

Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka

Tehnički podaci: Lancia Gamma vs MG S5 EV
Ključni parametri Lancia Gamma
Long Range
MG S5 EV
Long Range
Razlika
Domet i energija
Domet WLTP741 km480 kmLancia +261 km
Baterija97,2 kWh64 kWhLancia +33,2 kWh
Potrošnja ↓16,2 kWh/100 km15,5 kWh/100 kmMG −0,7 kWh/100 km
Punjenje
Punjenje DC160 kW139 kWLancia +21 kW
Punjenje AC7 kW11 kWMG +4 kW
Punjenje ⚠27 min 20–80%28 min 10–80%1 min
Domet po minuti punjenja16,5 km/min12 km/minLancia +4,5 km/min
Napon400 V400 VBez razlike
Performanse i pogon
Snaga245 KS231 KSLancia +14 KS
0–100 km/h ↓7,8 s6,3 sMG −1,5 s
Maksimalna brzina190 km/h190 km/hBez razlike
PogonFWDRWDdrugi tip
Praktičnost
Težina ↓2135 kg1680 kgMG −455 kg
Prtljažnik560 l453 lLancia +107 l
V2L (vanjsko napajanje)DaDa—
Duljina4672 mm4476 mmLancia +196 mm
Širina1898 mm1849 mmLancia +49 mm
Visina1664 mm1621 mmLancia +43 mm
Međuosovinski razmak2791 mm2730 mmLancia +61 mm

Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.

Kalkulator troškova energije

Lancia Gamma

Trošak na 100 km4,86
Mjesečno61
Godišnje729

MG S5 EV

Trošak na 100 km4,65
Mjesečno58
Godišnje697

Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.

Video recenzije oba modela

Lancia Gamma

MG S5 EV

Ostale usporedbe u ovoj klasi: Crossover / SUV, segment C

Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi

Koji ima veći domet — Lancia Gamma ili MG S5 EV?

Lancia Gamma ide dalje: 741 km WLTP nasuprot 480 km modela MG S5 EV. Razlika je 261 km.

Kako se razlikuju pogonski sustavi modela Lancia Gamma i MG S5 EV?

Lancia Gamma ima FWD i 245 KS. MG S5 EV ima RWD i 231 KS.

Koji ima veći prtljažni prostor?

Lancia Gamma nudi više: 560 l nasuprot 453 l u modelu MG S5 EV. Razlika je 107 l.

Koji se brže puni?

Lancia Gamma prihvaća do 160 kW DC, MG S5 EV do 139 kW.

Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena

Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.