Changan Deepal S05 vs Škoda Elroq
Škoda Elroq vodi 5 prema 4
Najveće razlike: Punjenje 10–80% — Changan Deepal S05 23 min, Škoda Elroq 29 min · Punjenje DC — Changan Deepal S05 200 kW, Škoda Elroq 165 kW · 0–100 km/h — Changan Deepal S05 7,5 s, Škoda Elroq 6,2 s.
Changan Deepal S05
Changan Deepal S05 je SUV segmenta C, u modelnoj godini 2026. u dvije izvedbe: RWD Max s dometom prema WLTP-u od 488 km i AWD Max snage 435 KS.
Škoda Elroq
Škoda Elroq je električni SUV iz segmenta C s pogonom RWD ili AWD: snage od 190 do 340 konjskih snaga, dometa do 576 km prema WLTP standardu i mogućnosti brzog punjenja (DC) do 165 kW.
Profil u odnosu na tržište: Changan Deepal S05 vs Škoda Elroq
- Changan Deepal S05RWD Max
Škoda Elroq85x
Changan Deepal S05 ili Škoda Elroq — tko pobjeđuje gdje
Škoda Elroq vodi 5 prema 4
Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.
- Domet WLTP kmŠkoda Elroq +88 km
- Baterija kWhŠkoda Elroq +8,2 kWh
- Potrošnja ↓ kWh/100 kmŠkoda Elroq −0,4 kWh/100 km
- Snaga KSŠkoda Elroq +27 KS
- 0–100 km/h ↓ sŠkoda Elroq −1,3 s
- Maksimalna brzina km/hBez razlike
- Punjenje DC kWChangan Deepal S05 +35 kW
- Punjenje AC kWBez razlike
- Punjenje ↓ minChangan Deepal S05 −6 min
- Težina ↓ kgChangan Deepal S05 −192 kg
- Prtljažnik lChangan Deepal S05 +22 l
Tehnički podaci: Changan Deepal S05 vs Škoda Elroq
Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka
| Ključni parametri | Changan Deepal S05 RWD Max | Škoda Elroq85x | Razlika |
|---|---|---|---|
| Domet i energija | |||
| Domet WLTP | 488 km | 576 km | Škoda +88 km |
| Baterija | 68,8 kWh | 77 kWh | Škoda +8,2 kWh |
| Potrošnja ↓ | 15,9 kWh/100 km | 15,5 kWh/100 km | Škoda −0,4 kWh/100 km |
| Punjenje | |||
| Punjenje DC | 200 kW | 165 kW | Changan +35 kW |
| Punjenje AC | 11 kW | 11 kW | Bez razlike |
| Punjenje 10–80% ↓ | 23 min | 29 min | Changan −6 min |
| Domet po minuti punjenja | 14,9 km/min | 13,9 km/min | Changan +1 km/min |
| Napon | 400 V | 400 V | Bez razlike |
| Performanse i pogon | |||
| Snaga | 272 KS | 299 KS | Škoda +27 KS |
| 0–100 km/h ↓ | 7,5 s | 6,2 s | Škoda −1,3 s |
| Maksimalna brzina | 180 km/h | 180 km/h | Bez razlike |
| Pogon | RWD | AWD | drugi tip |
| Praktičnost | |||
| Težina ↓ | 1940 kg | 2132 kg | Changan −192 kg |
| Prtljažnik | 492 l | 470 l | Changan +22 l |
| V2L (vanjsko napajanje) | Da | Da | — |
| Duljina | 4598 mm | 4488 mm | Changan +110 mm |
| Širina | 1900 mm | 1884 mm | Changan +16 mm |
| Visina | 1600 mm | 1620 mm | Škoda +20 mm |
| Međuosovinski razmak | 2880 mm | 2766 mm | Changan +114 mm |
Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.
Kalkulator troškova energije
Changan Deepal S05
Škoda Elroq
Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.
Video recenzije oba modela
Changan Deepal S05
Škoda Elroq
Ostale usporedbe u ovoj klasi: SUV, segment C
Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi
Koji ima veći domet — Changan Deepal S05 ili Škoda Elroq?
Škoda Elroq ide dalje: 576 km WLTP nasuprot 488 km modela Changan Deepal S05. Razlika je 88 km.
Kako se razlikuju pogonski sustavi modela Changan Deepal S05 i Škoda Elroq?
Changan Deepal S05 ima RWD i 272 KS. Škoda Elroq ima AWD i 299 KS.
Koji se brže puni?
Changan Deepal S05 prihvaća do 200 kW DC, Škoda Elroq do 165 kW. Punjenje od 10 do 80% traje 23, odnosno 29 min.
Koji je jeftiniji za vožnju?
Škoda Elroq troši manje struje: 15,5 kWh/100 km nasuprot 15,9 kWh/100 km u modelu Changan Deepal S05. Na 15000 km godišnje, to je razlika od 60 kWh — kalkulator na ovoj stranici to pretvara u novac.
Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena
Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.




