BMW iX4 vs VinFast VF 8
BMW iX4 vodi 9 prema 0
Najveće razlike: Punjenje DC — BMW iX4 400 kW, VinFast VF 8 150 kW · Domet WLTP — BMW iX4 828 km, VinFast VF 8 471 km · Potrošnja — BMW iX4 15,7 kWh/100 km, VinFast VF 8 22,9 kWh/100 km.
BMW iX4
BMW iX4 je električni SUV iz segmenta D s pogonom na sve kotače (AWD): snage od 374 do 469 konjskih snaga, dometa do 828 km prema WLTP standardu i mogućnosti brzog punjenja (DC) do 400 kW.
VinFast VF 8
VinFast VF 8 je SUV vozila iz segmenta D, koji nudi pogon na sve kotače i snagu od 354 do 408 konjskih snaga, s dometom prema standardu WLTP do 471 kilometara.
Profil u odnosu na tržište: BMW iX4 vs VinFast VF 8
BMW iX450 xDrive
VinFast VF 8Eco
BMW iX4 ili VinFast VF 8 — tko pobjeđuje gdje
BMW iX4 vodi 9 prema 0
Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.
- Domet WLTP kmBMW iX4 +357 km
- Baterija kWhBMW iX4 +21 kWh
- Potrošnja ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −7,2 kWh/100 km
- Snaga KSBMW iX4 +115 KS
- 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −1 s
- Maksimalna brzina km/hBMW iX4 +10 km/h
- Punjenje DC kWBMW iX4 +250 kW
- Punjenje AC kWBez razlike
- Težina ↓ kgBMW iX4 −150 kg
- Prtljažnik lBMW iX4 +114 l
Tehnički podaci: BMW iX4 vs VinFast VF 8
Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka
| Ključni parametri | BMW iX450 xDrive | VinFast VF 8Eco | Razlika |
|---|---|---|---|
| Domet i energija | |||
| Domet WLTP | 828 km | 471 km | BMW +357 km |
| Baterija | 108,7 kWh | 87,7 kWh | BMW +21 kWh |
| Potrošnja ↓ | 15,7 kWh/100 km | 22,9 kWh/100 km | BMW −7,2 kWh/100 km |
| Punjenje | |||
| Punjenje DC | 400 kW | 150 kW | BMW +250 kW |
| Punjenje AC | 11 kW | 11 kW | Bez razlike |
| Punjenje ⚠ | 21 min 10–80% | 31 min 10–70% | 10 min |
| Domet po minuti punjenja | 27,6 km/min | 9,1 km/min | BMW +18,5 km/min |
| Napon | 800 V | 400 V | BMW +400 V |
| Performanse i pogon | |||
| Snaga | 469 KS | 354 KS | BMW +115 KS |
| 0–100 km/h ↓ | 4,9 s | 5,9 s | BMW −1 s |
| Maksimalna brzina | 210 km/h | 200 km/h | BMW +10 km/h |
| Pogon | AWD | AWD | — |
| Praktičnost | |||
| Težina ↓ | 2305 kg | 2455 kg | BMW −150 kg |
| Prtljažnik | 490 l | 376 l | BMW +114 l |
| V2L (vanjsko napajanje) | Da | Ne | samo BMW |
| Duljina | 4782 mm | 4750 mm | BMW +32 mm |
| Širina | 1895 mm | 1934 mm | VinFast +39 mm |
| Visina | 1595 mm | 1667 mm | VinFast +72 mm |
| Međuosovinski razmak | 2897 mm | 2950 mm | VinFast +53 mm |
Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.
Kalkulator troškova energije
BMW iX4
VinFast VF 8
Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.
Video recenzije oba modela
VinFast VF 8
Ostale usporedbe u ovoj klasi: SUV, segment D
Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi
Koji ima veći domet — BMW iX4 ili VinFast VF 8?
BMW iX4 ide dalje: 828 km WLTP nasuprot 471 km modela VinFast VF 8. Razlika je 357 km.
Koji može napajati uređaje iz utičnice (V2L)?
Samo BMW iX4 — njegova baterija od 108,7 kWh tada služi kao izvor napajanja. Model VinFast VF 8 s 87,7 kWh to ne nudi.
Koji ima veći prtljažni prostor?
BMW iX4 nudi više: 490 l nasuprot 376 l u modelu VinFast VF 8. Razlika je 114 l.
Koji se brže puni?
BMW iX4 prihvaća do 400 kW DC, VinFast VF 8 do 150 kW.
Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena
Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.





